Instagram (официјална тема)

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Претхпдно ми покажуваше кој ми видел Highligts на инста, сега кога ќе отварам не покажува кој ми отворил? Решение?
Мислам дека ти ги покажува само во првите 48 часа по истекот на Story-то. После тоа ги нема.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Знае некој колку време треба да ти одбанираат профил?
 
Член од
11 мај 2022
Мислења
21
Поени од реакции
25
Zavisi kolku vreme si baniran
Mene mi beshe 29dena
Na drugar moj 14 dena
Taka da zavisi kolku zlo si imash napraveno
Ali max tie do 3 meseci taka da kuliraj bez insta bolje ke ti bide
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Zavisi kolku vreme si baniran
Mene mi beshe 29dena
Na drugar moj 14 dena
Taka da zavisi kolku zlo si imash napraveno
Ali max tie do 3 meseci taka da kuliraj bez insta bolje ke ti bide
Ништо не сум направил, по грешка ваљда алгоритмот ме банирал дека се пуштив на unfollowers, поднесов приговор со слика од јузернејм.

Што имавте вие направено за да ве банира?

Проблемот е луѓе ми пишуваат во групни четови, не можам ни да видам ни да вратам.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Ништо не сум направил, по грешка ваљда алгоритмот ме банирал дека се пуштив на unfollowers, поднесов приговор со слика од јузернејм.

Што имавте вие направено за да ве банира?

Проблемот е луѓе ми пишуваат во групни четови, не можам ни да видам ни да вратам.
Дали ти праќаат некаков код за да го внесеш?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Многу комплицирано стана во последно време да се одбанира инстаграм профил. Рандом банираа за непостоечки проблеми, нема повеќе комуникација со луѓе, па затоа ви сугерирам да си наоравите бизнис профили. Мене ми го одбанираа за три дена, откако разменив 3-4 пораки со некој рандом индиец на фб :) за бизнис профилите има посебен линк за било какви проблеми, ако имаш обичен инстаграм не го ни гледаш

на мои другарки што им беа хакирани профилите нимој не им помогна и мораа нови да отворат. Само им ги банираа хакираните профили
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Дали ти праќаат некаков код за да го внесеш?
Ако мислиш на смс код, внесов и тоа. И на лист друг код сликан со мене.
Многу комплицирано стана во последно време да се одбанира инстаграм профил. Рандом банираа за непостоечки проблеми, нема повеќе комуникација со луѓе, па затоа ви сугерирам да си наоравите бизнис профили. Мене ми го одбанираа за три дена, откако разменив 3-4 пораки со некој рандом индиец на фб :) за бизнис профилите има посебен линк за било какви проблеми, што ако имаш обичен инстаграм не го ни гледаш

на мои другарки што им беа хакирани профилите нимој не им помогна и мораа нови да отворат. Само им ги банираа хакираните профили
Финтата е што сакам приватен да ми е профилот, повеќе фалоубек ми прават :D
Не ми се прави нов, ме мрзи да заследувам пак, а изгледа ќе треба. Ќе ми отидат и лајковите од некои познати модели и манекенки. :unsure:
Од кога го превзема Цукеберг, го упропасти, се некои глупости се прават.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Ако мислиш на смс код, внесов и тоа. И на лист друг код сликан со мене.

Финтата е што сакам приватен да ми е профилот, повеќе фалоубек ми прават :D
Не ми се прави нов, ме мрзи да заследувам пак, а изгледа ќе треба. Ќе ми отидат и лајковите од некои познати модели и манекенки. :unsure:
Од кога го превзема Цукеберг, го упропасти, се некои глупости се прават.
Не може да е бизнис и приватен? :) не сум пробала таа комбинација па не знам

за важни лајkови скриншотови се орават :P
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.477
Поени од реакции
40.367
све што делува на спам инстаграм банира. Не значи дека ако фолоу/анфолоу кликаш дека не спамираш. Алгоритмот те прати и те банира ако претераш.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
све што делува на спам инстаграм банира. Не значи дека ако фолоу/анфолоу кликаш дека не спамираш. Алгоритмот те прати и те банира ако претераш.
Што ме направи ти мене вана-би инфлуенсерка. :D А и ваквите не ги банираат има една 10 пати ми има направено фалоу анфалоу.

Освен чет не сум бил активен на друго. Сега стори ставив и видов ми се намали 1 фаловер, се пуштив на апликација да видам кој и толку.

Проблемот е алгоритмот не им чини, прави проблеми на нормални луѓе, а од друга страна Инстаграм е социјална мрежа со највеќе ботирани акаунти. На bhw луѓе имаат по 100 акаунти, тураат фолдер со контент, листа проксија и пуштаат ботот. 99% од меме/травел акаунтите се ботирани.

Не може да е бизнис и приватен? :) не сум пробала таа комбинација па не знам

за важни лајkови скриншотови се орават :P
Јас колку што знам, не може. Се шалев за лајковите, не е дека се замарам за такви ствари. А не е исто со скриншат и вака :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.477
Поени од реакции
40.367
Што ме направи ти мене вана-би инфлуенсерка. :D А и ваквите не ги банираат има една 10 пати ми има направено фалоу анфалоу.

Освен чет не сум бил активен на друго. Сега стори ставив и видов ми се намали 1 фаловер, се пуштив на апликација да видам кој и толку.

Проблемот е алгоритмот не им чини, прави проблеми на нормални луѓе, а од друга страна Инстаграм е социјална мрежа со највеќе ботирани акаунти. На bhw луѓе имаат по 100 акаунти, тураат фолдер со контент, листа проксија и пуштаат ботот. 99% од меме/травел акаунтите се ботирани.


Јас колку што знам, не може. Се шалев за лајковите, не е дека се замарам за такви ствари. А не е исто со скриншат и вака :D
Не сум у чекор моментално со bhw но задње кога ме занимаа тие работи беше ептен тешко да ботираш акаунти. А и зависи и до нив кога им треба активност дозволуваат, кога не масовно банираат ботски акаунти.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Не сум у чекор моментално со bhw но задње кога ме занимаа тие работи беше ептен тешко да ботираш акаунти. А и зависи и до нив кога им треба активност дозволуваат, кога не масовно банираат ботски акаунти.
Тешко за тие што не сакаа да вложат или правеа ептен глупости, бацињата што фрлаа пари, прилично успешно им беше, а и сеуште им е.
Автоматски споено мислење:

1680731816313.png
На здравје :pos: Се кладам дека некоја транџа седи и мава на рандом дали акаунтот да се банира или не.
 
Последно уредено:

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Знае некој колку време треба да ти одбанираат профил?
Направи нов.
Ништо не сум направил, по грешка ваљда алгоритмот ме банирал дека се пуштив на unfollowers, поднесов приговор со слика од јузернејм.

Што имавте вие направено за да ве банира?

Проблемот е луѓе ми пишуваат во групни четови, не можам ни да видам ни да вратам.
И јас користев иста апликација :) лани за Божик ме банираа. Не помогна ни слика со јузернејм :) Не дека ептен ми беше потребен, туку ми беше за сликите. од 2014 до 2022, слики што ми беа прикачени, а ги изгубив по екстерни хард дискови :)
Направив нов профил, исто затворен. Потоа уште еднаш се најавив преку таква апликација и пак ме банираа.
Сега отворен профил - personal blog и столи ме бојко искрено :)

Официјалното известување беше дека сум најавен преку трета апликација :)
све што делува на спам инстаграм банира. Не значи дека ако фолоу/анфолоу кликаш дека не спамираш. Алгоритмот те прати и те банира ако претераш.
Јес :)
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Направи нов.

И јас користев иста апликација :) лани за Божик ме банираа. Не помогна ни слика со јузернејм :) Не дека ептен ми беше потребен, туку ми беше за сликите. од 2014 до 2022, слики што ми беа прикачени, а ги изгубив по екстерни хард дискови :)
Направив нов профил, исто затворен. Потоа уште еднаш се најавив преку таква апликација и пак ме банираа.
Сега отворен профил - personal blog и столи ме бојко искрено :)

Официјалното известување беше дека сум најавен преку трета апликација :)

Јес :)
Мене ми беше највеќе за следачите, имав многу, ама тоа е нема друго. Сега па и ќе заборавам да заследам некои луѓе ќе мислат сум ги избришал. Гледав некои спамале на фб бизнис сапорт дур да налетаат на фин човек, ама не знам дали ми се замара толку.

Ретардирано е за апликацијата да не банираат, а сите користат такви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom