[Jailbreak] Greenpois0n Absinthe за iPhone 4S / iPad 2

Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
Нешто ново за 4.11.08 ?????????????????????????
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
никогаш :) или во скоро време мислиш
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
Значи нема шанса за unlock на 4ка со фирмвер 04.11.08 на други картици ... ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи нема шанса за unlock на 4ка со фирмвер 04.11.08 на други картици ... ?
Оди по мобилариве, имаат некои опција да им платиш некои 50-60 евра и да ти го отклучат фабрички.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Значи нема шанса за unlock на 4ка со фирмвер 04.11.08 на други картици ... ?
Софтверски само. Иначе со излегувањето на 5ката Ајфон нема веќе да има турбо сим картици. Сите ќе се декодираат софтверски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom