[Jailbreak] Greenpois0n Absinthe за iPhone 4S / iPad 2

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Конечно бидна и тоа, направен е успешен Jailbreak за iPhone 4S и за iPad 2, па од сега натаму, ќе можете да вадите 140% од вашиот iPhone/iPad :)Се што треба да направите за успешен Jailbreak e да ја следите постапкава чекор по чекор:

1) Симнете го Greenpois0n Absinthe 0.1.2-22) Стартувајте го Greenpois0n Absinthe како администратор
3) Поврзете го вашиот iPhone 4S / iPad 2 со вашиот РС преку USB кабелот
4) Дозволете му на програмот да го пронајде и препознае вашиот уред

5) Од кога КОМПЛЕТНО ќе заврши работата на програмот, отидете на почетната страна
на вашиот уред и стартувајте ја Absinthe апликацијата за да се доврши процедурата за Jailbreak

6) Од кога се ќе заврши, вашиот уред ќе се рестартира и на наредно уклучување, веќе ќе ја
имате CYDIA иконата на вашиот уред :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Фала богу излезе. :D Уште Гивеј да излезе и супер ќе биде.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Ија Корун бе, idiot-proof walktrough стаи =)
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
Дали може да се декодира дефинитивно iOS 5.0.1 со modem firmware 04.11.08 ????????
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
A дали можам да го сменам фирмваре.за ИОС знам дека може...
не. Всушност едното е МОДЕМ фирмвер,а самиот iOS за да го инсталираш ти е потребен фирмвер. Две различни работи ;)
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
Здраво,дали е точно дека конечно стигнаа ГЕВЕЈ за 4с или не,дали знае некој таква информација...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Здраво,дали е точно дека конечно стигнаа ГЕВЕЈ за 4с или не,дали знае некој таква информација...

Колку што сум во тек,нема сеуште гивеј за 4с,а не се очекува во скора иднина.
Ако сум грешка,нека ме поправи некој.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво,дали е точно дека конечно стигнаа ГЕВЕЈ за 4с или не,дали знае некој таква информација...
Гевеј има за 5.0.1. софтвер за обичната 4ка. Само што кај нас никој го нема донесено.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
После неколку дена тестирање, спремна е GEVEY Ultra S сим картица со која може да отклучите iPhone 4S на 1.0.11 , 1.0.13 и 1.014 baseband.
Картицата ќе се продава по околу 55 $ и ќе ја има во продажба од почеток на Март.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
После неколку дена тестирање, спремна е GEVEY Ultra S сим картица со која може да отклучите iPhone 4S на 1.0.11 , 1.0.13 и 1.014 baseband.
Картицата ќе се продава по околу 55 $ и ќе ја има во продажба од почеток на Март.
Дај ми извор. Вака има многу што викаат утре ќе излезе, во фебруари ќе излезе и во март.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Kajgana Shop

На врв Bottom