Kуќи опседнати од духови?

ControleR

Philip ControleR
Член од
30 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Veles , kukjata na germancite ili germanska kukja ! Tamu se srushil nekoj francuski avion na toa mesto , potoa bilo izgradena kukja od strana na germancite 1940 tamu gi nosele i gi ubivale ! Sega kukjata e iskrshena , napushtena , prepolna so jugoslovenski vesnici knigi ! Vo Veles vikaat deka imalo duhovi , ja lichno sum bil mn pati ali preku den ... ednash bef navecher i 4ca od decata shto befme vidofme chovek shto imaashe cigara vo ustata i sveteshe , ali mislime deka beshe narkoman...
 

Emily Iron

-The Strange-
Член од
26 јуни 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
во прилеп,кај мостот има куќа во која шо никој не може да живее...досеа кој знае колку луѓе пробале да се вселат,да си ја средат куќата..ама никогаш на никој не му успеа..сите ноќно време околу 2-3 саатот бегаат од куќава кон единствениот маркет во близина..и се разбира завршуваат во болница (каде што на лекариве му е мн познато тоа..):nesvest:

za slucajot koga devojkata ne mozela da mrdne toa te e eden vid na duh. toa go imam slusano od stari luge a posebno od eden turcin, turcite go vikaat agrbas(duh sto java). ako spies nastomak togas toa e najpogoden polozaj za agrbasot. porano povejke napajgal vo kuci kade sto nemalo konj, a kade so imalo konj po cela noc go macel konjot i utredenta konjot ne ke mozel da raboti. a ako nekomu mu se sluci da go "javne" ovoj agrbas edinstveno sto mozelo da ti pomogne e da go svitkas da mrdas golemiot prst od nogata vsusnost toa bil edinstven del od teloto sto mozelo da mrda. ova neznam dali e tocno seto ova go imama slusnato od stari luge koji sto imale takvo iskustvo

za onie sto mislat deka toa se slucuva vo mozokot i deka toa e objasneto da vo kazam eden slucaj od edno selo vo srbija. eden drugar koj sto imas slucaj koga ne mozel da mrda ni so raka ni so noga kako cela planina da bila nad nego ne mozel da vika samo se potel. toa im se slucuvalo na site sto spiele vo taa soba. a podocna baba mu mu kazala deka na mestoto od sobata porano imalo nekoj grob. i samo vo taa soba koj i da spiel. i sega neka objasni nekoj naucno so fizicki ili hemeski reeakcii sto se slucuva so tie luge i nivniot mozok
коа не можеш да мрдаш тоа е караконџол... може и за истото прајме муабет ама јас го знам тој дух по тоа име... кажуваат дека тогаш тој се одмарал тоа време дури седи на тебе.. ако не правиш ништо против тоа,по некое време ќе си замине,ќе се тргне од тебе.. а ако се обидуваш да се помрднеш,односно тогаш ти си го бркал од тебе и можело да се парализираш:nesum:значи: Ако некогаш те мрзи да се помрднеш од местото..не труди се да движиш!Почекај уш 5мин. барем па ќе ти се врати силата!!! Некој можи ќе се изнасмее на сето ова..а некој можи и знае какво е чувството...:icon_conf:cry:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
коа не можеш да мрдаш тоа е караконџол... може и за истото прајме муабет ама јас го знам тој дух по тоа име... кажуваат дека тогаш тој се одмарал тоа време дури седи на тебе.. ако не правиш ништо против тоа,по некое време ќе си замине,ќе се тргне од тебе.. а ако се обидуваш да се помрднеш,односно тогаш ти си го бркал од тебе и можело да се парализираш:nesum:значи: Ако некогаш те мрзи да се помрднеш од местото..не труди се да движиш!Почекај уш 5мин. барем па ќе ти се врати силата!!! Некој можи ќе се изнасмее на сето ова..а некој можи и знае какво е чувството...:icon_conf:cry:
ГЛупости. Старите не знаеле меицина и одма ДУХООВИИИ! Тоа е објаснето рационално на темава и на една друга тема барем 100 пати
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.454
Поени од реакции
22.064
во прилеп,кај мостот има куќа во која шо никој не може да живее...досеа кој знае колку луѓе пробале да се вселат,да си ја средат куќата..ама никогаш на никој не му успеа..сите ноќно време околу 2-3 саатот бегаат од куќава кон единствениот маркет во близина..и се разбира завршуваат во болница (каде што на лекариве му е мн познато тоа..):nesvest:


коа не можеш да мрдаш тоа е караконџол... може и за истото прајме муабет ама јас го знам тој дух по тоа име... кажуваат дека тогаш тој се одмарал тоа време дури седи на тебе.. ако не правиш ништо против тоа,по некое време ќе си замине,ќе се тргне од тебе.. а ако се обидуваш да се помрднеш,односно тогаш ти си го бркал од тебе и можело да се парализираш:nesum:значи: Ако некогаш те мрзи да се помрднеш од местото..не труди се да движиш!Почекај уш 5мин. барем па ќе ти се врати силата!!! Некој можи ќе се изнасмее на сето ова..а некој можи и знае какво е чувството...:icon_conf:cry:

А зошто на пример не седи на фотеља??Ќе седи врз човекот дај те молам..
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Veles , kukjata na germancite ili germanska kukja ! Tamu se srushil nekoj francuski avion na toa mesto , potoa bilo izgradena kukja od strana na germancite 1940 tamu gi nosele i gi ubivale ! Sega kukjata e iskrshena , napushtena , prepolna so jugoslovenski vesnici knigi ! Vo Veles vikaat deka imalo duhovi , ja lichno sum bil mn pati ali preku den ... ednash bef navecher i 4ca od decata shto befme vidofme chovek shto imaashe cigara vo ustata i sveteshe , ali mislime deka beshe narkoman...
Да има една куќа во Велес кај железен мост , како деца одевме таму иначе куќата врие со духови се котат како глувци и ногу луѓе виделе и слушале таму во таа населба кај што живееат
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Jas znam kako da izbrkas duh koj sedi na tebe.Mislam koj ti sedi na grbot. sea neznam dali tocno taka vi se slucilo tamu. ama da znaete za drug pat ako sakate da izbrkate duh koj vi se zakacil na vas. mozete slobodno da mi pisete PM.Ke odgovoram.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Aбе ај не трескајте глупости каков грп какви духови какви бакрачи,Нечини ногу да гледате Хорор филмови, гледате ви штети на здравјето
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дарк... остај им ја темата на тие кои веруваат во тоа :smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Veles , kukjata na germancite ili germanska kukja ! Tamu se srushil nekoj francuski avion na toa mesto , potoa bilo izgradena kukja od strana na germancite 1940 tamu gi nosele i gi ubivale ! Sega kukjata e iskrshena , napushtena , prepolna so jugoslovenski vesnici knigi ! Vo Veles vikaat deka imalo duhovi , ja lichno sum bil mn pati ali preku den ... ednash bef navecher i 4ca od decata shto befme vidofme chovek shto imaashe cigara vo ustata i sveteshe , ali mislime deka beshe narkoman...
Да има една куќа во Велес кај железен мост , како деца одевме таму иначе куќата врие со духови се котат како глувци и ногу луѓе виделе и слушале таму во таа населба кај што живееат
За друга куќа се работи што кажува членот погоре, се наоѓа едно 100/150 метри над велешката болница, имам отидено во куќата дење и е растурена ептен асално (највеќе 5-6) години ако е таква инаку се гледа предходно дека во куќата било потрошено бајги, дури стојат ролетни и слични работи но сега искршени, како што кажуваат комшиите тука дошле луѓе од Австралија македонци, ја купиле куќата реновирале се наново но ноќе цело време паѓале некои работи исто така и гласови слушале и пак заминале и така ја оставиле куќата нова.. а сега е катастрофа направена искршено е се.
Инаку викаат под темелите на куќата порано имало германски гробишта, оти имало и уште многу порано болница блиску таму како што и денеска и ги закопувале тука како што кажуваат.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
За друга куќа се работи што кажува членот погоре, се наоѓа едно 100/150 метри над велешката болница, имам отидено во куќата дење и е растурена ептен асално (највеќе 5-6) години ако е таква инаку се гледа предходно дека во куќата било потрошено бајги, дури стојат ролетни и слични работи но сега искршени, како што кажуваат комшиите тука дошле луѓе од Австралија македонци, ја купиле куќата реновирале се наново но ноќе цело време паѓале некои работи исто така и гласови слушале и пак заминале и така ја оставиле куќата нова.. а сега е катастрофа направена искршено е се.
Инаку викаат под темелите на куќата порано имало германски гробишта, оти имало и уште многу порано болница блиску таму како што и денеска и ги закопувале тука како што кажуваат.
знам за која куќа збориш што е целата со Цигли искршена цела, хмм има еден другар од таму што живее до куќата ми има кажувано ама не верувам ја како дете имам и таму влегувано и ништо таа е искршена од децата не верувам дека е од духови искршена
 
А

Ајсшутер

Гостин
знам за која куќа збориш што е целата со Цигли искршена цела, хмм има еден другар од таму што живее до куќата ми има кажувано ама не верувам ја како дете имам и таму влегувано и ништо таа е искршена од децата не верувам дека е од духови искршена
Куќата е искршена од децата за тоа е сигурно, само комшиите кажуваат дека предходно ја реновирале и за една недела луѓето одма се иселиле од куќата и повторно заминале за Австралија и кажувале дека им паѓале работи, тропање, слушале гласови, болки (на луѓе) се претпоставува на војниците кои биле закопани тука, а и логично е пошто постарите кажувале дека тука ги закопувале а и старата болница била тука негде.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
абе што знам ја не верувам ја како дете одев таму играв имам и влевано внатре таа куќа е напуштена 20 години а ако има закопано таму ке треба и другите комшии да имаат проблем со духови неможе само по таа куќа да има закопано и да има духови а другите куќи што се до нејзе немаат никаков проблем малце логички треба да се мисли тоа е од некој комшија што нема што да прави и ги лаже децата
 

Emily Iron

-The Strange-
Член од
26 јуни 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
абе што знам ја не верувам ја како дете одев таму играв имам и влевано внатре таа куќа е напуштена 20 години а ако има закопано таму ке треба и другите комшии да имаат проблем со духови неможе само по таа куќа да има закопано и да има духови а другите куќи што се до нејзе немаат никаков проблем малце логички треба да се мисли тоа е од некој комшија што нема што да прави и ги лаже децата
не знам зошто се луѓево понекогаш толку многу сигурни во тоа шо го зборуваат...полека бре малце..па ајде како можеш ти да докажеш дека нема духови,дека сето тоа е од "тој комшијата,бадијалџијата..лажгото..хаха" Во ред.. тоа си е твое верување..само сакам да ти кажам да не бидеш толку сигурен...:kesa:

А зошто на пример не седи на фотеља??Ќе седи врз човекот дај те молам..
хахаха ти ако сакаш и креветот намести му го..тој пак врз тебе ќе биде.. не веруваш а?:nesum:па доообро... :)
 

ControleR

Philip ControleR
Член од
30 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
За друга куќа се работи што кажува членот погоре, се наоѓа едно 100/150 метри над велешката болница, имам отидено во куќата дење и е растурена ептен асално (највеќе 5-6) години ако е таква инаку се гледа предходно дека во куќата било потрошено бајги, дури стојат ролетни и слични работи но сега искршени, како што кажуваат комшиите тука дошле луѓе од Австралија македонци, ја купиле куќата реновирале се наново но ноќе цело време паѓале некои работи исто така и гласови слушале и пак заминале и така ја оставиле куќата нова.. а сега е катастрофа направена искршено е се.
Инаку викаат под темелите на куќата порано имало германски гробишта, оти имало и уште многу порано болница блиску таму како што и денеска и ги закопувале тука како што кажуваат.

Da da kukjata se naogja kako shto naogja Ajushter, i ne veruvam deka deca mozat taka da ja iskrshat ! I taa kukja nikogash ne bila renovirana , ushte babami koga bila mlada posle vojnata taa kukja bila takva i takva ostanala...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom