K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Дрикус Ду Плесис - Јири Прохаска. Средна категорија.
Ова ако се случи, нема да знам за кого попрво да навивам.
Нема што да бара Прохаска таму, има титула за бркање во ЛХВ.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.581
Поени од реакции
8.241
Momentalno na Mrt 3, kikboks turnir vo SC,, Jane Sandanski". Glavna borba Boban Ilioski protiv turčin nekoj (šampion), ubav nastap imaše sin mu na Urko.
Автоматски споено мислење:

Boban stana svetski šampion, go pobedi turčinot so sudiska odluka. Imaše odlični momenti vo borbava. Komiti bea vo sala, mu dadoa podrška, na kraj zapalija i baklji na proglasuvanjeto. Šteta što se ne vložuva povekje kaj nas so borečkive sportovi, može da vadime kvalitetni deca.
 
Последно уредено:

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
137
Поени од реакции
127
Нема што да бара Прохаска таму, има титула за бркање во ЛХВ.
Се закачкаа нешто другарски. Затоа. Имаше муабет Јири да падне една категорија. Од негова уста.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Се закачкаа нешто другарски. Затоа. Имаше муабет Јири да падне една категорија. Од негова уста.
Не би требало тоа да се деси, али ликот е мало ретардиран, така да се е можно.
Јас па сакам да го видам против Блахович :D Одамна ја сакам оваа борба.
Мислам дека Блахович ќе го реши на побрз начин од Перера.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
728
Поени од реакции
966
Добро овој ДиПлесис и Топруија кога че имаат одбрана на титула и да почниме да ги сфаќаме за сериозни? Јас уште наместената борба на Адесања со Стрикланд сфатив дека веќе нема нешто сериозно во таа категорија, ама ајде само да прашам..
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Добро овој ДиПлесис и Топруија кога че имаат одбрана на титула и да почниме да ги сфаќаме за сериозни? Јас уште наместената борба на Адесања со Стрикланд сфатив дека веќе нема нешто сериозно во таа категорија, ама ајде само да прашам..
Чекај бе друже, многу го брзаш Топурија некако :D
Човекот пред 3 месеци освои појас.

Највероватно ќе се тепа со Холовеј. Јас сакам Волк да добија реванш, али јбг. Сега после ваков перформанс на Макс...
А Дуплесис ваљда со Адесања... Не знам само дали е официјално. Ликот е преценет, исто како и Хил во полутешка. Кратко траат тие.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
728
Поени од реакции
966
Чекај бе друже, многу го брзаш Топурија некако :D
Човекот пред 3 месеци освои појас.

Највероватно ќе се тепа со Холовеј. Јас сакам Волк да добија реванш, али јбг. Сега после ваков перформанс на Макс...
А Дуплесис ваљда со Адесања... Не знам само дали е официјално. Ликот е преценет, исто како и Хил во полутешка. Кратко траат тие.
И Топурија че го крка, онакво лигле не треба да постои.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.507
Поени од реакции
16.182
Борби за појасите во машка категорија во УФЦ:

Пантоја - Ерцег (5 мај 2024.)
Шуга - Мераб ???
тАпуриа - Холовеј ???
козоебон - Поирер (1 јуни)
Едвардс - ??? (Ваљда го спремаат за ППВ во Манчестер)
ДДП - Адесања ???
Переира - Прохаска/Анкалаев ???
Џонс - Аспинал (Ако првиов не се откаже тотално од спортов).
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Борби за појасите во машка категорија во УФЦ:

Пантоја - Ерцег (5 мај 2024.)
Шуга - Мераб ???
тАпуриа - Холовеј ???
козоебон - Поирер (1 јуни)
Едвардс - ??? (Ваљда го спремаат за ППВ во Манчестер)
ДДП - Адесања ???
Переира - Прохаска/Анкалаев ???
Џонс - Аспинал (Ако првиов не се откаже тотално од спортов).
Aspinal se bori protiv Blaydes. Kakav Jones... :)
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
137
Поени од реакции
127
Чекај бе друже, многу го брзаш Топурија некако :D
Човекот пред 3 месеци освои појас.

Највероватно ќе се тепа со Холовеј. Јас сакам Волк да добија реванш, али јбг. Сега после ваков перформанс на Макс...
А Дуплесис ваљда со Адесања... Не знам само дали е официјално. Ликот е преценет, исто како и Хил во полутешка. Кратко траат тие.
Го скина Витикер, го победи Стрикланд. Со кој треба да се бори за да добие почит? Адесања што е 1-2 во последните три негови борби? Ако UFC мести нешто, тоа е дркачот на кучиња да добие уште една можност да се тепа за појасот и оној наркоманот да го чува појасот.

Блахович ми е исто еден од поинтересните борци, но човекот турка 41 година. Е сега, во борбата со Переира покажа дека тоа нема везе, ама не верувам дека би му претставил на Јири некој посериозен проблем.

А ова со местењево на борби ми е лудост. Изи низ целата своја кариера се тепа како жена. Сега се соочи со некој што може да му крене блок на неговите шамарчиња и знае да оддржи дистанца. Ликот беше претепан на крајот од првата рунда - тоа е ефект и трае низ целата борба. Сите upsets до сега ли се местени борби?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Го скина Витикер, го победи Стрикланд
Ме заебаваш? За Ду Плесис ли зборуваме? ДДП и Стрикланд ти беше најнеквалитетна борба за титула. Се тепаа најflat борци, чисти просеци кои не поседуваат ништо специјално во арсеналот. А за тоа како ги победија Адесања и Витикер... Епа просто е - се случува да не победи подобриот.
Се дешава често.
ДДП нит има силен удар, нит има техника во ударите, нит е брз, нит знае на партер.
Awkward стил што дури и ги прави противниците да изгледаат лошо.
Истото важи и за Прохаска. Ликот добива борби чисто на ментална тврдоча. Отворен ко конзерва во секоја борба. Едноставно прима удар за да даде удар и се ослонува чисто на издржливост.
Ако правиме муабет за квалитетни борци, за овие нема место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom