iPhone 4S наскоро во T-Mobile

S

Sheldon Cooper

Гостин
мене ми стаса на мејл, ај баш да видиме дали ќе биде евтин како што е во САД
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Изгледа изненадувањето што утре ќе дојде не е Шакира :)

Од сајтот на т-мобајл: http://www.t-mobile.com.mk/iphone/
Па, ова и не е баш тоа што ќе го презентираат утре...
За појавувањето на iPhone 4S во продажба во Македонија веќе има и точен датум, како што читам на други места - тоа ќе биде 25.11.2011 :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Па, ова и не е баш тоа што ќе го презентираат утре...
За појавувањето на iPhone 4S во продажба во Македонија веќе има и точен датум, како што читам на други места - тоа ќе биде 25.11.2011 :)
Ти што информации имаш, знам јас не може тоа така да ти помине?! :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па, ова и не е баш тоа што ќе го презентираат утре...
За појавувањето на iPhone 4S во продажба во Македонија веќе има и точен датум, како што читам на други места - тоа ќе биде 25.11.2011 :)
Може да ни дадеш извор од кај ти се информацииве? :)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Фала Исусе, сонував вчера дека ќе дојде. Фала ви многу, одам да го купам! Го чекав толку долго овој момент што не знам како издржав досега.
Обидот за сарказам е потполно неслучаен.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
 • Insert original carrier AT&T SIM card
 • Dial 611 for AT&T customer service hotline and drop the call
 • Turn on Airplane Mode
 • Take out AT&T SIM card
 • Insert T-Mobile SIM card
 • Make sure WiFi is off ( also tap on ‘Forget this Network” to make sure it doesn’t connect automatically later)
 • Switch off Airplane Mode and iPhone will search for network. This is followed by the Apple splash screen appearing.
 • Activation Required will be displayed on the screen
 • EDGE network will activate automatically – notice the ‘E’ on the top left corner of the screen
 • Wait for about 20-30 seconds and turn off the phone
 • Turn on iPhone and the same Activation Required screen will be displayed
 • When you see one signal bar, tap on Use Cellular Connection
 • Eject SIM card
 • Activation Required screen will be displayed the second time
 • Insert SIM card
 • Unlocked!

  Ете за тој што ќе го купи полесно отклучување на телефон здравје.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кога ќе репнат сега ненормални цени во Ти-мобајл сите што имале во план и на сметка да го земат,ќе се чешаат по глава.
Во некој мобилари мислам дека го има веке новиов Ајфон баш пред некој ден на пазар3 имаше оглас-продавам Ајфон4с нов неотпакуван бла бла бла...800 евра !:eek:

А што е екстра телефонот екстра е,за тоа нема зборови.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
206
Поени од реакции
68
На 25 ноември официјално ке дојде, цените 99% ќе бидат исти како предходните 4ката ќе падне у цена
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
 • Insert original carrier AT&T SIM card
 • Dial 611 for AT&T customer service hotline and drop the call
 • Turn on Airplane Mode
 • Take out AT&T SIM card
 • Insert T-Mobile SIM card
 • Make sure WiFi is off ( also tap on ‘Forget this Network” to make sure it doesn’t connect automatically later)
 • Switch off Airplane Mode and iPhone will search for network. This is followed by the Apple splash screen appearing.
 • Activation Required will be displayed on the screen
 • EDGE network will activate automatically – notice the ‘E’ on the top left corner of the screen
 • Wait for about 20-30 seconds and turn off the phone
 • Turn on iPhone and the same Activation Required screen will be displayed
 • When you see one signal bar, tap on Use Cellular Connection
 • Eject SIM card
 • Activation Required screen will be displayed the second time
 • Insert SIM card
 • Unlocked!

  Ете за тој што ќе го купи полесно отклучување на телефон здравје.
Зашто не верувам во ова ... премногу е добро да е вистинито
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Кај нас додека дојде ајфон4s во Aмерика ќе стаса ајфон5 :pos:
Јас ќе си почекам за ајфон5 подобар е ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom