Kajgana Song Contest #255 - Саксофон

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.179
Поени од реакции
57.736
Не е важен жанр, соло или дел од brass секција, во цела песна или само во некој сегмент. Сеедно е, иако пожелно е да е што поприсутен во песната.
Бираме најдобра песна за саксофон.
*Cover верзии не се прифаќаат.

Пријавување до четврток вечер.

 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.359
Дига од мртви, лечи рак, масата се качува на тебе, мастиката по пат на осмоза телекинетички ти влегува во крвотокот, муслиманите пројадуваат свинско и пијат ракија, на таче ќурка почнува да му расте коса, Милевски осваја светско со Македонија, на Африм наш му се возобновува кожичката на пенисот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom