K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Боњаски беше шампион, а шампионот за да загуби борба треба барем неколку пати во борбата да се најди на подот или да добие нокаут. Добар е, не да не е, ама не е најдобар ни случајно. Секогаш актуелниот шампион има предност кај судиите и мора да се биде убедлив за да се совлада, баш ете да видиме како ќе се снајди сега Боњаски кога не е веќе актуелен шампион. Јас мислам дека ќе го промени малку стилот на борба и нема толку многу да тактизира.

П.С. Во К-1 секој може да загуби од секој сите се многу спремни така да мало невнимание можи да резултира со нокаут. Така да само една борба не е мерило за можностите на “тепачите“.

Боб “Ѕверо’’ Сап :cuc: - Нема тактизирање, отворена борба и секогаш интересна. Зато и го поштовам најпоќе. Како втор можи да речиме дека е Гери “Биг Деди’’ Гудриџ - мислам дека има најсилен удар, вади од чорапи чоек без проблем:wink:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Гижо напиша:
Боњаски не е којзнае што, тоа се уверив кога изгуби од Мајти Мо, од боксер
Па добро, Ернесто Хуст повеќекратен К-1 шампион загуби дури 3 пати од Боб Сап кој е на пример рагбист (поточно играше одбрана Американски фудбал):icon_lol: :icon_lol:

Зато велам секој може секој да победи.:wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Bob Sapp ми е смешен човек, а Гудриџ како пљукаше заби од Фејтоза, алал нека му е си продужи да се тепа ко ништо да не е
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Имав 30 филма слегнато од Мирко Филипович,а на тој Рени Бонјански го исекна во еден од тие филмчиња за неговите борби,Боб Саб е повеќе маркетиншка појава и ако не те удри во првата рунда онда е готов а гледав еден тип Бразилец многу одамна имаше некоја чудна техника мислам дека се викаше Грасија ако те фати за раката отиде раката.:cuc:Техниката беше греплинг-џиу џитсу

http://www.bjj.org/ Poglednete ja stranata odete na tehniki ima pokazano so sliki kako da sovladas nekoj vo jiu-jitsu stil
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ultimate fighting ме нервира, поише ми се свиѓа ова што го даваат на Еуро Спорт
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Гижо напиша:
ultimate fighting ме нервира, поише ми се свиѓа ова што го даваат на Еуро Спорт
таму е чиста борба само ударци,нема лежење по земја
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
баш заради тоа ми се свиѓа на Еуро Спорт
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Шо ке кажете за типчето а? Семи Шилт,нема шанси никој да го нокаутира,ного е грамада


Само со колено ги нокаутира,на Реми Бонјански на двапати го спростре ,а на крајо на GLAUBE FEITOSA го исекна,нема конкуренција
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
astrion напиша:
Шо ке кажете за типчето а? Семи Шилт,нема шанси никој да го нокаутира,ного е грамада


Само со колено ги нокаутира,на Реми Бонјански на двапати го спростре ,а на крајо на GLAUBE FEITOSA го исекна,нема конкуренција
Па нормално види го како тенк е!!!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Педро Ризо
Тито Ортиз
Витор Белфорд
Ренди Котур
Вандерлеј Силва
Казуши Сакураба
Мирко Филипович
Чак Лидел

овие ми беа фаворити пред 2-3 години кога гледав УФЦ..
сега немам појма како е.
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
179
Поени од реакции
10
Chuck Liddel ke ja brani titulata protiv Randy Couture na slednoto UFC, Tito Ortiz i Ken Shamrock ke bidat slednite treneri na Ultimate Fighter 3
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
VMRO напиша:
http://www.alldumb.com/item/21667/


Fjodor li se vikase rusinov? Nezamenliv e!!!
:pos: :pos: ЕЕЕЕ од кај го ископа тој нигерот,ного е гломазен да не е праен од Гризли и од Морж,се си мислев дека Боб Саб е нај бабалар ама треба повеке да пратам...
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
1
DJ_DEXTER напиша:
Hmm.. Jas vekje tri godini treniram Karate i mislam deka e najinteresniot sport ispolnet so mnogu neizvesnosti etc. :lol:
Aj dajte da vidam vashi mislenja
i jas treniram karate tri godini, a ovaa cetvrtava nesto pocnav da zabusavam. ednostavno karateto ne sakam da go gledam kako sport, a vo koj klub i da otidam se se vrti okolu medali i takvi stvari. a jas ne pocnav da treniram za da osvojuvam medali. ok, mada sega doma u dvor sama nekad si vezbam, ama problemot mi e sto nemam partner i dosadno e celo vreme sam da pravis kati.
Dexter koj pojas si?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom