Kajgana Movie Awards 2016

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Драги мои, дојде крајот на нашето овогодишно дружење, а?
Пред да го прогласам победникот во главната категорија вечерва, сакам да Ве поздравам сите, да Ве пофалам што бевте закон публика и се надевам ќе се дружиме и следната година заедно со Вас и колешките презентерки.

Е сега, да преминеме на главното.
Односно, кој ќе ми биде ко-хост за главната награда, and since Феј Данавеј ја имаше честа да го додели Оскарот за најдобар филм, јас Златниот Омлет ќе Ви го презентирам со Стив Меквин.

Аплауз за легендата

:love::love::love:

Добро, доволно.
Номинирани во категоријата НАЈДОБРО ФИЛМСКО ОСТВАРУВАЊЕ се:


American Honey

Fences

Hackshaw Ridge

I, Daniel Blake

La La Land

Lion

Manchester by the Sea

Nocturnal Animals

The Handmaiden

The Wailing



А победникот на овогодинешните КМА награди, на Златен Омлет, во главната категорија:

Here's to the ones who dream
Шазел е магионичар, дефинитивно. А La La Land за мене не е најдоброто само од 2016, туку едно од најдобрите филмски остварувања во новиот милениум.
Колку и да си скептик за мјузикли.... идејата, концептот и егзекуцијата на La La Land се неверојатни.
-Магичен!
Толку, wow какво совршенство од филм!
wot напиша:
The first time around this movie broke my heart. Rewatching it again because of who I am as a person.
со 45.8% од гласовите.

Дечки, ми беше чест да учествувам на КМА 2017та, и Ви ветувам дека и следната година ќе ме гледате како презентер, сакале нејќеле.
Може за следната година Злате ќе не собере во Александар Палас да ги презентираме Омлетите, ако пред тоа не не собере @џимеј за некоја негова премиера :love:

Во секој случај, се надевам дека убаво се забавувавте овие неколку дена со КМА и не бев(ме) (многу) досадни, јас лично сум задоволна со резултатите, се надевам и Вие :LOL:




Choose movies. Choose КМА. Choose life.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom