K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Во сабота Сехудо-Aлџо. Многу ме нервира мексикансково сељаче Хенри, па би сакал да го попие ладно и да се врати во пензија. Не дека нешо го мирисам овој Алџо, ама во случајов ептен сакам да го победи мексикансково педерче.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Во сабота Сехудо-Aлџо. Многу ме нервира мексикансково сељаче Хенри, па би сакал да го попие ладно и да се врати во пензија. Не дека нешо го мирисам овој Алџо, ама во случајов ептен сакам да го победи мексикансково педерче.
Исто.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
UFC 288 Press Conference Highlights | ESPN MMA - YouTube

13:52 Ххахахаха, Мексикансково сељаче од тоа што сака да биде интересен, односно Конор 2 прави такви сељачки потези што едвај чекам Алџо да му ја скрши главата. На крај на прес конференција (13:52 на клипот) на соочувањето лице у лице со Алџо си дојде со торба од која прво извади јастук со фацата на Алџо као бебе кој го рогна у публика, па после тоа истото за Шуга Шон и на крај истото за Волк. Како помина времево борбава ептен ме хајпна, се надевам педерчево ќе објави пензија по втор пут, овојпат засекогаш.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
UFC 288 Press Conference Highlights | ESPN MMA - YouTube

13:52 Ххахахаха, Мексикансково сељаче од тоа што сака да биде интересен, односно Конор 2 прави такви сељачки потези што едвај чекам Алџо да му ја скрши главата. На крај на прес конференција (13:52 на клипот) на соочувањето лице у лице со Алџо си дојде со торба од која прво извади јастук со фацата на Алџо као бебе кој го рогна у публика, па после тоа истото за Шуга Шон и на крај истото за Волк. Како помина времево борбава ептен ме хајпна, се надевам педерчево ќе објави пензија по втор пут, овојпат засекогаш.
Не го потценувај, многу антипатичен борец е ама знае да биде многу опасен и заебан. Еден од поинтелегентните борци е со високо развиено спортско IQ, со огромен арсенал располага. Предност му давам на Алџо само поради тоа што не знам во каква форма ќе биде Сехудо и тоа што се нема натпреварувано од 2020. Да беше борбава пред 3 години лесно ќе го размонтираше.

Додека беше во пензија, доста борци кои станаа шампиони бараа специјално да работат со него. Башка имаше типот YouTube канал каде што ги анализираше борбите кои беа популарни додека он беше во пензија, и прејаки детали и слабости имаше приметувано кај борциве.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Не го потценувај, многу антипатичен борец е ама знае да биде многу опасен и заебан. Еден од поинтелегентните борци е со високо развиено спортско IQ, со огромен арсенал располага. Предност му давам на Алџо само поради тоа што не знам во каква форма ќе биде Сехудо и тоа што се нема натпреварувано од 2020. Да беше борбава пред 3 години лесно ќе го размонтираше.

Додека беше во пензија, доста борци кои станаа шампиони бараа специјално да работат со него. Башка имаше типот YouTube канал каде што ги анализираше борбите кои беа популарни додека он беше во пензија, и прејаки детали и слабости имаше приметувано кај борциве.
Неее, ни најмалку не го потценувам, напротив многу добро знам дека знае добро да анализира противник и да го реши. Најмногу ме нервира заради сељачкото курчење, ептен не го можам и затоа се надевам дека вечерва ќе го јаде. Башка потегот со јастуците и рогањето у публика. До пред неколку месеци го вреѓаше Волк на сите страни, по доминацијата над Зомби и Макс нагло ко пичка ја смени реториката, дури почна да збори дека многу го цени и дека смета дека може да го победи затоа и бара борба со него. Па му влезе у бесктејџ со пичкасто молење и разговор, на што Волк индиректно му кажа- Kао а сеа така мислиш, а претходно као се усра по мене!. Бараше борба, нормално не ја доби бидејќи 3 години беше у пензија и мислеше само така ќе добие борба за титула во федервејт.Па виде не виде се сврте кон Алџо и ја доби оваа борба. Типичен гомнојадач, никаков пример. Џабе му е и олимписки медал и дупли шампион коа е смрдле. Се надевам дека ќе го јаде поштено вечер, ако не нека добие борба со Волк па да го запуши овој за сите пари.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Да ли сум јас единствен кој сака да се сруши салата, т. е. да не победи никој? :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Да ли сум јас единствен кој сака да се сруши салата, т. е. да не победи никој? :D
И јас ги неќам и двајцата :icon_mrgr:
Едниот кловн, кој титулата ја доби со глума, а другиот и тој кловн.

Само на 2-3ца им стоеше треш токот, другово све е боранија скисната. Поготово велештрумфот Сехудо.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Лееее кој ќе го слуша и гледа овој Мухамед сеа... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Едвај чекав некој да го стави во сенка и да го тргни од ростеров.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Лееее кој ќе го слуша и гледа овој Мухамед сеа... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Едвај чекав некој да го стави во сенка и да го тргни од ростеров.
Исто у пм. Ми нема харизма братот, некако ептен е муљ :D.Битно вака така изгубило педерчето Хенри,иако не ја гледав па не можам подетално да дискутирам.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Исто у пм. Ми нема харизма братот, некако ептен е муљ
Никој не го сака.
Ок е да си дисижн фајтер, али да си ќутиш бе, а не да зборуваш како си подобар од Колби, Усман и Масвидал.
Очобол е да го гледаш како се тепа, ушобол како зборува.

Capture.JPG
:facepalm: :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Автоматски споено мислење:

Битно вака така изгубило педерчето Хенри
Не знам зошто сите велат ептен тесна борба... Јас не ја гледав како тесна. Хенри не можеше рич да фати, не можеше ни да бори, како за еден олимпиец. Фанкмастерот изгледаше далеку подинамичен.

..........
А иначе настрана од борбата, се деси интересна ситуација.
Шон Омали имаше фејс-оф со Стерлинг и го соблече џакетот, за по неколку секунди Мераб (тим мејтот од Стерлинг) да му го укради... :ROFLMAO: :ROFLMAO:
1683453767056.png


https://www.youtube.com/shorts/QZzddIqEEgY
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Сехудо со Алџо реално беше блиска, ама на крајот според мене Алџо беше подобар и дефинитивно ја заслужи победата.

Мераб со јакната на Шуга шон хахахаха, се газев од смеење.

Белал со Гилберт тапа, што го потврдуваат звуците БУУУУ од публиката од втора рунда до крај.

Нз само на кој свет мисли Белал дека има шанси да го победи Леон Едвардс, минатиот пат беше доминиран и се спаси со тој eye poke.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Никој не го сака.
Ок е да си дисижн фајтер, али да си ќутиш бе, а не да зборуваш како си подобар од Колби, Усман и Масвидал.
Очобол е да го гледаш како се тепа, ушобол како зборува.

Прегледај го приврзокот 377678
:facepalm: :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Автоматски споено мислење:


Не знам зошто сите велат ептен тесна борба... Јас не ја гледав како тесна. Хенри не можеше рич да фати, не можеше ни да бори, како за еден олимпиец. Фанкмастерот изгледаше далеку подинамичен.

..........
А иначе настрана од борбата, се деси интересна ситуација.
Шон Омали имаше фејс-оф со Стерлинг и го соблече џакетот, за по неколку секунди Мераб (тим мејтот од Стерлинг) да му го укради... :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Прегледај го приврзокот 377679


https://www.youtube.com/shorts/QZzddIqEEgY
Па на Мераб му глеаш фацата и одма знаеш дека нешто ќе ти биде украдено :LOL:. Пресмешен момент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom