Kоја е последната претстава што сте ја гледале во театар?

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Сомнително Лице..Феноменална претстава!
 

TheKoksi

[K]oksi
Член од
7 декември 2010
Мислења
139
Поени од реакции
22
Најважно е да се викаш Ернест!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Вечерва ја гледав претставата „Вистинскиот Минхаузен“ во изведба на струмички актери од Антон Панов.

Претставата е пародија на нашето општество со постојана борба на докажување. Се работи за индивидуалецот, патолошкиот лажго, баронот што хиперболизира - баронот Минхаузен. Тој и покрај тоа знае што сака во животот, знае што сака вистински наспроти луѓето кои освен лицемерие што води до лична корист немаат други карактеристики, тие воопшто и немаат доблести.
Минхаузен е верува во себеси, тој е голем идеолог и праведник. А пред сè, тој е индивидуалец во едно расипано општество, индивидуалец кој тие се стремат да го отфрлат.

Ми се допадна многу. Имаше и доза на хумор кој не смее да се занемари.
Убава претстава.
 
G

galaxy

Гостин
Хасанагиница во Битола.... пред многу години... глумицата се слече гола :drk: :drk: :drk:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Вечерва ја гледав претставата „Вистинскиот Минхаузен“ во изведба на струмички актери од Антон Панов.

Претставата е пародија на нашето општество со постојана борба на докажување. Се работи за индивидуалецот, патолошкиот лажго, баронот што хиперболизира - баронот Минхаузен. Тој и покрај тоа знае што сака во животот, знае што сака вистински наспроти луѓето кои освен лицемерие што води до лична корист немаат други карактеристики, тие воопшто и немаат доблести.
Минхаузен е верува во себеси, тој е голем идеолог и праведник. А пред сè, тој е индивидуалец во едно расипано општество, индивидуалец кој тие се стремат да го отфрлат.

Ми се допадна многу. Имаше и доза на хумор кој не смее да се занемари.
Убава претстава.
Бев јас првиот пат кога вртеше, убаво скоцкана. Позитивни ствари и од мене.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Пред некој ден ја гледав првата премиера на професионалниот охридски театар, претставата Метаморфози.
Интересна и комична тематика каде што боговите буквално од досада си играат со смртниците и тука се вмешани митовите како архетипови, а главните прашања се дали тие си поигруваат со судбините на луѓето затоа што и боговите сакаат да станат луѓе онолку колку што човекот сака да стане бог.
Пред се, многу добра претстава.(y)
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Вишновата Градина - Слика за руското општество некаде на крајот од 19 век .. ми се допадна драмата во, главната улога беше Сашо .. му го заборавив презимето
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
певај брате :D
 

proud_89

Legenden sterben nie!
Член од
17 јануари 2011
Мислења
147
Поени од реакции
87
"Така било пишано" во мнт! Топ претстава! :) Уште појаки глумци!
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
" Олово на перница"- Венко Андоновски, во Драмски театар.

Има ли потреба да се објаснува нешто повеќе, од самото тоа што Венко е режисер?:)
Предобра претстава, со препознатливиот дозиран хумор на Венко, содржина проткаена со поентата и смислата на животот, прашањето за животот и смртта, откажувањето, љубовта, грижата на совест која може да тежи како олово и да предизвика радикални промени во човековата психа.
Препорачувам длабоко:)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Играме за аплауз - претстава од тетовски актери, аматери, во режија на Игор Бачовски.

Добра комедија, љубовни сплетки, неморалот на високите општествени кругови и потсмевање на нивниот начин на живот.
Се изнасмеав. :cool:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.948
Поени од реакции
24.124
Пред две години на МОТ, купив блок карта за 700 денари, и бев на буквално сите претстави, 7 дена нит другари ме видоа нит моите дома, од работа јади и излези. Напорен маратон... Лани кога дознав дека блок карта е 1500 се разочарав. Годинава кога видов претстави 300, 400, 500 денари, си викам Абе овие тачни ли се у памет? 400 денари Армин Ван Бурен у ек на слава кога беше со In and Out of Love во Колосеум го гледав. Млад отворен театар (самото име кажува што треба да претставува) жими оваквиот мој демократски. Го направија за Елизабета Канчевска Милевска, Коце и остала демек ВИП компанија да се исликаат и да ги има на утрешниот број на Вечер. Нешто ко Фрчко со Џез Фестивалот сега кај и да е ќе го има, нема промашај за тоа.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Сексуалните нервози на нашите родители.
Ме мрзи да пишувам, мислев ќе ја прочитам Вокерка со рецензија и само да ја доцитирам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom