Instagram (официјална тема)

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Неможам сега да прикачам скрин ама пример отварам било кој профил значи не пише ништо само followers и пример 100 ама не пише никаква бројка
На нет ѕирнав и самсунг вика дека еден куп проблеми има со инстаграм. Ај пробај од комојутер да видиш дали е се во ред?
 
B

boomlakashaka

Гостин
Дали би помогнало report a problem да пријавам?
Пошто сите што можев ги прашав и само јас има проблем
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Јас минатата недела имав проблем сега нема гајле. Пробај избриши го па инсталирај пак.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
213
Поени од реакции
95
Пробав и така 5-6 пати и пак исто..сега кај некој има follow копче кај некој не
Што точно ти е проблемот? Инаку за тоа report problem не знам баш мене ми нема помогнато бев блокиран неколку пати оти премногу заследував.
 
B

boomlakashaka

Гостин
Што точно ти е проблемот? Инаку за тоа report problem не знам баш мене ми нема помогнато бев блокиран неколку пати оти премногу заследував.
Пример еве отварам твојот профил и не пиши колку следиш и те следат, хајлајтс ги нема, постови не се гледаат одма па после 2 секунди се појавуваат, не пиши заеднички фолоус.
Да бев блокиран од инста или рестрикции некакви би требало да добијам некое известување ама ништо не добив.
Пријавив проблем па ќе видиме.
Приметив значи еден ден е вака па утре ќе се управи и ќе си почнам нормално да чачкам профили и страници отварам и гледам и после околу 30 мин истиот проблем.
Дали е можно да мислат дека сум бот или такво нешто...
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
213
Поени од реакции
95
Пример еве отварам твојот профил и не пиши колку следиш и те следат, хајлајтс ги нема, постови не се гледаат одма па после 2 секунди се појавуваат, не пиши заеднички фолоус.
Да бев блокиран од инста или рестрикции некакви би требало да добијам некое известување ама ништо не добив.
Пријавив проблем па ќе видиме.
Приметив значи еден ден е вака па утре ќе се управи и ќе си почнам нормално да чачкам профили и страници отварам и гледам и после околу 30 мин истиот проблем.
Дали е можно да мислат дека сум бот или такво нешто...
Epa ne znam navistina. Bi sakal da ti pomognam. Ama ne znam. Toa ne izg kako blokiranje. Da vidis ti update dali si dal na app. Ili ne slucajno nekoj virus na telefon da nemas. Ova vaka ludo deluva da na nekolku min e dobro posle pak...
 
B

boomlakashaka

Гостин
Epa ne znam navistina. Bi sakal da ti pomognam. Ama ne znam. Toa ne izg kako blokiranje. Da vidis ti update dali si dal na app. Ili ne slucajno nekoj virus na telefon
Пробав и со друг телефон исто е.
Апдејт имам направено само немам апдејт на тоа update messaging мада мислам нема врска тоа.
Еве не ми дава и мене сега да видам колку posts followers following имам, скроз празно е тоа кај што треба да пиши бројка.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
213
Поени од реакции
95
Пробав и со друг телефон исто е.
Апдејт имам направено само немам апдејт на тоа update messaging мада мислам нема врска тоа.
Еве не ми дава и мене сега да видам колку posts followers following имам, скроз празно е тоа кај што треба да пиши бројка.
Да пробаш некако на телефонот update. На андроидот шо знам шо друго да ти кажам. Ова ептен не ми е јасно. Мене вака да ми беше ке го фрлев телефонот хаха.
Автоматски споено мислење:

Да пробаш некако на телефонот update. На андроидот шо знам шо друго да ти кажам. Ова ептен не ми е јасно. Мене вака да ми беше ке го фрлев телефонот хаха.
И тоа да ја избришеш апп и пак да ја симнеш проб?
 
B

boomlakashaka

Гостин
И тоа го пробав џабе е.
Да беше до тел па да го мавнеш од нервоза ама еве не е, пробав и со друг тел што не е самсунг и пак исто.
100% до инстаграм е само ме нервира тоа што изгледа само кај мене е така
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Дали кај некој истово се случува на апликацијата? Ставив да биде Dark mode и кога ќе ја сокријам апликцијата во позадина не целосно исклучена и кога пак ќе ја отворам на цел екран од Dark mode станува бела и не се чита текстот.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
213
Поени од реакции
95
Некој да нема денес проблем со couldn't refresh feed?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom