Instagram (официјална тема)

H

HoT _iCe

Гостин
Још не ми е јасно што е разлика од ФБ, исто срање и едно и друго... ствар за безпотребно губење време.
Нема никаква разлика, како и свака друга социјална мрежа, исто срање и медиум за прање мозак, за разлику од други на времето, Инстаграм беше уникатан што немаше форсирани пропаганде и се користеше за слике и такви работе ама откако ги купи ФБ бидна поголем шљам и место за рекламе на елитни курве и промовирање на слични срања, ја Инстаграм га користу стрикно за намену да си гледам голотињу зашто е много лсно приступна.
Исто днска ако сакаш да пишеш на некое девојче, најлко е преко Инстаграм пошто фејсбук буквално умре и никој не га користи више, на Инстаграм су активни, дали стори, дали слика и само чекаш прилику пошто е активна мрежа, бар за мои генерацие пошто сачувај боже да ву приступиш у живо и да гу прашаш за контакт и викнеш на кафе.
 
B

boomlakashaka

Гостин
Помош некој
Бев на инста и одма ми се појави нешто account locked така нешто беше
Пишеше демек да не сум се логирал од некоја страна или појма немам што нешто и phishing пишеше
А јас само гледав некој клипчиња
Ми побара да го потврдам со код на телефон..го потврдив и нова лозинка пишав
Што е проблемот знае некој? И дали ми е сигурен профилот или?
Прв пат ова ми сe случува
Автоматски споено мислење:

We’ve detected suspicious activity on your Instagram account and have temporarily locked it as a security precaution.
It’s likely that your account was compromised as a result of entering your password on a website designed to look like Instagram. This attack is known as phishing.
Over the next few steps we’ll ask you to verify your identity to help secure your account, and let you log back in.

Е вака скроз исто ми пишеше
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.230
Помош некој
Бев на инста и одма ми се појави нешто account locked така нешто беше
Пишеше демек да не сум се логирал од некоја страна или појма немам што нешто и phishing пишеше
А јас само гледав некој клипчиња
Ми побара да го потврдам со код на телефон..го потврдив и нова лозинка пишав
Што е проблемот знае некој? И дали ми е сигурен профилот или?
Прв пат ова ми сe случува
Автоматски споено мислење:

We’ve detected suspicious activity on your Instagram account and have temporarily locked it as a security precaution.
It’s likely that your account was compromised as a result of entering your password on a website designed to look like Instagram. This attack is known as phishing.
Over the next few steps we’ll ask you to verify your identity to help secure your account, and let you log back in.

Е вака скроз исто ми пишеше
Нормална реакција на Инстаграм кога детектираат сомнителна активност на твојот профил. Тоа може да биде логирање од повеќе различни места во исто време, доколку си на дестоп верзијата отворање на повеќе табови/линкови/постови во исто време или како што ти пишале логирање на некоја несигурна страна со истиот пасворд како на Инстаграм. За враќање на профилот знам дека ти праќаат код на маил кој го внесуваш и после слободно си влагаш на профилот, а за код на телефонот не сум запознаен. Како и да е, ти препорачувам да ја користиш повеќе апликацијата од телефонот, и да избегнуваш ист пасворд за повеќе акаунти на било која социјална мрежа, освен ако не ти се поврзани ФБ и Инста нормално.
 
B

boomlakashaka

Гостин
Нормална реакција на Инстаграм кога детектираат сомнителна активност на твојот профил. Тоа може да биде логирање од повеќе различни места во исто време, доколку си на дестоп верзијата отворање на повеќе табови/линкови/постови во исто време или како што ти пишале логирање на некоја несигурна страна со истиот пасворд како на Инстаграм. За враќање на профилот знам дека ти праќаат код на маил кој го внесуваш и после слободно си влагаш на профилот, а за код на телефонот не сум запознаен. Како и да е, ти препорачувам да ја користиш повеќе апликацијата од телефонот, и да избегнуваш ист пасворд за повеќе акаунти на било која социјална мрежа, освен ако не ти се поврзани ФБ и Инста нормално.
Инстаграм користам само од тел...и цело време сум најавен од ниедна друга страна се немам најавено ни па од компјутер..незнам стварно чудно
 
B

boomlakashaka

Гостин
Ајде пак јас
Ми се исклучи инста и пише на тел Инстаграм постојано запира
Пак го уклучувам одма се гасе и исто..и деинсталирав и пак одново и пак исто
Што се дешава со инстаграм вака да ми праве
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.490
Ајде пак јас
Ми се исклучи инста и пише на тел Инстаграм постојано запира
Пак го уклучувам одма се гасе и исто..и деинсталирав и пак одново и пак исто
Што се дешава со инстаграм вака да ми праве
Исто и кај мене се дешаваше па се среди
 
B

boomlakashaka

Гостин
Исто и кај мене се дешаваше па се среди
За колку време ти се среди само?
Кај мене еве сега се уклучува пораки се ама кога скролам надоле на почетна е само тогаш ми се гаси инста.
Незнам што е проблемот дали некој апдејт прават
Автоматски споено мислење:

Сега отварам и одма пак се гаси
Катастрофа..се мислам дали е можно да е до телефон пошто ми пиши дека работи во позадина инста зошто цело време се гаси и бара да го ставам во sleep mode
 
B

boomlakashaka

Гостин
Досаден сум веќе ама ова е срање
Сега се реши проблемот се беше во ред и еве сега не кажува кој колку следе и го следат
Не беше вака инстаграм..барем кај мене не се случило ништо а сега еве се наеднаш проблеми
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Досаден сум веќе ама ова е срање
Сега се реши проблемот се беше во ред и еве сега не кажува кој колку следе и го следат
Не беше вака инстаграм..барем кај мене не се случило ништо а сега еве се наеднаш проблеми
Дали можеш скриншот да направиш да видиме што точно се случува?
 
B

boomlakashaka

Гостин
Дали можеш скриншот да направиш да видиме што точно се случува?
Неможам сега да прикачам скрин ама пример отварам било кој профил значи не пише ништо само followers и пример 100 ама не пише никаква бројка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom