Hustle

Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Претпоставувам сите го имате гледано филмот Ocean eleven. Значи серијава е нешто слично на тоа, имено група од пет луѓе се преваранти, и бираат мета од која што ќе изнудат пари. Правилата се таа мета да не е поштен човек, и да сака да учествува во матни зделки . До сега има излезено 6 сезони, со по 6 серии по сезона(50 мин. од серија). Инаку станува збор за англиска серија од BBC продукција. На сите што сакате криминалистички серии, би ви препорачал да ја гледате. Јас вчера почнав и не можам да престанам, се навлеков:)

Инаку јас би ја оценил 8/10, но само заради тоа што има моменти каде што глумците се обраќаат на камерата,т.е. на гледачите. Можи на некој тоа ќе му се бендиса, ама мене ме иритира. Инаку се друго 9/10.

 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
Пред некој ден ја заприметив серијава на Fox crime и одма се заразив не пропуштам епизода.

А и оваа глумицата не е лоша :)
 
Член од
28 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Ја гледам и јас серијава, омилен лик ми е Ash... Инаку за тие што ја имате гледано 4та сезона... Кај појде Mickey? Не приметив да навестија каде ќе оди...?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Баш сакав да отворам тема за серијава, ама ме мрзеше да пишам нешо за нејзе. :) Најдобра серија за мене, дефинитнивно вакви филмој ептен сакам... :)

Иначе, сега почвит репризата од вчера на Fox Crime...

Ја гледам и јас серијава, омилен лик ми е Ash... Инаку за тие што ја имате гледано 4та сезона... Кај појде Mickey? Не приметив да навестија каде ќе оди...?
Го викнале некои други измамници во Австралија, да ја продајт Opera House, барем така мислам. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле една од моите омиление серии. Ocean's 11, 12 и 13 во епизоди. Мики се враќа, ама Дени и Стејси заминуваат. Во последните две сезони место нив доаѓаат Ема и Шон. Али допадливи се и тие многу, оваа Ема е позгодна од Стејси, а и Шон си има свои моменти. Иако Дени ми беше омилен лик (заедно со Еш и Мики), го засакав и Шон.
Инаку, серијава НЕ избледува со текот на сезоните, има епизоди од новиве сезони кои ме воодушевија.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Серијата е закон..Маестрално е направена секоја епизода и јас ја гледам на Фокс Крајм и епизода не сум пропуштил..
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
Која сезона е оваа што оди на Fox crime?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Леле една од моите омиление серии. Ocean's 11, 12 и 13 во епизоди. Мики се враќа, ама Дени и Стејси заминуваат. Во последните две сезони место нив доаѓаат Ема и Шон. Али допадливи се и тие многу, оваа Ема е позгодна од Стејси, а и Шон си има свои моменти. Иако Дени ми беше омилен лик (заедно со Еш и Мики), го засакав и Шон.
Инаку, серијава НЕ избледува со текот на сезоните, има епизоди од новиве сезони кои ме воодушевија.
Аман бе, Дени ќе го немат во следните сезони!? Омилениот карактер, не само мене, туку верувам на повеќето шо ја гледаат серијава!? :'(
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
А бре немојте спојлери луѓе :)
користете ја алаткава ко ќе кажувате спојлери :)
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Ги имам изгледано сите сезони, ја приметив серијава уште пред 3-4 години кога одеше на ХРТ...
Од секогаш сум сакал вакви серии кои умеат да бидат забавни и да релаксираат, а плус можат да те научат на некој симпатични трикови за да ги зезнеш другарите :)
Инаку за квалитетот на серијата мислам дека како се развиваше така и опаѓаше истиот... првата и втората сезона се the best барем за мене, иако вреди да се погледне се до 6-та сезона, не заради друго туку заради тоа што после првите 2 сезони ќе се заљубиш во серијата.

Инаку за информација “Мајк“ (црнецот) не глуми во 4-та сезона, а Дени и Стејси не глумат во 5-та и 6-та сезона...

Инаку најдобра епизода за мене е “Еye of the beholder“ односно финалето на втората сезона, брилијантна превара која ќе ве оставам да ја погледнете, да уживате и
да се изненадите до бесвест


 
Член од
28 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Навистина една од појаките, ако не и најдобра епизода е последната од втора сезона...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Инаку за квалитетот на серијата мислам дека како се развиваше така и опаѓаше истиот... првата и втората сезона се the best барем за мене, иако вреди да се погледне се до 6-та сезона, не заради друго туку заради тоа што после првите 2 сезони ќе се заљубиш во серијата.
Зашто бе, има и од новиве сезони ептен добри епизоди. Од последнава сезона мене ме бендиса таа со стауата тигар, а од постарите на таа со синот "рапер" сум се газела од смеење.
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Зашто бе, има и од новиве сезони ептен добри епизоди. Од последнава сезона мене ме бендиса таа со стауата тигар, а од постарите на таа со синот "рапер" сум се газела од смеење.
А бе не дека нема... аама неможат да се носат со првите две сезони (инаку и мене ми се свиѓаше со тигарот, добра превара :pos2:)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Fox Crime ќе ја преносвит 5 сезона? И од кога, ак ја преносвит?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Ауу последната епизода од втора сезонааа :vozbud: А и епизодата кај што ќе се натпреваруваат Мики и Еди е топ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom