Kуќи опседнати од духови?

Член од
18 октомври 2013
Мислења
34
Поени од реакции
88
Доказ?
едит: Само не ми праќај линкови од страни кај што пиши, туку објасни лично ти со твој зборови.
Едноставно не постојат,да постоеле до сега ќе кажеа потврдно ,а не со нагаѓање постојат,дали ја видовте сенката,го слушнавте ли гласот........ГЛУПОСТИ!!!
Не викам дека сум многу храбар,ама не ми преставува проблем секаде да отидам кај што викааат дека има куќи опседнати со духови!
Едно е многу јасно,човекот УМИРА го јадат црви ,душата не постои,отанувааат само коски,се друго е БАБИНИ ДЕБЕТИНИ!!!!!

П.с. ајде ви се молам убедитеме во спротивното???
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Едноставно не постојат,да постоеле до сега ќе кажеа потврдно ,а не со нагаѓање постојат,дали ја видовте сенката,го слушнавте ли гласот........ГЛУПОСТИ!!!
Не викам дека сум многу храбар,ама не ми преставува проблем секаде да отидам кај што викааат дека има куќи опседнати со духови!
Едно е многу јасно,човекот УМИРА го јадат црви ,душата не постои,отанувааат само коски,се друго е БАБИНИ ДЕБЕТИНИ!!!!!

П.с. ајде ви се молам убедитеме во спротивното???
Tebe ti velam da me ubedis, zasto ti velis deka ne postojat, i osven toa, jas ne rekov deka postojat, samo te zamoliv da mi dades dokas.
Spored mene, nema dokaz i deka postojat i deka ne postojat, i zatoa ne mozam da ti go dokazam sprotivnoto :)
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Едноставно не постојат,да постоеле до сега ќе кажеа потврдно ,а не со нагаѓање постојат,дали ја видовте сенката,го слушнавте ли гласот........ГЛУПОСТИ!!!
Не викам дека сум многу храбар,ама не ми преставува проблем секаде да отидам кај што викааат дека има куќи опседнати со духови!
Едно е многу јасно,човекот УМИРА го јадат црви ,душата не постои,отанувааат само коски,се друго е БАБИНИ ДЕБЕТИНИ!!!!!

П.с. ајде ви се молам убедитеме во спротивното???
Неможе друже никој да каже со сигурност дека постојат духови и дека душата е жива или не после смртта.Не биди до толку сигурен во себе во врска со ова бидејќи како што ја неможам да ти докажам дека душата постои,така и ти неможеш да докажеш дека не постои.Никој не се вратил од мртвите за да каже.
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
34
Поени од реакции
88
Неможе друже никој да каже со сигурност дека постојат духови и дека душата е жива или не после смртта.Не биди до толку сигурен во себе во врска со ова бидејќи како што ја неможам да ти докажам дека душата постои,така и ти неможеш да докажеш дека не постои.Никој не се вратил од мртвите за да каже.
Се согласувам со тебе дека никој не се вратил...Ама и ТВРДАМ дека нема никогаш да се врати некој ,ради тоа што се е сведено на верување!
Така да мојот став на оваа тема е,дека не постојат ,затоа што ако постоеле досега ќе се докажеше !!!
П.с верувањето во духови започнало многу одамна уште пред да ја измислат струјата ,па за да ги заплашат дечињата за да заспијат ,да можат родителите да се КЛЕЦ..Т :);)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Последниот дух што го видов беше (во саботата) еден пријател кој после литро шток го носевме накај дома.
Али во глобала духови гледам секој викенд, ги врие низ Скопје. Претежно клаберски се, пошто тоа е во тренд иако и куќните се застапени, само зависи од местоположбата во градов и комшиите.
Дури и јас се правам дух.
Кој не.
jas baram iskusni rekov a garancija vo ovoj zanaet nnema ili te biva ili ne.lokacijata posle dogovor.imate uste 15 dena ako sakate avanturi i rizik.i da na ce nie prilepcanive mavame zatoao sme najcist narod vo makedonija i najhrabar .
Па што не направите ондак држава Прилеподонија, штом имате и свој народ? Понесложни сте и од нас Скопјаните.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Ајде нека каже секој од вас верзија поврзана со морничавата куќа "Германски" .... кој како чул дочул :icon_mrgr:

Повелете
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Куќата на германските гробишта во Велес ли ? или?
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
po patot od sredno vodno kon krstot, od densa strana ima nekoj si objekt shto trebal da bide odmoralishte detsko ili nezz kakov, nmv pochnato nedovrsheno, ima nekolku skrivnici, 3 ili 4, bevme za 1 maj gi proverivme site. Sekako site bea pod zemja, mokri, temni, mornichavi, dosta strashni. Ne navlegovme skroz zasho ne fati strav.Edno neshto mi beshe chudno, pred vlezot na edna vrata vo edna od skrevnicite, znachi vnatre vo skrivnicta navlezeni po 10 metra imashe ushe edna vrata, pred vratata imashe 3 stati klucha namesteni vo triagolnik na podot ostaveni, izgleaa nepomesteni 50 god ko da sedele tamu, chudno mi padna mn, dali znaete shto mozhe da znachi toa?
 
Член од
16 октомври 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас знам во Струмица имаше една куќа, не опседната со духови, туку им фрлиле магија на луѓето и само лоши работи се имаа случувано..Лично детето ми има раскажувано и верувајте многу ме потресе...А за куча опседната со дохови како што знам до сега во Струмица се нема случено...
Јас сум од Струмица.Каде се наоѓа таа куќа.Иначе вакви теми ми се многу језиви :eek:
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Па сигурно првата помисла ти била на духови :) ??[DOUBLEPOST=1453730635][/DOUBLEPOST] kukja-duh4.jpg ss.jpg 36_27_09_2013_18_04_44_89199.jpg @ludAAAAAA Јас имам влезено многу пати ,а не само јас имаат и многу други ...
да чудно е се внатре , имасе едни скали од 2риот спрат према поткровје па мислам дека беа многу угорно направени али ептен угорно ,чудни скали ...
Интересна градба во која можеше да се види хаос внатре , под што крцка , графити , пиво лименки што веке Пивара не ги произведува со години итн ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom