Kako da izlezam od "Friendzone"

Член од
18 мај 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Mi treba pomos za so edno devojche mnogu mi se svigja ama sum vo "friendzone". Nekoj pomos kako lesno da ispadnam od "friendzone"??
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Mi treba pomos za so edno devojche mnogu mi se svigja ama sum vo "friendzone". Nekoj pomos kako lesno da ispadnam od "friendzone"??
Ако од почеток си ја гледал како пријателка и таа тебе како пријател ок, се случува и можно е да се поправи ситуацијата. Ако од почеток си ја меркал и си завршил во friendzone тогаш тешко, не поради неа туку поради тебе затоа што си папучар, ама за во иднина треба да го смениш пристапот. Алфа мажјак не дозволува да заврши во friendzone, тој ги поставува правилата. Заеби ти што пишуваат по магазини и интернет, женските бараат nice guy само кога ќе им текне за брак и деца, пред тоа инстинктот ги води кон типови со свое јас и авторитет. Не велам бараба да бидеш, тамам работа, ама да не бидеш папучар. Во спротивно ќе бидеш the nice gay friend и ќе ти раскажува со кого се ебе а ти ќе си останеш со патлакот в рака.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Mi treba pomos za so edno devojche mnogu mi se svigja ama sum vo "friendzone". Nekoj pomos kako lesno da ispadnam od "friendzone"??
И имаш ли кажано дека сакаш да бидете повеќе од другари? Ако си и кажал како изреагира она, што ти кажа?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
I kazav samo reche dobro (togash imashe decko ama neznaev :( )
Па ако сега нема дечко кажи и пак, т.е. не се маткај многу со зборови туку дејствувај, покани ја да излезете ама онака малку по официјално и со авторитет што значи без фемкање и глупости, нама да ја прашуваш каде сака да одите и сл. туку ке бидеш спремен и ке и кажеш одиме таму и таму, пр. на вечера во тој и тој ресторан, на театар на таа и таа претстава, па после во тој и тој клуб... битно биди спремен и не прашувај ја неа што и каде сака туку нека биде се во твој аранжман, секако и со твои пари. И најважно, дејствувај, храбро и машки, ако треба и малку стегни ја за првиот бакнеж...... ако првиот пат ти рекла добро, има големи шанси да ти биде работа, и не требало да чекаш да раскине со дечкото...ама тоа е друга тема. Па пиши како излегла работата.[DOUBLEPOST=1495107192][/DOUBLEPOST]
I kazav samo reche dobro (togash imashe decko ama neznaev :( )
Па ако сега нема дечко кажи и пак, т.е. не се маткај многу со зборови туку дејствувај, покани ја да излезете ама онака малку по официјално и со авторитет што значи без фемкање и глупости, нама да ја прашуваш каде сака да одите и сл. туку ке бидеш спремен и ке и кажеш одиме таму и таму, пр. на вечера во тој и тој ресторан, на театар на таа и таа претстава, па после во тој и тој клуб... битно биди спремен и не прашувај ја неа што и каде сака туку нека биде се во твој аранжман, секако и со твои пари. И најважно, дејствувај, храбро и машки, ако треба и малку стегни ја за првиот бакнеж...... ако првиот пат ти рекла добро, има големи шанси да ти биде работа, и не требало да чекаш да раскине со дечкото...ама тоа е друга тема. Па пиши како излегла работата.
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
38
Поени од реакции
16
Ама и треба да пазиш, можеш пријателството да го заебеш, и тешко дека ќе искочиш од френдзоун бидејќи она те гледа само како пријател. Мислам дека најдобро ти е да продужиш понатаму. Не е лесно ама тоа е.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Ако ко си и кажал првиот пат не ти рекла никад више не ме барај како шо рекоа погоре големи се шансите да прифати сега... е сега може е и малку касно оти на тоа добро тогаш требало малку да инсистираш а не да се тргниш на страна ама јбг било поминало. Сега гледај да не ти врзи шамар и да не ја видиш повеќе ни за френзоне ни за дечко. Напрај план како што рекоа и кажи и го директ, имај си план за „афтер парти“ ама тој не и го кажувај. Ако првиот официјален дел успее, искрено ти пожелувам среќа, може ако не таа вечер некоја наредна ќе ти пројде и наредниот план гарантирано.

Ако недај боже почни да ти мрчи ама ние другарчина, ние ова ние она џабе е се, биди културен и кажи и влице, извини ама јас сакам да сум повеќе од рамо за плачење, ме привлекуваш и тоа е тоа, крај краева дај и време да размисли ден два ако гледаш дека се мисли ама ако пак не сака префрли друг лист и остани си на здраво-чао со девојчето но кажи и да си гледа животот без тебе како другарче, пријател да ама резервно рамо не...
 
Ф

Флеш

Гостин
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Можеш да ја искористиш, посебно ако има некоја пријателка што и се свиѓаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom