Kajgana Song Contest #241 Машки европски вокал

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.399
Поени од реакции
34.199
Откако го избравме женскиот европски вокал, редно е да имаме и машки вокал.
Значи бираме најдобар машки вокал од Европа. Дозволени се сите жанрови. Единствен услов е да е од Европа.

П.С. Елтон Џоновци, исто НЕ :icon_mrgr:

 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.264
Поени од реакции
17.755
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom