K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Mozese Mirko da pobedi vo ovoj mec,malku poveke da napagase kako porano i ke mu donesese pobeda istoto vazese i za predhodnite 2 porazi
Po se izgleda ne e dovolno motiviran i slabo trenira,gi nema povejke tie silni udari so race i noze a i takedown odbranata mu e slaba iskreno ne e kako nekogas sto bese :(
Kako i da e toj e eden od najdobrite MMA borci vo istorijata i taka ke ostane.
Sekogas od najdobriot ima podobar
WIN LOSE OR DRAW FOREVER FAN ;) MIRKO CROCOP LEGEND :cuc:
cro.jpg
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Мирко или не е доволно интелигентен или погрешно тренира или не тренира доволно, не знам што му е ама веќе не е тоа тоа што беше.
шест операции, 38 годишник со скоро 20 годишно искуство во К-1 и ММА, не проблемот до интелегенцијата, го боли кур, пара голема земаше во УФЦ, губеше од секој така посилен борец, ја изгуби душата гонзага кога го нокаутира со хај кик. тоа беше капакот кој се затвори. со страв влегуваше во секоја борба, нокаутиран од Џуниор,Од Мир,Шауб,Нелсон, скоро од сите нокаут попи. требаше одамна да се повлечи, знаеше дека нема повеќе сила во него а и годините остро го туркаа кон работ, реши да продолжи и остави лош впечаток кај УФЦ следачите (зборувам за поновите) го уништи имиџот кој го имаше во К-1 и Прајд кога уништуваше се пред себе и кога го освои Шампионатот.
Го почитувам многу. СО Фјодор заедно ме вовлекоа во боречките спортови. ама како и Фјодор треба да се откажат се додека имаат достоинство и да речат доста и да си заминат со дигната глава. Мотивацијата на Мирко во последните години беа парите и со тоа разочара голем број на навивачи.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
шест операции, 38 годишник со скоро 20 годишно искуство во К-1 и ММА, не проблемот до интелегенцијата, го боли кур, пара голема земаше во УФЦ, губеше од секој така посилен борец, ја изгуби душата гонзага кога го нокаутира со хај кик. тоа беше капакот кој се затвори. со страв влегуваше во секоја борба, нокаутиран од Џуниор,Од Мир,Шауб,Нелсон, скоро од сите нокаут попи. требаше одамна да се повлечи, знаеше дека нема повеќе сила во него а и годините остро го туркаа кон работ, реши да продолжи и остави лош впечаток кај УФЦ следачите (зборувам за поновите) го уништи имиџот кој го имаше во К-1 и Прајд кога уништуваше се пред себе и кога го освои Шампионатот.
Го почитувам многу. СО Фјодор заедно ме вовлекоа во боречките спортови. ама како и Фјодор треба да се откажат се додека имаат достоинство и да речат доста и да си заминат со дигната глава. Мотивацијата на Мирко во последните години беа парите и со тоа разочара голем број на навивачи.
Се слагам ама мислам не се толку годините во игра колку повредите и намалениот тренинг. Имаше неколку шампиони во бокс на 40 години (иако бивши), ретки се ама е можно да си добар.

Веројатно или не можел веќе да тренира или не му се тренирало повеќе.

А дека беше добар беше само ко шо рече не се повлече на време :).
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Се слагам ама мислам не се толку годините во игра колку повредите и намалениот тренинг. Имаше неколку шампиони во бокс на 40 години (иако бивши), ретки се ама е можно да си добар.

Веројатно или не можел веќе да тренира или не му се тренирало повеќе.

А дека беше добар беше само ко шо рече не се повлече на време :).
многу работие беа фактор. мотивација, недоволно добар камп за да се припреми за борбите, а и повредите и староста се главен фактор. плус тоа баш разгледував и видов една информација, мирко имал оштетување на нервите од десното рамо па се до прстите на десната рака, неколку пати го имам видено како прави движења онака рефлексни еве види

френк мир вика во едно интервју дека го забележал ова уште од борбите во 2004.
и десната страна на мирко не е толку по мускулна од левата, затоа никогаш не користи десен директ за да држи дистанца
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Se slagam so vas deka parite bea golem faktor
Covekov ima 100 borbi vo negovata kariera,operacii eden kup itn
Najgolem problem za neuspehot vo ufc e treningot a i lugeto okolu nego gledaa da zarabotat na nego(do nekade sam si e kriv)ali treningot e najgolem faktor 100%(slabo trenirase)ja nema taa iskra vo nego kako sto bese nekogas.
Jas sum negov br1 fan ali ne go branam
Sega da ti kazam za refleksot toa ne e refleks tuku navika,koja ja ima uste od K-1 koga se tepase,gledaj borbi ke vidis ;) i jas imam ista takva navika (so nogata)
Da vi kazam i za nokautot sto go popi od GONZAGA deka vikate posle toa so strav vleguvase GRESKA
Vo 2004 isto iskrka KO od KEVIN RANDELMAN i posle toa bese najmotiviran 2005 finale so FEDOR izgubi,2006 GP sampion ;)
I uste za godinite pr RANDY COUTURE 49.
50-60 % od borcite (UFC,SF,K-1 itn) se na vozrast od 32-38 god taka da nema vrska toa
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Одличен текст, милионче за еден меч не е лошо :).

Сепак се повеќе се убедувам дека не се годините у прашање туку или не можел да тренира со полна сила ради повреди или загубил мотивација. Можеш супер да се спремиш и без спаринг партнер, не е тоа главната причина за поразот.

Топ борец е, штета само требаше малку порано да се повлече но и вака е ок, ни приреди добри борби, го живна борбениот спорт во Хрватска и плус се обезбеди за цел живот :).
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Pak ke naglasam ne se vo prasanje godinite,kampot vo koj trenira CROCOP e slab,slabi treninzi ima,slabi sparing partneri ne e kako porano,sporeduvav prasuvav na site forumi vo USA,HR itn site mi go potvrdija istoto,mora povejke da odi na CISTA SILA otkolku na fokusiranje kondiciono i toa treba ama pojke na cista sila
Sporedete kakvi treninzi pravat CAIN,DOS SANTOS,LESNAR,CARWIN.....i koj so kogo sparinguva
Mirko vo PRIDE imase 5 treneri,eden za race i noze,eden za kardio,eden BJJ,eden za teretana i sto znam jas uste sto,jas na CD imam doma treninzi od nego kako i so kogo trenira duri i na youtube gi nema tie treninzi prikazano
Zal mi e za nego ali mozese da uspee mnogu samo malku povejke da se motivirase i da rabotese kako sto treba ima pari moze so kogo saka da trenira i kaj saka.
Se sirat glasini deka ke odi vo druga organizacija (mma) taka razbrav,ali dur ne kazat tocno sepak se toa glasini :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Bas bi sakal da slusnam mislenje od vas sto mislite za borbata CAIN VELASQUEZ vs JUNIOR DOS SANTOS ?
Prv pat vo mojot zivot ne znam koj ke pobedi 99% od borbite sum gi pogajgal ama ovaa navistina neznam :confused:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Фајтери кај да најдам поефтини ракавици за бокс, кик бокс?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Види во дуќанот доле во трговски ако таму нема ќе се распрашам па ќе пишам. Е сеа колку се евтини не знам. Јас иам од тие малите ко за карате и алтимит фајт :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom