Instagram (официјална тема)

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.012
Поени од реакции
16.692
Дали можам и како да објавувам слики на инстаграм но од компјутер како да симнам или да се најавам преку пребарувач знае ли некој ?
Можеш да се најавиш на instagram.com, ама попрактично ти е на websta.me
Ама не верувам дека можеш од пц да објавуваш слики...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
697
Можеш да се најавиш на instagram.com, ама попрактично ти е на websta.me
Ама не верувам дека можеш од пц да објавуваш слики...
Дали можам и како да објавувам слики на инстаграм но од компјутер како да симнам или да се најавам преку пребарувач знае ли некој ?
Порано можеше, а мислам дека може и сега да се прикачуваат слики на Instagram од PC.
Се правеше со програмчето Bluestacks. Го download-ираш, го инсталираш, па симнуваш Instagram преку Bluestacks, се логираш на Instagram преку Bluestacks и можеш се да правиш, дури и слики да прикачуваш.
Мислам така нешто дека беше.
Ама толку труд и инсталации за прикачување на една обична слика, на мене не би ми се исплатело :D

Иначе има доста сајтови за логирање со Instagram профил.
Iconosquare и websta.me за мене се најдобри. Можеш се да правиш, освен Upload на слики.
 
Член од
27 декември 2015
Мислења
49
Поени од реакции
36
Порано можеше, а мислам дека може и сега да се прикачуваат слики на Instagram од PC.
Се правеше со програмчето Bluestacks. Го download-ираш, го инсталираш, па симнуваш Instagram преку Bluestacks, се логираш на Instagram преку Bluestacks и можеш се да правиш, дури и слики да прикачуваш.
Мислам така нешто дека беше.
Ама толку труд и инсталации за прикачување на една обична слика, на мене не би ми се исплатело :D

Иначе има доста сајтови за логирање со Instagram профил.
Iconosquare и websta.me за мене се најдобри. Можеш се да правиш, освен Upload на слики.
Фала многу ќе пробам.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.455
Поени од реакции
5.427
Малку Инстаграм ми е безвезе затоа што многу луѓе секој ден по нешто фотографираат и објавуваат.
Пример излегле да јадат во кафана ќе објави од масата со јадења слика, ќе го шета кучето ќе го објави, ќе пие кока кола ќе ја фотне лименкава и ќе ја стави сите да ја видат. Значи што и да прават мора они да објават на инстаграм фотнато со филтри и објавено со многу хаштази на англиски пишано. Уште и кога какаат да стават слика од гомното фали (се извинувам но морав вака да се изразам)

И јас имам инстаграм ама не сум за тоа да мора секој ден да се фотограрифа и објавува слики.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.597
Put that iphone down fool, dont try to instagram me, thats hoe shit...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.610
Поени од реакции
227
Малку Инстаграм ми е безвезе затоа што многу луѓе секој ден по нешто фотографираат и објавуваат.
Пример излегле да јадат во кафана ќе објави од масата со јадења слика, ќе го шета кучето ќе го објави, ќе пие кока кола ќе ја фотне лименкава и ќе ја стави сите да ја видат. Значи што и да прават мора они да објават на инстаграм фотнато со филтри и објавено со многу хаштази на англиски пишано. Уште и кога какаат да стават слика од гомното фали (се извинувам но морав вака да се изразам)

И јас имам инстаграм ама не сум за тоа да мора секој ден да се фотограрифа и објавува слики.
Па не ги следи таквите, шо им се замараш?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.796
Поени од реакции
15.771
најчесто инстаграм е пун со фуфици ала ким кардашиан што брковите и веѓите ги фарбаат со тон шминка да им изгледаат поголеми, втор тип луѓе што го сликаат јадењето, трет тип што глумат фитнес модели и потоа идат уште некои ендемични видови.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.455
Поени од реакции
5.427
Абе ми го хакнале Инстаграмов. Гледам друго име и место моја слика ставено од некоја си таму женска и пишан некој статус таму под сликата.

Добро е што немав никакви слики ставено па некој да ми ги краде или пак да ми сменел пасвод. Си го сменив пасводот.
 
Член од
11 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
6
Луѓе зошто кога ја аплоадираш сликата на instagram не е со оргиналниот квалитет туку сликата добива џанк квалитет.Некое чаре.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
56
Поени од реакции
76
Имам инстанграм ама многу слабо го користам. Сакам убави уметнички фотографии, фотографии кои се прават со цел за да се обележат битни настани и моменти. А она сликање по вециња со напучени усти, кој што јадел, кој што пиел и барање внимание за лајкови ми е ептен безврска :несвест:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.662
Поени од реакции
3.429
Го имам забораено пасвордот на Инстаграм, кога ќе влезам на интернет, автоматски сум најавен на апликацијата и си влегвам на Инста, но пример ако сакам да се одјавам не го знам пасс...
Е сега за да го смениш пасвордот гледам бара и Current password а јас не го знам моменталниот пасворд...
А има Forgot Password? Reset using Facebook
Мислам дека не ми е направен интсаграмот со павордот од фејсбук, дали ако одам на Forgot Password, автоматски како најава ќе ми биди и на инстаграм пасвордот од фејсбук?
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
288
Поени од реакции
207


Некoј дa не знaе дoбрa aпликaцијa зa aндриoид штo дaвa вaкoв ефект кoлoритен нa сликите ...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom