Internet Explorer VS Firefox

Кој инетернет browser е подобар ?

  • Ineternet Explorer

    Гласови: 27 10,8%
  • Mozilla Firefox

    Гласови: 224 89,2%

  • Вкупно гласачи
    251
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Google Chrome ZAKON eeeeeeee !
Oti go nema na listata.
Jas ke glasam vaka

1. Google Chrome 10boda
2. Opera 6doda
3. Mozilla Firefox 4boda
4. Ineternet Explorer 2boda

:toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе јас лично користам Опера ама идна работа што повеќе ми се бендисува кај Фаерфоксот. Кога копирам текст и слика од одреден веб-сајт и сакам да ги постирам на форум (давам само пример) со Фаерфокс се копира и текстот и сликата додека пак кај Операта се копира само текстот па после мора да се отвори сликата па да се копира нејзината локација. Сепак и покрај тоа според мене подобра е Операта (т.е. најдобра) поради говорните функции и спид дајлот.

Гугл Хром е сиромашен со опции и има лош “спи дајл“ (ако може така да се нарече) затоа и поретко го користам.

Но во врска со анкетава предност и давам на Лисицата поради брзинта и безбедноста. А ИЕ немам отворено со години :)

:helou:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Тука Лисицата ја одбирам.
Ја користев долго време, бев задоволен од неа.Се додека не ја открив Операта:)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Јас мислам дека поголем bulshit од Internet Explorer нема.
Мене лично најмногу ми се допаѓа Google Chrome, ама зошто сега е ваква анкетата, мојот глас оди за Firefox.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.552
Поени од реакции
14.316
Firefox за мене е најдобар од сите...
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
За мене интернет експлорер е боље на него сум навикнат од мали ноги :kesa:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Нема шанси Фирефокс со Експлорер бе ... :)
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Google Chrome ZAKON eeeeeeee !
Oti go nema na listata.
Jas ke glasam vaka

1. Google Chrome 10boda
2. Opera 6doda
3. Mozilla Firefox 4boda
4. Ineternet Explorer 2boda

:toe:
Seuste go nemam videno GChrome

Inace sum strog opera korisnik bidejki e stabilen, brz, doverliv, ima mnogu tabovi, brzo imame dostapni linkovi (speed dial), favourites se pravat lesno, lesno se ureduvaat i ima samo reload zaedno so stop, back, forward (barem mojot taka go imam napraveno) zaedno so panelot za pokazuvanje na linkot i isto taka ima notes i toa mnoogu go koristam. Isto taka mnogu ja poddrzuvam search opcijata koja navigira za Google, Yahoo, YouTube, Wikipedia, Ebay, Amazon itn

Mozilla Firefox e optimizirana za linux, a inace nekako ne go poddrzuvam bidejki ne mi e nekako stabilen

IE6 - Ovaj go poddrzuvam bidejki so wireless e super, nema dolgo cekanje kako IE7 i poseben e vo toa za koristenje sertifikati (plakanje preku internet, smetki so banki itn)

IE7 - Anti-Phishing opcijata ako e uklucena e mnooogu spor i voopsto ne go koristam

Opera - 8
IE6 - 6
Firefox - 5
IE7- 2
GChrome - ????
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Користам Mozilla Firefox и многу сум задоволен.Кога користев Internet Explorer чекав по пола саат,ми го кочеше PC то...Исто така Opera е топ но меѓу овие сепак би избрал FireFox.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Користам Mozilla Firefox и многу сум задоволен.Кога користев Internet Explorer чекав по пола саат,ми го кочеше PC то...Исто така Opera е топ но меѓу овие сепак би избрал FireFox.
Ам преполн е со багови, што очекуваш :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom