Kуќи опседнати од духови?

А

Ајсшутер

Гостин
Da da kukjata se naogja kako shto naogja Ajushter, i ne veruvam deka deca mozat taka da ja iskrshat ! I taa kukja nikogash ne bila renovirana , ushte babami koga bila mlada posle vojnata taa kukja bila takva i takva ostanala...
Нема шанси да е стара градба на едната страна стојат ролетни исто така градена со цименто и асални цигли така да сигурно куќата е реновирана во последните 10 години и комшиите кажуваат како што напишав погоре дека дошле луѓе реновирале и си заминале поради работите кои ги набројав погоре.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Вчера зборев со моето на друштво на ваква тема,немаше што да правиме од досада :nesvest:

И кажува еден постар што седеше со нас,дека во една кука исто во Ѓорче,и таа се наога блиску кај што живеам јас:nesvest: порано живеело некое семејство.Почнале да слушаат секоја нок чудни звуци низ цела кука,тропање по вратите,кревање на ролетните и такви морничави и страшни работи.
Лугето после некое време се иселиле од таму и не сакале да зборуваат за тоа што го виделе таму додека живееле....
Човекот ни кажа дека куката била опседната од поранешниот сопственик на куката и не дозволувал никој да се досели таму.....а до сега се имаат таму доселено неколку семејства и најдоцна за 3 месеци си отишле од таму поради истите причини.
И ние паметни вчера,отидовме во куката од чиста радозналост,кој од кој поголем мангуп бевме,малку пијани бевме.....и влагаме во куката,на самиот праг имаше стапки од чевли кој водеа до една врата.Тргнавме накај вратата и еден другар падна од што беше пијан и сите од страв богами си отидовме.
Овие денови мора да одиме пак во куката.....:kesa::kesa:
Kazi kaj e potocno kukjata i jas sum od gjorce pa bas me interesira :helou:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
6
Не се занимавам баш со вакви работи но но во Битола имам слушнато за многу Куки (оспеднати)..

Покрај реката драгор кај така наречениот ЦРН МОСТ има една кука изградена со прекрасен план (ама буквално ко Америчките филмови).. За едно 4-5 члено семејство таа кука е сон..Има двор некаде 400 м2 Кука башка внатре на два спрата со 300 чуда внатрее (огромна).
За оваа кука се зборува дека е оспедната и никој не живеј заради тоа..Иако нас толку ни требаше,влеговме во куката и сите бевме воодушевени.. Онака голем ходник со скали за на вториот спрат.. многу јако стварно!
Баш некој ако има шанса да дојди во Битола или е од Битола.. Не ја пропуштајтее!

Многу е СтрашНА!!!
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
не знам зошто се луѓево понекогаш толку многу сигурни во тоа шо го зборуваат...полека бре малце..па ајде како можеш ти да докажеш дека нема духови,дека сето тоа е од "тој комшијата,бадијалџијата..лажгото..хаха" Во ред.. тоа си е твое верување..само сакам да ти кажам да не бидеш толку сигурен...:kesa:


хахаха ти ако сакаш и креветот намести му го..тој пак врз тебе ќе биде.. не веруваш а?:nesum:па доообро... :)
А ти како ке докажеш дека има духови си видел ? си си влегол внатре ? си спиел таму или само си поминал и си слушнал '' еве ваа куќа има духови" и тебе толку ти чукаат ке кажеш на некој си па тој некој си на друг некој си , и ќе се отворат муабети ете така оди тоа иначе сите слушнале а никој не видел :tapp:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Не се занимавам баш со вакви работи но но во Битола имам слушнато за многу Куки (оспеднати)..

Покрај реката драгор кај така наречениот ЦРН МОСТ има една кука изградена со прекрасен план (ама буквално ко Америчките филмови).. За едно 4-5 члено семејство таа кука е сон..Има двор некаде 400 м2 Кука башка внатре на два спрата со 300 чуда внатрее (огромна).
За оваа кука се зборува дека е оспедната и никој не живеј заради тоа..Иако нас толку ни требаше,влеговме во куката и сите бевме воодушевени.. Онака голем ходник со скали за на вториот спрат.. многу јако стварно!
Баш некој ако има шанса да дојди во Битола или е од Битола.. Не ја пропуштајтее!

Многу е СтрашНА!!!
Уф, да знам која е, два-три пати кога поминував прозорците беа ширум отворени а обично се затворени цврсто. Изгледа како многу убава куќа, само дали е празна...:vozbud:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Не се занимавам баш со вакви работи но но во Битола имам слушнато за многу Куки (оспеднати)..

Покрај реката драгор кај така наречениот ЦРН МОСТ има една кука изградена со прекрасен план (ама буквално ко Америчките филмови).. За едно 4-5 члено семејство таа кука е сон..Има двор некаде 400 м2 Кука башка внатре на два спрата со 300 чуда внатрее (огромна).
За оваа кука се зборува дека е оспедната и никој не живеј заради тоа..Иако нас толку ни требаше,влеговме во куката и сите бевме воодушевени.. Онака голем ходник со скали за на вториот спрат.. многу јако стварно!
Баш некој ако има шанса да дојди во Битола или е од Битола.. Не ја пропуштајтее!

Многу е СтрашНА!!!
Ај ако сакаш објасними кај се наоѓа поточно кучава дали е во населбата ДОВЛЕЏИК поркрај Драгор или на друго место овде живее тетками па сега денојве че одам па ме интересира да ја видам куќава сакам
 

Borce Volkovo

Переднија
Член од
6 јули 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
тоа е циста глупост како може да има духови
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
drugari samo da prasam na tie so im se imaat deseni vakvi gadni raboti kako moze da se zastiti nekoj za da ne mu se desi na nego???ednostavno so da se prai??? prasanjevo najveke bese upateno do pomarandza ako ima nekoj odgovor
 
Член од
2 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
:S

Не се занимавам баш со вакви работи но но во Битола имам слушнато за многу Куки (оспеднати)..

Покрај реката драгор кај така наречениот ЦРН МОСТ има една кука изградена со прекрасен план (ама буквално ко Америчките филмови).. За едно 4-5 члено семејство таа кука е сон..Има двор некаде 400 м2 Кука башка внатре на два спрата со 300 чуда внатрее (огромна).
За оваа кука се зборува дека е оспедната и никој не живеј заради тоа..Иако нас толку ни требаше,влеговме во куката и сите бевме воодушевени.. Онака голем ходник со скали за на вториот спрат.. многу јако стварно!
Баш некој ако има шанса да дојди во Битола или е од Битола.. Не ја пропуштајтее!

Многу е СтрашНА!!!

ultras-666 koja kuka e ta jas imam drugar so zivej odma tamu ke kazese nekogas nesto :D jas sum od bitola
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Абе вистина за која куќа кај Црн мост зборате? А шо се случи со то куќата со крсто,ја турнаја ми се чини,ко нова да има таму.Порано навечер страв ми беше да поминам од таму хахахаха.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Мене ми се случи одамна нешто, што до ден денешен не можам да си го објаснам. Живеевме во ченто и се преселивме во аеродром. Мислам станов го имавме ама никој не живееше од коа почина татко ми. И доаѓаме тука, поблизу до град да бидеме, ја прво одд и преспиваме прва вечер во станот. Уште памтам се како беше... Негде после 12 слушам крцкање по паркетот ( зашто беше доста стар и крцкаше), а тоа се случува само кога некој оди, во ниеден друг случај. Станувам да видам во дневна од соба.. џабе никој нема и не се слуша крцкање. Ќе легнев пак и истото.... ја будев мајка ми ама ко топ спиеше... И заспивав од страв, али точно на секој саат се будев и слушав.... Станав да се напијам вода да се освестам, пуштам чешма и почна да тече жешка вода...Е сеа некој може ќе каже што има врска, ама најчудното е тоа што немавме тогаш мало бојлерче, па така да немаше од каде да дојде таа жешка вода.... Што се деси таа вечер стварно не можам да си објаснам :toe:

И друг случај што се имам наежено доста е тоа што слушнав од дечко ми... Навечер со татко му на водно отишле да сечат дрвја за баба му греење... И да не ги фатат биле доста у криза иделе само навечер... Дошле до едни 3 тополи и натоварени осетиле дека се се стишило... Немало ни ветер ни птици ништо а летно време... Погледнале нагоре кон тополата и на врвот седел човек - сенка и ја нишал цела топола напред назад .... Мислам самата слика кога некој ќе ја замисли бар за мене е језива... Фрлиле и трупци и пила правац дома.... Подоцна разбрал дека таму на тие три тополи одамна умрел постар човек, го убиле и шетал неговиот дух...

Друго нешто што имам видено и се имам зачудено е тоа дека пример коа идете кај некој на погреб, точно кога ковчегот го симнуваат во земја почнува да дува ветер буквално од нигде..:toe:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Pred nekoj den jas koga si legnav, pocnav da slusam nekakvo tropajne na tavanot.Jas pomrdni se toa pocnuva da cuka. JAs prepravaj se deka spijam toa ne cuka. Nz sto bese, moze da bide se ne velam deka bese duh no mozebi navistina bese bidejki odrzuvase nekakov ritam vo tropajneto.
A isto taka mi se ima sluceno da se razbudam nokta i da slusnam nekakvo vikajne. Ne mozam da go objasnam toj pisok toa vreskajne, Ne e covecko kako da se gusi nekoj. I cesto pati me razbuduva toa. Si velamd a e od sonot nesto no veke sum razbuden i seuste go slusam toa.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.060
Pred nekoj den jas koga si legnav, pocnav da slusam nekakvo tropajne na tavanot.Jas pomrdni se toa pocnuva da cuka. JAs prepravaj se deka spijam toa ne cuka. Nz sto bese, moze da bide se ne velam deka bese duh no mozebi navistina bese bidejki odrzuvase nekakov ritam vo tropajneto.
A isto taka mi se ima sluceno da se razbudam nokta i da slusnam nekakvo vikajne. Ne mozam da go objasnam toj pisok toa vreskajne, Ne e covecko kako da se gusi nekoj. I cesto pati me razbuduva toa. Si velamd a e od sonot nesto no veke sum razbuden i seuste go slusam toa.

Тоа блондираното можеби е глушец..А за викањето можеби си сонувал..
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
OK vikajneto neka bide sonuvanje. Iskreno da ti kazam ni jas ne veruvam vo duhovi no sepak tropajneto mi zacudi. tropase samo koga ke se pomestev. I tropase so nekoj ritam. ne haoticno tropajne kako do glusec.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom