Instagram (официјална тема)

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Мене ми беше највеќе за следачите, имав многу, ама тоа е нема друго. Сега па и ќе заборавам да заследам некои луѓе ќе мислат сум ги избришал. Гледав некои спамале на фб бизнис сапорт дур да налетаат на фин човек, ама не знам дали ми се замара толку.

Ретардирано е за апликацијата да не банираат, а сите користат такви.
Не повеќе. Сега и да одследиш наеднаш многу, ќе те блокира привремено Инстаграм.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Мене ми беше највеќе за следачите, имав многу, ама тоа е нема друго. Сега па и ќе заборавам да заследам некои луѓе ќе мислат сум ги избришал. Гледав некои спамале на фб бизнис сапорт дур да налетаат на фин човек, ама не знам дали ми се замара толку.

Ретардирано е за апликацијата да не банираат, а сите користат такви.
Нема што да спамаш, ако си неправилно баниран одма ќе те одбанираат


за апликацијата, за што служи? за да видиш кој и дали те следи или одследил или?
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Нема што да спамаш, ако си неправилно баниран одма ќе те одбанираат


за апликацијата, за што служи? за да видиш кој и дали те следи или одследил или?
Епа ете не ме одбанираа. Дали мислиш дека тој ропакот таму се замара? По цели денови работи тоа гледа профили и стиска да/не, го вика колега да пијат кафе, стиска на брзина што му дојде и онака е дајверсити хајр, не го бркаат, а никој и не го проверува.

Иначе да, онаа стандард сите што ја користат, ме интересираше кој ме одследил.

На редит така пишуваа некои, се замарале им пишувале на бизнис сапорт. На крај им се извинувале зашто биле неправедно банирани и ги одбанирале. Не сум единствен, проблемов бил уште од лани еден куп луѓе биле банирани без причина. Што е најтрагично не ти ни кажуваат зашто си баниран.

Не повеќе. Сега и да одследиш наеднаш многу, ќе те блокира привремено Инстаграм.
Тоа стално било и си работело ок, зависи колку е стар акаунтот, активен итн си има лимит.

Мене нов кога почнав да праам пак ме блокира, не се нормални.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Епа ете не ме одбанираа. Дали мислиш дека тој ропакот таму се замара? По цели денови работи тоа гледа профили и стиска да/не, го вика колега да пијат кафе, стиска на брзина што му дојде и онака е дајверсити хајр, не го бркаат, а никој и не го проверува.

Иначе да, онаа стандард сите што ја користат, ме интересираше кој ме одследил.

На редит така пишуваа некои, се замарале им пишувале на бизнис сапорт. На крај им се извинувале зашто биле неправедно банирани и ги одбанирале. Не сум единствен, проблемов бил уште од лани еден куп луѓе биле банирани без причина. Што е најтрагично не ти ни кажуваат зашто си баниран.


Тоа стално било и си работело ок, зависи колку е стар акаунтот, активен итн си има лимит.

Мене нов кога почнав да праам пак ме блокира, не се нормални.
Мислам дека баш на нет прочитав дека серо тоа се дешава затоа што алгоритам те банира не човек. Затоа и често не се одбанирани профилите затоа што нема повеќе контакт со човек.
Јас им пишаввна бознис супорт, ама еднаш и одма ме одбанираа затоа викам не е замарање :)

дали имаш бизнис профил?
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.424
Поени од реакции
29.680
Ставиле на сликите место датум 259 weeks ago, ова сигурно е дело на некој кој кога го прашуваат колку годинки е детето враќа со 49 месеци и 12 дена.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
A денес официјално Марк пушти нова социјална мрежа Threads налик Twitter и ќе биде на некој начин можеби конкуренција на Twitter. Практично тоа е Instagram ама повеќе наменето за текст објави да се пишуваат како на Twitter.

Што мислите ќе заживее оваa социјална мрежа?

Јас ја инсталирав ама не успеав да ја разгледам и испробам.
 
Ф

Флеш

Гостин
A денес официјално Марк пушти нова социјална мрежа Threads налик Twitter и ќе биде на некој начин можеби конкуренција на Twitter. Практично тоа е Instagram ама повеќе наменето за текст објави да се пишуваат како на Twitter.

Што мислите ќе заживее оваa социјална мрежа?

Јас ја инсталирав ама не успеав да ја разгледам и испробам.
Нема да заживее,не сум сигурен сепак различни фактори играат,колку време ќе треба да разработи,како ќе прифатат луѓето ако со сила се турка спој под една капа слично како со Инста и Фејсбук,сега и тоа веројатно . Примери имаш со Гугл кога правеше напори со Гугл Плус и истовремено го купи Јутуб и на сила тераше профилите што се на Јутуб да мораш да имаш и на Гугл Плус. Рачунај во 2011 беше пуштена и еве ја изумре до 2020 .

Сег имаш и "македонскиот" Rumble на Крис, директна конкуренција на Јутуб. Имаш есенцијални работи и треба време да се прифати од луѓето. Има притисок и ќе се види
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Во делот каде што се пораките со кој си се допишувал не се појавуваат зошто? Вака стои.
received_242870785280932.jpeg

На Instagram Lite ги има пораките.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Зашто луѓево со тек на годиниве престанаа да лајкуваат на Инста...?
Стај слика, 20 лајка. Стај ја истата слика на story, 200 views. Уште ми е мистерија...
Ретко кој отвара профили за да разгледува. Сите само вртат сториња и рилс хипнотизирано
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Зашто луѓево со тек на годиниве престанаа да лајкуваат на Инста...?
Стај слика, 20 лајка. Стај ја истата слика на story, 200 views. Уште ми е мистерија...
Зашто го сменија алгоритмот за прикажување, не е веќе најновото прво и многу луѓе не ти ја ни виделе сликата. Ако му излезе на некој и не ја лајкне туку направи рефреш, оди во заборав и нема пак да му се појави. Затоа и стана ептен срање мрежа, сакам да гледам што ставаат тие што ги следам, а не рандом срања.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Дали на еден акаунт може да се направи уште еден профил да е нешто за бизнис рекламирање (продавница, ресторан, маркет или што и да е)?

Дали тој профил може да го работаат повеќе луѓе? Нешто како што посто на Facebook страниците.

Прашувам ова затоа што никогаш не сум имал уште еден профил на еден Инстаграм акаунт.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Дали на еден акаунт може да се направи уште еден профил да е нешто за бизнис рекламирање (продавница, ресторан, маркет или што и да е)?

Дали тој профил може да го работаат повеќе луѓе? Нешто како што посто на Facebook страниците.

Прашувам ова затоа што никогаш не сум имал уште еден профил на еден Инстаграм акаунт.
Иам 7 профили што водам :) сите на различен меил/телефон регистрирани и без проблеми. Два профили делиме со уште еден човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom