Kajgana Shop (shop.kajgana.com)

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Дали имаш пробано од маскиве и дали пречат на уши?
Под пречат мислам да болат ушите па дури и да прават мини ранички после подолго носење на маската.
И маска ако купам добивам беџ?
Имам пробано, мене не ми пречат. Ама па, ниедна маска до сега не ми пречела :)
Имам и такви држачи ко што ги спомнува Џонтра, ама не ми затребале. За беџот - секако :)

Од утре ќе има и сетови (1 бандана + 3 маски и 2 бандани + 1 маска).
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Имаш у Џамбо мислам такви едни пластични што стојат на тил и ја закачуваш маската да не ти смета на уши. Ако веќе нон стоп носиш маска тоа е океј решение. Озбилно.
Не стои убаво маската со нив. Паѓа од позади на тилот, и одоздола, под маската се појавува дупка низ која крокодил може да влезе, а не вирус.

Јас сум по минимум 10 саати секој ден со маска на мене, и единствено само KN95-ките не ми прават ранички на ушите, зашто материјалот е навистина мек. Исто и имаше од тие платнените, што беа со нуклеарна пора :pos::pos::pos:, или како и да го викаа материјалот (а тоа обичен памук), што не ми правеа ранички, зашто делот за позади уши беше од истиот материјал (со нуклеарна пора :pos:), а не конец или ластик.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Имаш у Џамбо мислам такви едни пластични што стојат на тил и ја закачуваш маската да не ти смета на уши. Ако веќе нон стоп носиш маска тоа е океј решение. Озбилно.
А бе некои маски ми сметаат, некои не. Дали зависи од материјалот, дали зависи од должина/колку стега, не знам.
Не знам како е ова со тил, ќе видам.
Јас сум по минимум 10 саати секој ден со маска на мене, и единствено само KN95-ките не ми прават ранички на ушите, зашто материјалот е навистина мек.
Зависи кои!
Од Зегин пред некој месец земав 2, по 45 денари, топ беа ич не сметаа.
Пред неколку дена од друга аптека, исто KN95, и демек поскапа 90 денари беше, одма осетив дека ми ебава мама на ушите.
А иста личи оваа на претходните 2.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не стои убаво маската со нив. Паѓа од позади на тилот, и одоздола, под маската се појавува дупка низ која крокодил може да влезе, а не вирус.

Јас сум по минимум 10 саати секој ден со маска на мене, и единствено само KN95-ките не ми прават ранички на ушите, зашто материјалот е навистина мек. Исто и имаше од тие платнените, што беа со нуклеарна пора :pos::pos::pos:, или како и да го викаа материјалот (а тоа обичен памук), што не ми правеа ранички, зашто делот за позади уши беше од истиот материјал (со нуклеарна пора :pos:), а не конец или ластик.
Ако си ги зел од Зегин тешко да ти направат рана, многу се долги врвките и не лепат добро :D, јас ги подврзувам. Првата тура n95 беа доста пократки во врвките и правеа рана при долго носење.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ако некој од фановиве на Арсенал не направи „Пепе дали даде гол?“...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Утре ќе го збогатиме каталогот со нови производи, меѓу кои и двослојни заштитни маски и бандани (со наш дизајн) :vozbud:

Слободно давајте предлози за интересни дизајнчиња/исписи (од фан клубови, со навивачки мотиви, форумски моменти или цитати и тн.)! :)
По легендарен испис од "ke vi ebeme sve od A do ZH", нема. Ама тешко дека ќе го видиме испечатен. :(
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Машала....цениве гледам малку "соленки".:confused:
Во споредба со што се "соленки" и што е "соленко" од понудата? Во споредба со оние за еднократна употреба, со маските од веледрогериите или во споредба со еднослојните памучни маски од дивите продавници на FB? :)

Има неоправдано "соленко" и оправдано "соленко". Цените на овие производи, не можат да бидат пониски од актуелните. Маските и банданите се продаваат по истите препорачани малопродажни цени како и кај добавувачот. За да им овозможиме заштеда на купувачите, направивме и сетови од бандани / маски (3+1 или 2+1) кои се малку поевтини од сумата на производите кога би се купиле индивидуално. Станува збор за двослојни маски и бандани со одличен квалитет и уникатен дизајн, кои не можат да се споредат со Aliexpress кинеските тенкички модели (од сунгер или тенок памук) печатени со којзнае какви бои, кои најчесто се продаваат кај дивтарите.

Да не ме сфатиш погрешно... Најлесно е да ги најдеме најевтините модели на пазарот и да ставиме "блага" цена. Ама концептот на продавницата е да правиме селекција во изборот и да ги понудиме само производите кои и самите би ги употребувале :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Машала....цениве гледам малку "соленки".:confused:
Банданите се по состав исти како и оние на buff кои па се 20$, а маските со оглед што не се еднократни сосема задоволително баш имаш и тоБ дизајн.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Би било добро да се направи да може сам да си креираш дизајн на маските и банданите.

Прикачуваш слика и да ти даде како би изгледало.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Би било добро да се направи да може сам да си креираш дизајн на маските и банданите.

Прикачуваш слика и да ти даде како би изгледало.
Можноста за креирање сопствен дизајн е разработена на платформата, но не е вклучена. Една од причините е затоа што остава можност за грешки во дизајнирањето (несоодветна резолуција и материјали, лошо подредување и тн.), а со тоа и потенцијално незадоволни клиенти од финалниот производ.

Другата причина е тоа што за една маска со сопствен дизајн, нема никој да активира производствен погон :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom