K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ииии, како се настрвив сеа читајќи ги постовиве! :)
Како би оптегнал некое маваши или лоу кик!
Од зимоска не сум имал вистинска акција, сведок на настанот Acid. Биланс: тотално зашеметуење на жртвата како последица на мавашито у вилица и докрајчување со пољубуење асфалт предизвикано од лоу кик у бутче.

Увертира на настанот - Ацид, ама во боксерско издание без нозе. Ја покушав да го спасам несреќникот од челичните ракометарски удари на Ацид, ама малоумниот ми намавна - и си го обра бостанот.

Инаку сум ептен мирољубив, воопшто не сум агресивен.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Мистичен напиша:
Инаку сум ептен мирољубив, воопшто не сум агресивен.

...ама кога ке те дирнат...
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Staf me faka u posledno vreme da se rckam.Pred edno mesec vreme i ja demek da pomognam u slicna situacija morase da reagiram so aperkat pozadi uvo(da ne se poznava) i cekav posle pola saat da dojde brza pomos.Ke gtnese jazik i ne mozevme da go osvestime,zatvor ke zaglaev.Sum go cuval ko malo dete dur da dojde tinu-ninu.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ја стренирав скороп 11 години, бев два пати во иста година прогласен за најдобар каратист на Македонија, првин во младинска конкуренција, а потоа и во сениорска, три месеци подоцна. Бев член на младинската и сениорската репрезентација на Македонија. Бев на неколку европски првенства и купови, член на екипата која освои 2 место на европскиот куп во Нирнберг, 2 место на интернационалниот куп во Бугарија, 5-ти поедниечно во младинска конкуренција на европско првенство, 2 во Бугарија на international invitational karate open, се додека не решив да обесам кимоно на закачалка (главна причина-суспензија, потоа факултет, на крај тоа што никакви услови за квалитетен тренинг за високи дострели). Башка немаше смисла, да оставиме простор за другите помладите кои никако да дојдат до шанса да се покажат, само ние, неприкосновено владеевме во врвот на Маккаратето. Убав спорт, ако се тренира рекреативно, ако не, јебига, на стари години проблем поради сите удари претрпени.

Инаку, неој рече вадар ју, не е вадар ју, туку вадо рју (wado-ryu), и јас бев тој стил.

Можам да им препорачам на сите кои сакаат да се занимаваат со карате: НЕМОЈТЕ, oдете на фудбал, ракомет или кошарка, барем има плата, покрај сета корупција. Каратето од мошне конкурентно во Европа сега е пишманско!!

Благодарам
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Од прво до осмо у Партизан у Ѓорче...Дивајдер,поради слични причини и у право си...ми останаа криви нозе :)
Пробав малце кик-бокс,па се пребацив на аикидо и се најдов у вин-чунг и тука ке останам до крај :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Mad Maxx напиша:
Од прво до осмо у Партизан у Ѓорче...Дивајдер,поради слични причини и у право си...ми останаа криви нозе :)
Пробав малце кик-бокс,па се пребацив на аикидо и се најдов у вин-чунг и тука ке останам до крај :)
Каде вежбаш? Во кисела вода?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Еве сега го гледам клипот со Мирко Филиповиќ.
Мислам, човеков еба маме за ручек и доручек а за вечера крши коски.
Какво тепање еј, кои нокаути ги дава. Ненормално језиво. :wink:
Ама и интересно во исто време.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
gerard напиша:
Еве една тема за сите боречки вештини. Што е актуелно можеме да коментираме.

Мене омилен ми е Kaoklai Keannorsing од Тајланд нормално..
Обожавам Pride Fighting, ногу јако е. Полно е со Mixed Martial Arts така да борачи има од секакви варијанти на тепањe.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дај бе најдете ракавици да поспортуваме малку, онака light contact.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Добро за почеток може light контакт, али отпосле ставаме helmet и батка спремај се да маваш :lol:
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
хеѕј најуба тема
шо гледав досега..............а гледам баајги тука тепачи сме имале.........убо убо
и кога е тој натпреварот...........од април не сум бил на нешто слично во акција.....со судии ова она........

п.с.ок пријателски нека бидат спаринзите, само ја се губам ако некој ме удри па макар и на нејкење......и сега незнам дали некој има во моја категорија (105кг)????[[/img]
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
е заборајв кој сака со било од мартиал артс, клипчиња само нека кажи како да му гу пуштам и готово......
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
zocipro care, pa ti si prav heavy-weight bil, site lom ke ne napraijsh :lol:
Smskaj go rusinot Fedor Emelianenko 8)

A kakvi klipchinja imash? Od PPV events?
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
e za tie tamu so sekoj den go rabotat to bogami trebatrening.......ali zato tuka e Mirko CroCop ke go sredi...........na 28 avgust......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom