Iron Maiden

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Само што бев во Југотон и таму ми кажаа дека би требале до има карти да се продаваат ама ќе треба сами превоз да си се организираме. СУПЕР:):):)
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Speaking exclusively to Kerrang!, Metallica drummer Lars Ulrich told us how much respect the Bay Area thrashers have for the Brit metal masters.

"Iron Maiden are 10 per cent cooler than every other band," says Ulrich. "From their relationship with their fans, to their album covers to their stages, to their live presentation, to their photos - whatever they did was always cooler than what everyone else did!

Ne znam za vas ama ja mislam deka ova sto go zbori lars e stvarno tacno stvarni imaat nekoj specificen odnos prvo kon publikata i obozavatelite pa posle kon se drugo sto drugite grupi ne deka go nemaat ama sepak ne e toa toa.
 

IronMan

Dreamer
Член од
25 јуни 2007
Мислења
49
Поени од реакции
3
Ааааааахххх како ми се иде на концертов... Iron Maiden, Killers, The Number Of The Beast, Piece Of Mind, Powerslave, Somewhere In Time, Seventh Son Of A Seventh Son - најдобрите албуми :vozbud::je: Само за превоз е многу заебано. Иначе вреди да се тркне до Сплит за да се гледаат легендиве.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
E da skupicko e i plus tesko za organizacija
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.074
E da skupicko e i plus tesko za organizacija
И после не не примале у Европска Унија. Вакви работи не се испуштаат, скупичко било ова било она било. Некои доживувања не се ценат со пари. Не оди у Кастро 5-6 пати поправи си оценки у школо зајми 300-400 од другар и оди.

Јас лани на Мејден колку за илустрација, смрзнав во автобус, ме тресеа гол на граница и дремев ко мисир 6 саата на Калемегдан.

На Ролинг Стоунс отидов сам со Ниш Експрес (кој го преживеал ќе раскажува) се шетав 8 саати сам низ Белград како пациент од Бардовци и сам се вратив а до мене седеше еден саксофонист и ми објаснуваше за Ферус Мустафов оркестар Ангушевци и Черкези.

Ама да ги слушаш Wrathchild, Fear of the Dark, The number of the beast, The evil that men do, Run to the hills, Hallowed be thy name, итн во живо да ти пее моќниот вокал на Дикинсон да трештат гитарите на Адријан Дејв и Јаник да грми тапанот на Нико под диригентскиот бас на Харис е нешто што со пари не купува. За се друго постои мастеркард (само не го заборавајте пинот, и со усул да не примети тате).
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Vcera izleze Maiden Heaven : A Tribute To Iron Maiden
na cedeto , grupite sto iskazuvaat pocitvanje za IRON MAIDEN se :
1.Black Tide - Prowler
2.Metallica - Remember Tomorrow @
3.Avenged Sevenfold - Flash Of The Blade @
4.Glamour Of The Kill - 2 Minutes To Midnight
5.Coheed And Cambria - The Trooper @
6.Devildriver - Wasted Years
7.Sign - Run To The Hills
8.Dream Theatre - To Tame A Land
9.Madina Lake - Caught Somewhere In Time
10.Gallows - Wrathchild @
11.Fightstar - Fear of The Dark
12.Machine Head - Hallowed Be Thy Name @
13.Trivium - Iron Maiden @
14.Year Long Disaster - Running Free
15.Ghostlines - Brave New World

http://promo.kerrang.com/kerrang/maidenheaven/
na sajtov mozete da slusnete del od pesnite , i toa na samo 6 , odnosno tie so se so @
eve edna cela pesna Trivium - Iron Maiden
more aj uste edna Metallica - Remember Tommorow
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Доколку има карти од кај нас да се земат, дали има некој кој би прифатил да одиме заедно, или пак дали има некој со купена карта, или пак некој кој знае дека има организирано идење... итн нека каже додека уште има време !

Да одам сам глупо е, иако би одел, да не ги бев гледал во Белград.
Ако одам на концертов единствена работа што би сакал да ја направам пред да умрам ќе биде да се возам на ролер костер :)
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Ej nova informacija samo so doznav deka Iron maiden se nominirani za najdobar britanski bend vo zivo na predstojnive britanski muzicki nagradi:vozbud:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Пред два дена ги гледав во Штудгарт и што да кажам. Дел од моето детство ми е поврзан со нив, одење на концерт ми е секогаш како врв на она што можам да го доживеам како концерт. Е сега прв пат ги гледам во сала и не бев воопшто разочаран, Maiden си е Maiden фантастична сцена специјални ефекти смислени за оваа турнеја и секако многу стари хитови. Салата беше полна , публиката прекрасна и мирољубива, невидов ниту еден пијан човек , ниту една агресивна сцена , што доволно говори за нивото кое го имат достигнато. Брус Дикинсон нагласи дека многу добро им поминале концертите во т.н. словенски земји. Да се надеваме дела еден ден ќе дојдат и во Македонија иако се сомневам со оглед на тоа дека немаме некоја Матал традиција.
 
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
Зашо бе нема коментари веќе година дена???? Maiden ајде будите се :D

The Trooper \o/
 
M

Moon Child

Гостин
Секој ден проверувам на официјалната страна да не случајно дојдат во комшилук, ама изгледа ќе почекаме некои други времиња. Најблиску ќе бидат во Австрија годинава...
 
А

Анноун

Гостин
Најнова вест : Iron Maiden на 31ви Јули во Загреб

И онака немам одено за Загреб :) Ако не дојдат во Софија , би требало да одам и до Хрватска за легендиве.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Joe Satriani во Загреб 22.Мај
Iron Maiden во Загреб 31 Јули

Решиле Хрвативе да ми ја соберат целата заштеда :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom