Iron Maiden vs. Metallica

Кој е подобар?

  • Iron Maiden

    Гласови: 74 48,7%
  • Metallica

    Гласови: 78 51,3%

  • Вкупно гласачи
    152

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
ужас тема.преку глава од теми за кој е најдобар(стави си тука што)споредби на 2 од повлијателни бендови,кој си немаат музички заедничка точка,бла бла.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
е да во право си за тоа и јас се мислев дали да напишам само група или хевиметал група, но ајде напишав хевиметал дека така беше поставена темава и на крај краја како такви почнаа, е сега што веќе прераснаа во комерцијала тоа е друга работа
сепак јас за нијанса повеќе ги почитувам од Ајрон Мејдн
Не почнаја како хеви почнаја како треш... Трешојте шо ги напраја со првите 2 албуми беа врв ( Кил ем ол и Рајд да лајтнинг ) е то време ги почитувам иначе јок од блек нагоре се зењки.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
да,првите албуми на металика им се бесен треш,супер!ама,после.......ужас.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Металика имаа добри песни до смртта на Клиф Бартон, е после тоа више не чув јака песна од нив!
Од друга страна меден стално биле коска, фантастична музика и многу подобар фронтмен од Металика.
Мојот глас иде за челичната направа:)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ужас тема.преку глава од теми за кој е најдобар(стави си тука што)споредби на 2 од повлијателни бендови,кој си немаат музички заедничка точка,бла бла.
Kaко бе немаат музички заедничка точка ај објасни ми го ова? Ја викам дека имаат и сакам да ме убедиш дека немаат.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Клиф Бартон РУЛЗ.Ама после смртта на Клиф Бартон металика САКС....
Мејден дефинатли
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Нема зашто да се обидувам да те убедам,нели?мое мислење дека музички(освен,што свират метал)ајрон мејден свират покласичен пример на хеви метал,додека металика стилот им варира низ годините и албумите.трешерски првин,а после тоа малце омекнуваат,ама никогаш не свиреле слично со мејден.барем,според мене.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Нема зашто да се обидувам да те убедам,нели?мое мислење дека музички(освен,што свират метал)ајрон мејден свират покласичен пример на хеви метал,додека металика стилот им варира низ годините и албумите.трешерски првин,а после тоа малце омекнуваат,ама никогаш не свиреле слично со мејден.барем,според мене.
Сепак Мејден имаат големо влијание врз Металика. Сепак се некако поврзани. :)
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
добро,да.мејден може имаат влијание на нив,ама нивните патеки не се поврзани музички.мислам,мејден имаат извршено влијание на бесконечно метал бендови(од сите жанрови,ама баш од сите).веројатно,највлијателен метал бенд се.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Metallica,ама додека басист беше тој Џејсон Њустед...после него металика отиде у курац,или со други зборови,комерцијалните води,и се изгуби убавиот звук на металот што го создаваа...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Онака како бенд повеќе ги сакам Мејден повеќе сакам Heavy metal,ама Metallica секогаш ќе се за мене најголемите легенди во метал музиката(иако мн се исклошарија со последниве неколку албуми)
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Онака како бенд повеќе ги сакам Мејден повеќе сакам Heavy metal,ама Metallica секогаш ќе се за мене најголемите легенди во метал музиката(иако мн се исклошарија со последниве неколку албуми)
Го имам истото мислење.Порано Metallica ми лежеа повеќе, сега Meiden ми е на репертуарот ама не значи дека Metallica не остануваат едни од најголемите легенди:smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Нема зашто да се обидувам да те убедам,нели?мое мислење дека музички(освен,што свират метал)ајрон мејден свират покласичен пример на хеви метал,додека металика стилот им варира низ годините и албумите.трешерски првин,а после тоа малце омекнуваат,ама никогаш не свиреле слично со мејден.барем,според мене.
Металика треш??? Ако мислиш ТRASH, да, ама THRASH не! Мејден!!!!!
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Металика треш??? Ако мислиш ТRASH, да, ама THRASH не! Мејден!!!!!
Абе ти у животов си чул нешто пред Блек албумот од Металика или само тропаш глупости?Да,треш биле,THRASH,значи не TRASH туку THRASH,и не туку (извини на речник) сери наоколу како Металика биле срање или не,ако не ти се свиѓаат не ги слушај,не мора да го тупиш насекаде.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Абе ти у животов си чул нешто пред Блек албумот од Металика или само тропаш глупости?Да,треш биле,THRASH,значи не TRASH туку THRASH,и не туку (извини на речник) сери наоколу како Металика биле срање или не,ако не ти се свиѓаат не ги слушај,не мора да го тупиш насекаде.
така е desire..
METALLICA RULZZZZZZZZ,и дај не серете за металика,сите што слушаат рок и метал почнале со металика а сега јадат гомна вакви биле,накви биле...да не беа металика , вие немало да го слушате тоа што го слушате сега,и немаше да постои музиката,оти ќе останеа само бендови како бекстрит бојс,ен синг,итн. да не ги набројувам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom