House M.D

Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Една од најдобрите, ако не и најдобра серија според мене.
Типот е по паметен и од Мајкл Скофилд :smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сабајлево ја гледав првата епизода од првата сезона на серијава, интересна ми беше, се надевам оти и така ќе продолжи.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ги симнувам eпизодите, ги режам на диск и ги гледам на DVD.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Се чека нормално 4-та сезона :)

Е сега малку третата ебана ми беше со новите фаци ама ок Хаус си надополна за се.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Многу ми е криво што не и дадов шанса на серијава. Кога почна премиерата кај нас не бев слободен, и не ја фатив, така секој понеделник терминот ми стана невозможен за гледање, а сабота пак заборавав дека ја има, и не ја следам, а баш ми е криво, бидејќи имам чуено доста добри критики :pipi:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Се чека нормално 4-та сезона :)

Е сега малку третата ебана ми беше со новите фаци ама ок Хаус си надополна за се.
Мислиш 5-та, т.е. четврта. :) Петта почнува на 16.09, значи во среда ќе ја имаме 5x01. :tv: Еве промоси:







 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Едвај чекам да почне. 4 сезона ми заврши премногу морбидно и жалосно. Сега ко што гледам, 5та почнува пак со истото темпо, го обожавам Хју Лори, а Хаус е брилијантен!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитивно Хаус е ѕвер! Човекот е генијалец, башка што стално се газам од смеење на неговите коментари.:pipi:
 
Ј

јовица11

Гостин
Дефинитивно Хаус е ѕвер!Човекот е генијалец,башка што стално се газам од смеење на неговите коментари.:pipi:
Апсолутно се согласувам со Крејзи,човекот е ѕвер!Во денешно време на ТВ а уште помалку во серија се наоѓа таков сарказам,таква "интелигентна" иронија,просто не можеш а да не го сакаш.Никогаш досега немам гледано болнички серии(атмосферата во истите не ми се допаѓа),али во Хаус се ми е посуптилно и оригинално направено.Немам следено номинации за ЕМИ награди годинава,ама се надевам дека ако ништо друго дека бар на Hugh Laurie (Хаус) ќе му оддадат почит за страшно квалитетно одиграниот лик на Грегори:smir:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Најдобра серија што сум ја гледал. Покрај што е смешна има и многу што да се научи! Едвај чекам да ја стават 5 сезона на нет да ја симнам и да ја гледам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Го обожавам типчево. Таков гомнојадец, саркастичен ироник, брилијантен у изнаоѓање решенија, куц и грд- совршено осмислен лик.
Ја гледам серијава кога можам. E.R., Gray`s anatomy и сличните досадни болнички серии кај што докторите повеќе се плескаат отколку што работат на случаи можат вода да и носат.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513

Kajgana Shop

На врв Bottom