Ja убивате ли љубовта?

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Никогаш не ја убивам љубовта. Едноставно ја пуштам да расцвета и уживам во шоуто
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ако јас не ја убијам она ке ме убие.Сеа не знам кој е побрз.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
ех колку сакам во моментов да ја убијам љубовта! ама претешко е,едноставно не можам колку и да сакам да ја убијам...незнам зошто ама не можам...али стварно е премногу тешко да си заљубен во некој кој не го чувствува истото кон тебе...најтешка е невозвратената љубов,верувајте!е заради ова сакам да ја убијам оваа љубов што ја осеќам кон него:icon_frow
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Хехехе да се трудам да исчезни и да ја нема таа голема љубов која ја имав ама за тоа што ја имав цената на крајот добро и ја платив...Јас не сакав да се убија тоа беше желба од другата страна ама таа мене ми врати, мене доста време ме убиваше па фала богу сега е малце друго ,ми се чини доаѓа друга :D
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Таа побрзо повлекува и ме убива мене.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
34
Поени од реакции
2
никогаш не сум била заљубена...Секогаш само свиѓање и Толку..а баш сакам да се заљубам и да си имам прв пат во животот некоја долга врска барем подолга од 6 месеци..А не некои кратки по 1-2 месеци.Тапа.! и никогаш не сум се плашела од ЉУБОВТА едноставно не ми се случила...Се тешам дека сум сееуште мала ...:pipi:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Ја оставам да ме обземе, и потоа полека сама да си замине.
Пробувам да не ја убивам, иако доста се плашам од неа.
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
На почетокот ме убива она,али после не се давам,јес да е она посилна.
 
I

indigo child

Гостин
Не, зошто да убивам нешто што ме прави среќна?
Работите што не усреќуваат не треба да ги убиваме, туку да се бориме да останат такви, да не прават среќни.
Но, најчесто не ни возвраќаат со иста мера. Тогаш љубовта не убива нас.

Сум се борела да опстои каква и да е љубов, само заради среќата што ја осеќаш на кратко, колку и да боли afterwards. Вреди. Ама некогаш силите да се бориш сам за нешто што го посакуваш само ти и никој друг, се трошат. Тогаш прекинуваш да ја одржуваш љубовта меѓу вас, другиот не превзема ништо и таа сама од себе венее и умира. Индиректно си ја убил, со тоа што веќе не ја полеваш.
На сите ни се десило и ќе ни се деси. Не верувам дека има таков кој до крај издржал и дочекал да му се врати сето она за кое се борел.
Капа му симињам на тој што имал сили да се бори за љубов и ја добил битката, а не се откажал на пола пат.
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
19
Поени од реакции
5
the killer awakes before the dawn..he puts his booths on..than he walk on down the hall :)))
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
120
Поени од реакции
41
Ни јас неа ја убивам , ни она мене ... Еден ударац задавам јас , еден она .. Секогаш сме 50-50 ... Нека си ,,живее,, љубовтаа не планирам да ја убијам , само и давам понекогаш ,,воспитен ударац,, инаку ќе треба ја да умрам :icon_mrgr:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.822
Поени од реакции
29.413
se sluchuva li ubivanje na ljubov <>ne<> ...samo se sluchuva ubivanje na pretstava i filing sa sakanata/ot............a ljubovta ke si ja najde svojata soodvetna ljubov;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom