K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Sto se desi so deckovo Dominik Reyes? Imase nekoja borba posle JJ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Ќе го растури Ракич, пројде времето на Смит.
Смит има јаја, ако се појави во право светло - Ракич ќе мора да понуди повеќе отколку во борбата со Оздемир.
Fighting стилот не, но ми се допаѓа начинот на размислување и зборување од Смит, човекот стварно има срце и покажува респект спрема сите противници, но овде морам да одам со Ракич :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283

Ова ќе биде ебено добра борба, едвај чекам Адесања да го реши као што вика он -Wanna be Ricky Martin:ROFLMAO:.
Јас па сум за Коста. :cool:

Мора некој да му ја зачепи устата, Израел многу зборува.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Смит има јаја, ако се појави во право светло - Ракич ќе мора да понуди повеќе отколку во борбата со Оздемир.
Fighting стилот не, но ми се допаѓа начинот на размислување и зборување од Смит, човекот стварно има срце и покажува респект спрема сите противници, но овде морам да одам со Ракич :)
Смит топ е, ама она издание со Гловер беше срамотно.
Му помина прајмот него, Ракич во налет е.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Јас па сум за Коста. :cool:

Мора некој да му ја зачепи устата, Израел многу зборува.
Ајде баш да видиме како ќе биде. Ќе биде предобра и борбата и се тоа што ќе претходи од пресови, мерења, препуцавања:))
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Ајде баш да видиме како ќе биде. Ќе биде предобра и борбата и се тоа што ќе претходи од пресови, мерења, препуцавања:))
Коста е слаб со англискиот, на пресови и такви ствари ќе го демолира Адесања.
А в кавез ќе видиме, по мое мислам дека шансите се 55-45 за Адесања.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Коста е слаб со англискиот, на пресови и такви ствари ќе го демолира Адесања.
А в кавез ќе видиме, по мое мислам дека шансите се 55-45 за Адесања.
хаха да да, англискиот на Коста ми дава уше посмешна нота на сето тоа:) Ама самобендисано копиле е Коста се глеа,нарцисоидно такво, нервозно кое нејке да остане покусо на никој. А Адесања му го удри пикот, јавно си кажа па ќе видиме. Адесања по мене е многу поинтелигентен и поразноврсен борец и мислам дека тоа ќе биде пресудно во дуелот со Коста. Секако ќе мора да биде многу внимателен пошо од друга страна Коста е моќно говедо, кое ако те закачи еднаш здраво може толку да ти биде. Ипак мислам дека Адесања е доволно интелигентен и пред се вешт да го реши wannabe Ricky Martin :ROFLMAO:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Џонс евидентно сака тешкашки појас, но според Вајт ќе причека :D Прв на линија бил Франсис и не оделе преку него (наводно).

Највфер според мене би било доколку сака да се бори во тешка, а да не биди за титула од прва- нека го земи Блејдс (пошо и онака е слободен дечкото). Само ова не знам колку држи вода пошо е ептен ризична борба за двајцата, поготово за Џонс :ROFLMAO:

Али сепак мислам дека е фер. Ако се осеќаш спремен да се натпреваруваш за појас одма од прва после промена на категорија - тогаш прифати борба со второрангираниот и прво докажи дека припаѓаш тука!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom