K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Мислиш го заболе :)?
Очигледно дека не :ROFLMAO:
Ги спонзорираат и УФЦ, смешно нели?
Вајт што сѐ не изнарече за нив а сеа и спонзори им се.

Некој ко Волк, кој е шампион и со такво реноме треба да внимава кој го спонзорира, пошо оваа група влече и доста хејт така да покрај парите кои му ги пумпаат можат и штета да му направат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.468
Дечки, за што продукт/услуга зборите? Ја се осеќам ко бумер у муабетов.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.468
Тенќу за инфо. Ова ме потсетува на сцената од Idiocracy :pos:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.245
На GSP стратегијата во огромна мера се базираше на борење, и секогаш важел за елитен борач и во секоја доба од кариерата бил вброен во топ 3 борачи на ниво на UFC. Не знам од кај му е идејата дека немал специјалност, дали дека е долго време пензиониран, па малку подзаборавил некои работи... Мислам дека огромен процент од луѓето што го следеле, го доживуваат на овој начин... Не дека во другите аспекти бил за потценување, меѓутоа далеку од тоа дека немал специјалност...

И за Волкановски би рекол, дека специјалност му е footwork-от и типичните кратки, отсечни контра-удари (директи и overhand), на ова додадено и нереалната физичка сила...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Wake up guys!
"Gourmet Chechen" ( :ROFLMAO: ) protiv Paulo Costa vo Abu Dhabi oktomvri 22!

Prejaka borba! Sea ke se vidi vo koja kategorija pripaga cecenecot.
Pred borbata so Burns mislev deka e nepobedliv, no sega ne sum siguren dali bi go prosol tenkot Costa.
Costa ne zapira brale, treba so nuklearka da go pogodis kako Adesanya pa taka da go zavrsis.

Zaebete go ostatokot od videoto, brzo na 1:20! :lolzz:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Познавајќи ја "професионалноста" на двајцата, скептик сум дека ќе се случи борбава.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Мене овој Коста не ми е нешо. Има рука, ама не знам како ќе се снајде со рвањево со чечен бој. И зелка е у глаа, у вакви борби треба и малце памет, тактика. Има среќа што и на другата страна има неинтелигентна зелка па тоа ќе биде интересно да се види. Плус секако хајпот кој ќе го направат пред борбата. Ама да видиме како ќе се одвива се до тогаш, као што спомна ob1, какви тикви се може и да не се одржи.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
626
Поени од реакции
1.207
Ќе а дават ли Poirier - Gaethje на некој од СпортКлуб/Арена Спорт каналите или друг канал за спорт на Телеком?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom