Kako da izlezam od "Friendzone"

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Кристијан8989, 18 мај 2017.

 1. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  6.524
  Допаѓања:
  6.926
  Глупости, почни да ја игнорираш и понашај се незаинтересирано, сама ќе те бара.
   
  На Кристијан8989 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zipperwow

  zipperwow

  Член од:
  26 ноември 2014
  Мислења:
  776
  Допаѓања:
  1.335
  giphy.gif
   
  Erich Zann, cige, Емкаа и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.601
  Допаѓања:
  3.904
  шпанска мушичка ко ќе сте сами , еднаш ќе бидни после ќе си се ќердосате
   
 4. раднаскела

  раднаскела Lord of Winterfell

  Член од:
  7 февруари 2011
  Мислења:
  1.513
  Допаѓања:
  1.705
  Не постои френдзоун, глупа измислица на денешно време. Или не си вложил доволно од своја страна или те нејќе. Трето нема. Сеа е твој избор дали ќе останеш пријател и ќе се мачиш да ја гледаш како ти ја шеташ а друг ја вози или ќе прекинеш секаков контакт.
   
  На Kaufmann, Krstev, smihajlo и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.814
  Допаѓања:
  2.659
  Смири го умот и слушај си го срцето, ете тоа е врвно решение за се.
   
 6. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  2.185
  Допаѓања:
  1.470
  Или ќе го носи на кафе со цел да најде рамо за плачење кога нема да ја клецка добро бившиот.
   
  На раднаскела му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chemical Angel

  Chemical Angel

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  3.893
  Допаѓања:
  3.900
  Ќе и кажеш или ќе се ебујме или ќе ми плаќаш по 1000 за психијатарски услуги од саат.
  И вака и така ќе бидеш ќар
   
 8. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  3.558
  Допаѓања:
  1.592
  pruzi i prijatelska masazicka koga ke uleta prilika pa malce pogali ja po nozete kosata grbot itn isto koga ke ti uleta prilika. ke vidis kako ke izreagira, garant sama ke se upeca i ke pocne da ti gi vraka masazite i ceskanjata :)
   
 9. Simpatichna

  Simpatichna

  Член од:
  18 мај 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  5
  Sam postavise kako neshto povekje od drugar..mesto na kafe vikni ja doma kaj tebe pijte vino napravi romantichna atmosfera..site zheni se slabi kon toa..togash taa kje si sfati deka ti se svigja devojcheto..ili pak plan b e da i rechesh ej ja se zaljubiv vo tebe ali ako ne sakash da bidesh tolku direkten ondak probaj so ova prvovo shto ti rekov,probaj si ja srekjata..zoshto da ne?ti posakuvam se najdobro :)
   
  На DuskoMkd и Кристијан8989 им се допаѓа ова.
 10. Кристијан8989

  Кристијан8989

  Член од:
  18 мај 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Фала ви на сите ќе пробам уште еднаш па што ќе биде нека биде
   
 11. DuskoMkd

  DuskoMkd

  Член од:
  10 август 2013
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  49
  Како што кажа еден член, понекогаш е подобро да си во frendzone одколку нешто повеќе, ама јасно те разбирам што сакаш да кажеш бидејќи и јас го имам истиот проблем со една...
   
 12. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  1.663
  Допаѓања:
  3.150
  Grab her by the pussy.
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 13. burn84

  burn84 Chasing the light

  Член од:
  4 февруари 2006
  Мислења:
  6.414
  Допаѓања:
  1.376
  Игнорирај ја и почни да ебеш други.
  Ако икад си имал шанса, тогаш ќе покаже знаци...ако не, батали ја.
   

Сподели преку: