House M.D

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Хаус е гениј :)
 
Член од
27 август 2005
Мислења
30
Поени од реакции
2
Ете, бидна и финалето на сезоната.... Ми еба мајката комплетно, ме стресе до коска... SHIT, не требаше да гледам. Толку моќно, доловена вистински болката да загубиш некој што многу го сакаш, со еден единствен поглед да кажеш "Требаше ти да умреш..."
Кој ја следи серијата знае за што зборувам...
П***у М***р, ме уби у појам епизодава!!!
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Обично не доживувам емотивно филмови, ама ова беше исклучок. Стварно беше моќно доловена целата епизода. Се надевам ќе има уште сезони серијата, ама и да има, не ми се чека до септември...:) Well, you can`t allways get what you want.:)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
da go snimaa house pred da se zapisam u gimnazija t.e. koga bev u osnovno sigurno kje me naterase da se upisam na medicina.......... zverkaaaaaa..... posebno poslednite sezoni.........
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ja gi iam gledan site epizodi i pravo da vui kazam serijava e podobra od grey anatomy 100 pati
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
i gray anatomy e dobra ama house e mnogu po dramaticna
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
House M.D.



Дефинитивно омилен лик од било која серија што досега ја имам гледано. На нашиве телевизии, поточно на Сител мислам, од пред некое време почна првата сезона од серијата за бизарниот но екстраинтелигентен дијагностичар, Грегор Хаус и неговиот тим.

Јас сум стигната до последната излезена епизода од 4тата сезона. Хаус М.Д. според мене е најбрилијантната и најопремена серија во областа на медицината снимена досега.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Јас почнав да ја гледам неделава втората сезона! Серијата е одлична! :)
Грегори Хаус за сарказам му давам 10ка. Колку само ме насмева. Исто така и другите ликови се одлични, Камерон, Форман, Чејс, Кади, Вилсон...
Ај одам сега да гледам House M.D. - 02x20 - Euphoria (1) & (2).
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ја глеам серијава одвреме навреме ама не укопчав уште зашто куца House. Иначе, фина е за тепање време...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Длабоко се извинувам за спамирањево, него дајте инфо кога оди серијава... денови, часови, програм и сл.


Многу ја фалат, плус одамна не сум седнал да пратам серија на тв, па ете да речам носталгии ме фаќаат. Ајде побрзо одговорот ако можи пошо ќе почни интерактивниот квиз со Тера Пи.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Многу интересен лик . Уникатен во секој случај. Арогантен ,Ексцентричен ...
Му нема замена !
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ги изгледав сите уште одамна, а човекот го обожавам!
Многу добра серија и доста поучна...
кој не ја гледа му препорачувам да почне зашто навистина е одлична и нема на кој нема да му се допадне :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom