Internet Explorer VS Firefox

Кој инетернет browser е подобар ?

  • Ineternet Explorer

    Гласови: 27 10,8%
  • Mozilla Firefox

    Гласови: 224 89,2%

  • Вкупно гласачи
    251
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ни едното ни другото само Safari закон е
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
google chrome за мене е најбоље... само него го користам... ни опера ни мозила ни нишо.. ова ми е најбоље...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Игра голема улога и навиката кога ќе се навикнеш на еден или на нешто после тешко мењање. И тоа не значи дека е најдобро...
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Пссссссссс кај ке се мери Internet Explorer со Mozila!!!!:tapp::tapp:
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
паа сум користел и IE, FF, Safari.. но најдобро се покажа Опера 10. супер.. брзо, може да симнуваш торенти без дополнителни програми ( само пиратерија не :helou: )
и може да си проверуваш e-mail додека работиш. за мене е супер :baeh:

а во врска со темата ИЕ вс ФФ.. ФФ во убедливо подобро.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Chrome ili Safari друго не. Инаце Фирефокс е бољи од ИЕ
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добро, што е со Firefox-ов?

Секој пат кога има апдејт, го симнува сам и после не може да ми го инсталира. И дур не ја симнам новата верзија сам, на секое стартање ме хејта со "Firefox cannot install updates", онака иритирачки до максимум. А бидејќи примарно користам Chrome, ме мрзи да го средувам секој пат кога нив ќе им прдне.

Нека го средат тоа кодот за 7-мица, нема смисла, Хромов сам се апдејтира, без воопшто да ме замара.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Добро, што е со Firefox-ов?

Секој пат кога има апдејт, го симнува сам и после не може да ми го инсталира. И дур не ја симнам новата верзија сам, на секое стартање ме хејта со "Firefox cannot install updates", онака иритирачки до максимум. А бидејќи примарно користам Chrome, ме мрзи да го средувам секој пат кога нив ќе им прдне.

Нека го средат тоа кодот за 7-мица, нема смисла, Хромов сам се апдејтира, без воопшто да ме замара.
Ќе го исклучиш фајфокс, ќе го пушиш како админ (десен клик->Run as admin) ќе апдејтираш, кога ќе заврши го исклучуваш и го пушташ нормално.

Најнормална постапка. Тоа кај хромот најверојатно е една заебанција што ја прават и ја отвараат папката од Хром во Program files да може да запишува секој во нејзе, и обичен корисник. Јас ова не би го правел ако правам програма.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе го исклучиш фајфокс, ќе го пушиш како админ (десен клик->Run as admin) ќе апдејтираш, кога ќе заврши го исклучуваш и го пушташ нормално.

Најнормална постапка. Тоа кај хромот најверојатно е една заебанција што ја прават и ја отвараат папката од Хром во Program files да може да запишува секој во нејзе, и обичен корисник. Јас ова не би го правел ако правам програма.
Ако они знаат дека треба да го правам ова, зашто ми го апдејтуваат сами Firefox-от?
Нека иде некое известување дека има нова верзија и дали сакам да си ја симнам. :)
 
K

Kiko

Гостин
Chrome Како и секогаш се што ќе излезе од google e brzo , квалитетно и ефективно.
Свака Част

Сега го испитувам ова google wave!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.263
Поени од реакции
4.868
Interner Explorer го користам и досега не сум имал некои поголеми проблеми.:toe:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ако они знаат дека треба да го правам ова, зашто ми го апдејтуваат сами Firefox-от?
Нека иде некое известување дека има нова верзија и дали сакам да си ја симнам. :)
Глеј, на Виста кога работиш под стандарден корисник тоа копчето за апдејт е сиво. Така е и на седумка. Нешто кај тебе е проблемов. Што и да, напрај апдејт сега со админ, следен пат не треба така да прави.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Користам фирефокс ама стварно ме нервира, како трактор е бавна, недај боже аддони да исталираш.
IE е каде каде пооптимизиран според мене, многу побрз подобро рендерира страниве и тако даљје
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom