K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Глеав ја еверлас адидас со има тука кај железничка све над 3000 се. ама ќе видам и таму чим викаш:)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Карши влада.Јас се заебав земав 12ка за кик бокс,коа пробував 10ка не ми влагаше раката.Искрено не се нешто нај нај почнаа моиве да покажуваат знаци на слабост али ќе држат уште сигурно.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Дали некој има слушнато или можеби тренира самурајски вештини - Пат кон сонцето (веројатно се вика клубот)?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
CAIN VELASQUEZ vs JUNIOR DOS SANTOS ?
Моментално двајцата најдбори тешкаши во светов, борба за појасот дали Кеин ке го задржи стварно незнам ова битребало да е најважната борба во неговата кариера, ЏДС никогаш порано не бил олку мотивиран навистина ја сака титулата за најдобар тешкаш. И двајцата се многу јаки во стенд-уп ЏДС неговата специјалност е бокс, исто добро владе со Јиу Јицу. Кеин одличен стенд уп фајтер одличен кикбоксер, одлично владее со БЈЈ и е добар борач. И двајцата се тука така некаде Кеин 9 победи 8 со нокаут и ниту еден пораз, ЏДС ги порази Вердум, Кро Коп и Карвин 13 борби во неговата кариера 8 со нокаут ги има добиено. Како и да е ова би требало да е интересна борба кој би го издвојал како победник незнам ни јас и двајцата се стварно добро, али нешто ме влечит дека овај Кеин ке ја добие борбата затоа му давам мала предност него.
velasquez_dos_santos_large.jpg


 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Fedor vs Jeff Monson ? Ваши мислења оклолу борбава ? Фото и видео од тренинзите на стрико Фијодор :D
g2.jpg g4.jpg g3.jpg g5.jpg g10.jpg g11.jpg 1.jpg 2.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Bas bi sakal da slusnam mislenje od vas sto mislite za borbata CAIN VELASQUEZ vs JUNIOR DOS SANTOS ?
Prv pat vo mojot zivot ne znam koj ke pobedi 99% od borbite sum gi pogajgal ama ovaa navistina neznam :confused:
тешка борба за типување, мислам дека борењето ќе биде фактор, колку Кеин ќе може да го контролира ЏДС, ЏДС има многу добра дефанзива и неможе да биде лесно соборен од никој досега, сите пробале да го соборат али немало некој успех до сега, проблемот на ЏДС е кондицијата, некако почнува да губи снага на крајот од 3та рунда во последните 2 борби со шејн карвин и со рој нелсон. незнам тука колку ќе биди спремен, од друга страна кеин тие е кикбокс+борење машина, кој ги гледал борбите со ротвел и со останатите се гледа дека нонстоп напажа се додека не се откажиш, го нокаутираше Ногиера и леснар ги уништи за помалку од 4 мин во прва рунда, со конго малку се виде дека стендапот му е малце подотворен гард и беше паднат два пати али од тогаш драстично е подобрен
ова нешто ме потеќа на Ренди Котур против Чак Лидел.
само што кеин е далеку подобар борач од ренди и далеку подобар стендап и нокаутирачка моќ, додека ЏДС е налик на Лидел кој беше смрт за борачи бидејќи никој неможеше да го собори на партер.

кренал килажа Фијодор, гледам и мускул набил, е сега треба да пази Монсон е Ѕвер на Партер, најубаво ќе биде да го скапи од тепање во стендапот и да го расфрла како ногиера тројката ако се сеќавате како заврши, монсон никако не е за потценување, иако е во години и има повреда на раката од абу даби граплинг турнирот сепак ако те собори тешко можеш да избегаш. Не е лесна борба за Фијодор, ако победи или изгуби треба да финишира кариера. доста е :)
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Se slagam za sve sto kazavte za CAIN i JDS istoto mislenje i jas go imam kako vas,ama sepak ke vidime kako ke ispadne na 12 :)

Za FEDOR iskreno nemam simpatija golema,sakam da zagubi nikogas ne sum uzival vo negovite borbi
interesna borba (borba na decenijata) so CROCOP bese i borbata so ARLOVSKI
go postuvam kako fajter,ali nisto posebno posto trebase da e vo najdobrite i tamo da se pokazi (UFC) a ne vo M-1 kaj sto poseduva 50% od akciite taka da ne mi predstavuva zadovolstvlo da go gledam (n)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Првпат читам за ова.. има и такво нешто кај нас?
Да, има.
Часовите се држат во ОУ Браќа Миладиновци-Аеродром.
Термин: понеделник, среда и петок. Од 20:30 до 22:30.
На нет не најдов ништо, затоа и прашав.
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Да, има.
Часовите се држат во ОУ Браќа Миладиновци-Аеродром.
Термин: понеделник, среда и петок. Од 20:30 до 22:30.
На нет не најдов ништо, затоа и прашав.
А кој ги држи дали знаеш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom