House of Cards

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.357
Јас вчера ја изгледав првата. Ок беше ко за старт.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
5 епизода! Хаос пи*ке лудило! House of cards е своевиден феномен. Мислам дека е реткост на актер како Кевин Спејси, со толку многу улоги и ликови, токму Френк Андервуд да биде тој кој ќе му ја одбележи кариерата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.513
Ја изгледав првата епизода од сезонава, страшно добро.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
Напикаа еден куп непотребна семејна драма, само за да ја испромовираат Хилари...
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Ми се чини сезонава беше на ниво со првата, ама ептен разочарувачки беше крајот. Ич не ми сметаше семејната драма оти и Спејси и Робин Рајт беа најдобри во тие сцени, а плус одлична беше и мајка и на Клер. Ама сите тие кавги и предавства и на крај ништо како да не било. Ептен ми се допаѓа динамиката на Френк и Клер, ама во последните епизоди изгледаше како самите ликови да се контрадикции на тоа шо беа при почетокот на сезоната.

Ако можат да продолжат со ваков квалитет, би можел со години да ја гледам серијава. Не знам како Френк би се справил со ситуацијата во која е и плус ме плаши тоа дека креаторот нема да работи појќе, ама сепак се надевам за најдобро.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
Ликот на Френк беше масакриран сезонава и беа вметнати ретардирани контрадикторности. Ама уште е свежа, да не спојламе некого.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
11.492
Јас мислам дека е нормално да има промена во карактерот кај нив, им се дешаваа многу ствари (не спомнувам, да не спојлам). Ама последната сцена, колд-бладед мадерфакерс и двајцата!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Клер курветино, се надевам ќе јадеш метак во чело за брзо време. Она мајка и па 10 пати поодвратна од неа. Мрш!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Wow! ЗНачи, wow. За мене најдобарата сезона некогаш снимена. И најдобра серија. И најдобар актер. И надобра актерка. Али и мајка му на Клер. Аууу. Врв. Обично во сите серии и нивните 4ти сезони се добива заплет на нештото, али ова, искрено, не го очекував. И тоа е она што ја прави врвна оваа серија. Неочекуваното, станува очекувано.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Фантастична беше оваа сезона. Ептен ми се допадна темата и секоја епизода беше динамична. Исто така супер ми беше потегот да се вратат на старите ликови и што се држи континуитет во приказната. По се изгледа 5та сезона се планира да биде последна така некако ми се чини дека ке се затвори целиот круг со Ундервудови.

10/10
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Интересна теорија зошто наредната сезона веројатно ќе биде последна.

"The deck is now complete after 4 seasons of 13 episodes; so the fifth will be about how the metaphoric house of cards come tumbling down,"

Of course, he's referring to the deck of cards which has 52 pieces. And 13 multiplied by four equals 52.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.785
Поени од реакции
17.538
По секако мора да ја завршат за сезона до две максимум. Моја претпоставка е дека ќе стане прецедател и потоа ќе започне пропаѓањето.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Beshe podnosliva serija se dodeka "First Lady" otide da pregovara so Rusite i Kinezite i go reshi sluchajot. Tipichna holivudka fantazija...grupa tinejdzheri go spasuvaat svetot od propast ili sprechuvaat svetska vojna i slichni bluvotini.
The First Lady stana zdodevna, monoto edna rechenica dijalog i sekogash oblechena vo neshto dva broja pomalo, a za frizurat ai da ne zboruvam i sekako tipichno za Amerikanskite serii debel fotoshop.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom