K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Курчало е, али е јак. Страшното е што освен што е јак многу е и прецизен. Со прецизноста на ударите и секвенците на ударите ми дава некој Prime McGregor vibe. Има потенцијал да стане доста успешен борец.

Али да, се сложувам дека му е рано за борба со Волкановски и дека ќе биде издоминиран во потенцијална борба.
Јак е, ама мислам дека до сега се нема соочено со вистинските предизвици во дивизијата. Не сум сигурен дека ќе стигне до Волк, ама да бидам искрен многу сакам да се случи тоа во скоро време :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Уште една во низата доминантна претстава на Алекс. Човеков е стварно лав, свака му част, не гледам кој бо неговата дивизија би можел да му претставува било каква закана за појасот. Штета што судиите му ја земаа против Макачев, али како и да е испишува историја човеков и легитимно најдобар pound for pound борец во моментов.

Доста изненадувања вчера. Најпрво Хукер, човеков е бик. Ретко кој би можел да издржи таков high kick и тоа да му биде точка за пресврт за да ја победи борбата. Ду Пласи многу згрчено влезе на почеток во борбава, но послд финишот на првата рунда доби малце самодоверба. Кај Витакер се гледаше дека оставиле траг поразите од Изи, прегоре во желбата да се тепа трет пат против него и тоа го кошташе борбата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Шек и Мареј ја слават победа на Алекс во уфц.... Екипиште


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Што да се каже за Волк а што не е веќе кажано. Човеков од меч во меч запушува усти на многу гомнојадачи во Уфц кои едвај чекаат некој да го смакне од тронот, ама добиваат по пичка после секоја борба. Пред секоја борба го величаат противникот на Волк, и го посочуваат како некој кој може да го симне од тронот, а секогаш забораваат на неговата доминација. Човекот е лудак пред се во својата работна етика и тренинзи кои во комбинација со неговиот менталитет и тимот тренери (ѕверови), го прават нерешлива енигма за своите противници. Вчера Јаир изгледаше како мало дете поред Волк. Така ќе заврши и Топурија, кој е толку провиден сељак да немам зборови да опишам. Да изјавиш дека Волк е досаден и дека ќе го скршиш од ќотек треба да си ментален. Не знае дека со тие изјави сам себе си прави штета (освен секако што ќе ја добие шансата да се бори за титула), Волк му го собира и ќе го силува у октагон. Ќе биде јако да се види реваншот со Макачев, искрено мислам дека може до победа и да стане шампион во две категории што би било фантастично.
Автоматски споено мислење:

Шек и Мареј ја слават победа на Алекс во уфц.... Екипиште


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Си ја нареди Волк. Се со елита се дружи. Цукерберг му е другарче, и доста познати фацки. Ама така иде тоа кога си успешен спортиста, посебно во Уфц кој доживеа голема експанзија. И нека му е, сосема заслужено, човекот се убива у вежбална децении уназад, жртвува многу за својата фамилија да има лагоден живот и одлично му иде. Сега ги собира плодовите, пошо му се отвараат прилики на секое поле. Мислам дека ќе направи уште многу големи работи, бидејќи со таков менталитет, квалитет и пред се тим околу себе само небото му е граница.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
А и прибран дечко е плус. Не знам што е работава што сите наши луѓе(го ставам во наши) што стекнале некаква слава и успех, мора да се на земја. Толку ли еден Конор не заслуживме, општо во било што.
Сите Тоше Проески се.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
А и прибран дечко е плус. Не знам што е работава што сите наши луѓе(го ставам во наши) што стекнале некаква слава и успех, мора да се на земја. Толку ли еден Конор не заслуживме, општо во било што.
Сите Тоше Проески се.
Дефинитивно во наши после тие " Папарки Пичени " :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Kaj и да е, му фалат уште две-три титули да го симне Алдо од листата на најмногу освоени титули во перолесна категорија, а со тоа дефинитивно ке влезе во легендите на УФЦ.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
А и прибран дечко е плус. Не знам што е работава што сите наши луѓе(го ставам во наши) што стекнале нек
Kaj и да е, му фалат уште две-три титули да го симне Алдо од листата на најмногу освоени титули во перолесна категорија, а со тоа дефинитивно ке влезе во легендите на УФЦ.
Ако ја одбрани титулата уште два пати ќе се израмни со Алдо, а ако успее три пати да ја одбрани ќе го помине на таа листа и ќе биде тешко достижен.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Da, i jas mislam Aldo e zasega neosporen na toa mesto.
Plus toa Aldo bese daleku pofuriozen i podominanten vo borbite od Volk. Zboruvam za finishi.
Taka da na Volk ke mu treba uste trpenie i rabota vo perolesna ako go saka toa mesto.
Sto mislam nema da izdrzi i ke odi kategorija gore, a mozi i da se penzionira.
Автоматски споено мислење:

Aaa da, uste nesto...
Pazete na ovoj Bo Nickal!
Deckovo e strava.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Edinstveno nesto za koe mu zameruvam i izgubiv del od respektot kon Volk, e faktot sto se pretvori vo reklamna kukla na klovnot Logan i go reklamira toa sranje od pijalok.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Edinstveno nesto za koe mu zameruvam i izgubiv del od respektot kon Volk, e faktot sto se pretvori vo reklamna kukla na klovnot Logan i go reklamira toa sranje od pijalok.
Кај ќе му замераш за тоа, се е тоа бизнис. Големи пари се вртат у тие спонзорства сигурно дека ќе рекламира. Сите најголеми спортисти од Џордан до Меси рекламираат гомна од производи од Кока Кола до чипсови.Мора да ги искористи своите минути сеа и за такви ствари пошо коа ќе почне да иде надоле сето тоа ќе го снема.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Кај ќе му замераш за тоа, се е тоа бизнис. Големи пари се вртат у тие спонзорства сигурно дека ќе рекламира. Сите најголеми спортисти од Џордан до Меси рекламираат гомна од производи од Кока Кола до чипсови.Мора да ги искористи своите минути сеа и за такви ствари пошо коа ќе почне да иде надоле сето тоа ќе го снема.
A be Logan Paul brate... Za ovoj li da rabotis?
Baska toa site sto go probale velat sranje e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom