[Jailbreak] Greenpois0n Absinthe за iPhone 4S / iPad 2

Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
Разбрав дека некој во Битола декодирал АЈФОН 4 и 4с со најновите софтвери за саат време по цена од 900 денари но тој тоа го правел во својот дом што значи немал официјално сервис или мобилара па и затоа не ми е толку сигурно да му давам на некој телефон од 400-500 евра,ако некој има од Битола молам дали е запознаен за ова и дали воопшто го знае дечкото...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Разбрав дека некој во Битола декодирал АЈФОН 4 и 4с со најновите софтвери за саат време по цена од 900 денари но тој тоа го правел во својот дом што значи немал официјално сервис или мобилара па и затоа не ми е толку сигурно да му давам на некој телефон од 400-500 евра,ако некој има од Битола молам дали е запознаен за ова и дали воопшто го знае дечкото...
Нема шанси (за 4Ѕ)
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
не ми е јасно како можи 4с да се декодира а 4г не можи,сега еден дечко така ми кажа дека само 4с можел да декодира...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
не ми е јасно како можи 4с да се декодира а 4г не можи,сега еден дечко така ми кажа дека само 4с можел да декодира...
Ни тоа не верувам дека може сеуште, ги нема кај нас (а и уште ги нема мислам нигде) новите Gevey Sim S картици, кои отклучуваат 4Ѕ
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ребел-от викаат дека не работи на 4ка само за 4с бил...???
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
пред некој ден бев во мобилара и прашав за 04.11.08 со 5.0.1 иОС и ми кажаа дека ребел не работи за мојот телефон...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
пред некој ден бев во мобилара и прашав за 04.11.08 со 5.0.1 иОС и ми кажаа дека ребел не работи за мојот телефон...
Нема Гевеј за 04.11. Новите Ребел (во зелена опаковка) се за 4С а исто има и нови Гевеј (наместо со портокалова боја, чиповите се црни).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom