K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Заебан противник е Јан, но мислам дека Рејес ќе мине низ него.
Можеби физички е посилен Јан, но на другите полиња Рејес доминира.
Исто мислам и јас.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ракич му ги скрши нозете на Смит.
Солидна победа но претпоставувам ќе му дадат уште една борба со 5 рунди против некој од Сантос-Гловер пред борба за титула.
А можеби ќе го добие и овој чехов. Би била добра борба btw.

Исто така и Магни комплетно го неутрализираше и го исфрли од било каква игра Роби.
Браво, брилијантна тактика. Мислам и логички е да ја искористи предноста во дофатот.
Со директи цела борба го држеше надвор од дофат Лоулер.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Не толку возбудлива борба како против Усман, но сепак за нијанса подобар Ковингтон од Вудли.
Вудли 3 борби во низа - порази, во сите 3 непрепознатлив, испод ниво.
Ми изгледа скршен и физички и психички, без никаков план и акција во последните 3 меча.

Овој Чимаев ептен ги доби симпатиите од УФЦ, Вајт почна да ејакулира од него.
Му избуши дупка во лицето на Гералд. А баш сакав да му ги расипи сите планови на УФЦ и да го изнесуваат на носилки овој Хамзат, јбг изглеа стварно е леџит типов.
Ќе мора да видиме како ќе се покажи против момциве од топ 5.

Вокер важеше за голем талент, а го има, но издржливоста изгледа не му е јака страна, за малку што не ја изгуби борбата а беше на двапати турнат, се изваде.
А во пост-фајт интервјуто па вели... "I fixed my mistakes" :LOL:

Кизне шо ми текна гледав и од жениве, ја гледав оваа Дерн бразилкава со цицлаците
добар bjj, одлични скилови и покрај... ... ... нема везе. :love:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Кизне шо ми текна гледав и од жениве, ја гледав оваа Дерн бразилкава со цицлаците
добар bjj, одлични скилови и покрај... ... ... нема везе. :love:
Заследена :)
Сеа ќе ставам да се симне борбата да ја видам у акција :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Дали ќе го видиме Коста за првпат да форсира тејкдаунс и да користи бџџ? :)
Доколку стварно е добар црн појас верувам нема да има проблем да го турни Израел на партер и долу да го доминира...
Статистиката вели Израел има одличен тејкдаун дифенз, и тоа солидни борачи не успеале да го турнат. А Коста не сум го видел да се бори, само стенд енд бенг...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ужасен беше Коста, никаков напад немаше, дали му се случи ментална блокада, само стоеше и си примаше удари.

Очекував многу повеќе и од Рејес ама некако двете борби многу слични ми беа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Коста ја одбра најверојатно најлошата стратегија, бугвално стоење на дистанца без никакви акции. Ок, опасно е да притискаш против Адесања но оваа варијанта му дојде на некој начин најлоша - удари по нозе, во глава.. го скрши и ментално.
Мислам дека требаше да проба со борење, макар и да ризикуваше со high pace подобро ќе беше али јбг.
Црпкар, а се фалеше со појасот црн, па употреби го цреп еден!
Сега најверојатно следен предизвикувач победникот од Витикер - Канониер. Би сакал да го видам Канониер против Адесања.

Не очекував Рејес да разменува со Јан, очекував како против Џонс, многу движење, променување агли и кратки комба.
Јан е тенк човече, ако застаниш пред него те сруши начисто.
Рејес далеку подобар техничар али јбг.
Изгледа стилот од Џонс подобро му лежеше за са се покажи во најдобро светло.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Коста ја одбра најверојатно најлошата стратегија, бугвално стоење на дистанца без никакви акции. Ок, опасно е да притискаш против Адесања но оваа варијанта му дојде на некој начин најлоша - удари по нозе, во глава.. го скрши и ментално.
Мислам дека требаше да проба со борење, макар и да ризикуваше со high pace подобро ќе беше али јбг.
Црпкар, а се фалеше со појасот црн, па употреби го цреп еден!
Сега најверојатно следен предизвикувач победникот од Витикер - Канониер. Би сакал да го видам Канониер против Адесања.

Не очекував Рејес да разменува со Јан, очекував како против Џонс, многу движење, променување агли и кратки комба.
Јан е тенк човече, ако застаниш пред него те сруши начисто.
Рејес далеку подобар техничар али јбг.
Изгледа стилот од Џонс подобро му лежеше за са се покажи во најдобро светло.
Ќе ги потопи Ракич сите овие без Џонс.
Слична доминација на Адесања во средна категорија што има, ќе им направи во полутешка.
Побрз е две нивоа над останатите, кик боксер цел живот ко Адесања, а ни еден од овие што останаа во топ 5 (Блахович, Рејес, Сантос, Гловер) не е некој специјалист за партер па да го сјебат на тоа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ќе ги потопи Ракич сите овие без Џонс.
Слична доминација на Адесања во средна категорија што има, ќе им направи во полутешка.
Побрз е две нивоа над останатите, кик боксер цел живот ко Адесања, а ни еден од овие што останаа во топ 5 (Блахович, Рејес, Сантос, Гловер) не е некој специјалист за партер па да го сјебат на тоа.
Ракич е најексплозивен јас би рекол, но да не го заборавиме и Марета, и тој е тука некаде (ако не и по..). Но Марета има сила, силен удар и е многу опасен, многу опасен!
Наше дете е Ракич и навиваме за него :) но има опасни момци моментално во лхв. Пази... Рејез би бил сташен мечап и Ракич мора во најмалце уште една борба да покажи дека стварно заслужува место во топ 3.

Доколку морам да наведам нешто кое ми оставило најголем впечаток кај Ракич, еве тоа нека бидат експлозивноста и лег киковите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom