K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
Џдс ќе има нокаут во прва рунда ама не се знае кој ќе тепа,
Шуга доминира :cool:
Јако ќе биди доколку хајпот заврши длабоко во вода. Многу ме интересира епилогот од оваа борба.
А ЏДС мора да шутира тејкдауни, значи моооора. Типов наспроти е тешка незналица на партер, доволно е само да го однесиш и нема да се врати назад цела рунда. Али не верувам да има борење, ќе сака да боксува дос Сантос и ваљда Розенструик ќе го детонира (n)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Едвај чекам Стипе да го прати у пензија Кормиер расплакан:))) Исто така ќе биде топ борба помеѓу Шуга и Вера. Тип на Шуга, ментално е чоечето:)) До Сантос-Розенструк типувам на Суринамецов:) Ај да видиме што ќе погодам:)
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
За Стипе vs Кормиер не можам баш да се одлучам. Ептен е 50/50 борба, можеби Кормиер има предност со борење али изгледа Стипе не му е баш лесен за борење како што покажаа двете претходни борби. Кормиер го тепаше последната на крај само Стипе му најде слаба точка со удари во тело па му направи пресврт. Но, Кормиер може да биде попаметен овој пат па да се чува подобро. Кормиер докажа дека е потценет на нозе, стварно добро боксуваше против Стипе кој на хартија би требало да ја имаа таа предност. Ај ќе типувам Кормиер, бидејќи e покомплетен борец, барем на хартија.

Шуга лабаво доминира, нема дискусија.

ЏДС vs Розенструк, ако Розенструк се нема подобрено во TDD ќе го јаде, освен ако ЏДС не го фати его па да сака да боксува. Во право е
_BerzerkeR_
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.236
ЏДС vs Розенструк, ако Розенструк се нема подобрено во TDD ќе го јаде, освен ако ЏДС не го фати его па да сака да боксува. Во право е
Нема врска ова. Дос Сантос има TD Avg. 0.33 на 15 минути, едноставно тоа никогаш не било дел од неговиот идентитет како борец. Ако добие Дос Сантос тоа ќе биде поради поголемо искуство, подобар reach итн. Ќе биде борба на нозе/дистанца.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Нема врска ова. Дос Сантос има TD Avg. 0.33 на 15 минути, едноставно тоа никогаш не било дел од неговиот идентитет како борец. Ако добие Дос Сантос тоа ќе биде поради поголемо искуство, подобар reach итн. Ќе биде борба на нозе/дистанца.
Да во право си, ќе видиме, не сум сигурен, не ми е доволно докажан Розенструк не знам што да мислам. Фаворит е на хартија али ЏДС може да го фати со удар. Френсис е страшен али па многу лошо реагираше кога Френсис замавнуваше диво накај него како ветерница, се враќаше наназад исплашен.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
Нема врска ова. Дос Сантос има TD Avg. 0.33 на 15 минути, едноставно тоа никогаш не било дел од неговиот идентитет како борец. Ако добие Дос Сантос тоа ќе биде поради поголемо искуство, подобар reach итн. Ќе биде борба на нозе/дистанца.
JDS нема предност во reach-от колку што знам, Розенстук има 78 а JDS 77, но тоа и не е така битно. Битно е JDS да не биди статичен како против Блејдс. Се надевам дека рефлексите му се подобрени и ќе биди лесен на нозе, ќе променува агли и со директи ќе го контролира навлегувањето на Розен. Пошо црнџукава евидентно ќе го јури и ќе пробува да конектира некој добар удар.

Има силен удар Розен, но не е нешто изразито брз и технички спремен, не се движи многу и не е агресивен премногу, се надевам JDS ќе биди во можност да пласира своја игра и да се држи до неа, ако не... каа бууум.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
A be Mali, se poeba sam ko nikoj:) tolku od kurčenjeto.
Автоматски споено мислење:

I na kraj baš kao što kažav, go isprati Stipe Kormier u penzija so plačenje:)) Na kraj DC zema da plače deka mu brcal so prst u oko..smešno:) Svaka čast za Stipe, srce puno!
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ЏДС неможи да искрепи удари веќе, нека му го дадат оленик сега.

ДС класика, прва рунда борење малку и после клинч и мавај ама Стипе добро се акомодирал на тој стил, честитки моментално е најдобриот тешкаш на сите времиња.
Му врати Стипе за тоа што неколку пати му брцна во око ДС дури мислам дека и клучно беше што не успеа да се врати.
Нокдаунот го претурка во трета ама ова го дотолчи за во 4та и 5та.

О'Мали јбг, мн рано се повреди во борбата, немаше шанси со една нога.
Вера е добар борец, кога тогаш ќе капитализираше.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
ГОАТ.
Очигледно сфатил кај греши во претходните два меча, го растури денес. Имам впечаток дека уште 5 пати да се борат, сите ќе ги добие. Едноставно подобар е.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
Стипе подобар од претходната, но сепак... (можда дека без публика) ама борбава ми делуваше некако млитаво, досадно. Како и да е, Стипе ги доби 4-та и 5-та рунда и ако целата борба делуваше многу тесно.
Следен на линија е Франсис и мислам тој е следниот шампион. Стипе е 37 и не верувам да ги искрепи рацете на Франсис.

Чудна повреда на Омали, не знам кое беше она движење, како ја превитка онака ногата...
Мислам дека имаше голем импакт повредата на резултатот.

А JDS ... :(
Се виде дека издржливоста му е драстично намалена. Она не беа удари кои би го турнале така лесно, не крепи веќе. Мислам дека за скоро ќе се пензионира.
А следен противник највероватно пропаднатиот меч кој не се деси - Волков. Или Оленик. Оверим римеч би бил исто така интересен меч, но не верувам да се деси.
Автоматски споено мислење:

А сега само што прочитав случајно твит од Џонс...
Му на јавува на Стипе пречек, сакал да биди д бедест мен он д планет.

ЏЏ поминува низ Стипе - мое мислење.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom