Instagram

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од Rickyyy, 28 март 2015.

 1. The Ocean

  The Ocean Money. Power. Glory.

  Член од:
  4 февруари 2016
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  65
  Аха, еве се снајдов. При првото отварање после апдејтот не сакаше, сега се е океј. Фала ви!
   
 2. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.427
  Допаѓања:
  12.437
  Кај мене нема ни зум, ни стори, ко што читнав треба да си го апдејтирам у Windows 10, на 8цава не фаќало. Ај, ми потребало. :D
   
  На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  65
  Ако ја сменам профилната на инстаграм ке видат ли другите?
  Пример како на Facebook кога ја менувам профилната им излегува на другите дека сум ја променил. Па прашувам дали е исто и на инстаграм.
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  4.884
  Допаѓања:
  5.511
  Nema da vidat
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  65
  А на Facebook да ја променам има ли некаква опција да не ја видат другите дека сум ја променил?
   
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  4.884
  Допаѓања:
  5.511
  Smeni ja i gore u toa koj smee da ja vidi stavi samo ti
   
 7. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  65
  Пиши ми пп да те прашам нешто. Бидејќи јас неможам да ти пишам.
   
 8. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.317
  Допаѓања:
  2.159
  Кој ку*ац е она со activeuser.ig да ставиш стори и да ги тагнеш за да не ти избришат акаунтот до 25 јули?

  Некоја далавера прави некој сероња или? Пошто ако е официјално од инстаграм нели треба да има некое известување од нивна страна да верификуваш со мобилен, а не вакви глупости?
   
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  4.884
  Допаѓања:
  5.511
  Koj moze da ti izbrise akaunt, nekoj virus e toa ne klikaj.
   
 10. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.317
  Допаѓања:
  2.159
  Као демек од инстаграм тимот, шта веч али и мене ми изгледа fishy.
   

Сподели преку: