House M.D

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
House MD со оваа премиера буквално ја уби конкуренцијата. Имаше 16.5 милиони гледачи и 6.5 (18-49) рејтинг.

Херои за жал поминаа многу послабе со рејтинг од само 2.7 .
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
House MD со оваа премиера буквално ја уби конкуренцијата. Имаше 16.5 милиони гледачи и 6.5 (18-49) рејтинг.

Херои за жал поминаа многу послабе со рејтинг од само 2.7 .
Па синоќа барем уште 5-6 врвни серии имаа премиери и нормално е да има разлики во рејтингот после само 1 епизода.

ЦСИ Мајами, HIMYM, Big Ban Theory, 2 and a half men.... има конкуренција.

И Херои ќе се издигне.

*Now off to watch the premiere of House*
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
gledav del, ama iskreno malku me razocara, mozebi zatoa sto gi nemase drugite od timot, Kadi, Forman, 13, Kameron...

Se nadevam deka nema da bidat i narednive epizodi slicni na ovaa, si go sakam stariot House
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
По премиерата на третата сезона, оваа е најгледана премиера... Се симнува па ќе споделам импресии и јас.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
awesome, epizodata e stvarno jaka(te 2 ep ^ ^)
Bas cekam slednata epizoda, da mu go vidam "novoto" odnesuvanje, ke bide AWESOME.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Beginning with a two-hour premiere set almost entirely inside the psychiatric hospital, Season Six will explore House's long and twisted road to recovery: Can he find some version of sanity and normalcy? Can he stay away from the workplace that arguably drove him to mental instability but is also the only stable foundation in his life? Can Princeton-Plainsboro continue its celebrated Department of Diagnostics without him? How will Cuddy's relationship with House change, now that their imagined affair is out in the open?

По ред ако идеме со прашањава: 1.No 2.No 3.No 4.:angry3:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
House: "Hi. It's like hello, only shorter."
Man at the party: "Yes. I'm glad we were able to save that time."
:nesvest:
 
D

drle

Гостин
Ја изгледав првата епизода, и впечатоците некако ми се измешани, некако не можам да го замислам Хаус во вакво светло, но сепак мислам дека на крајот ќе извади некој џокер од ракавот и ќе го имаме пак стариот добар Хаус. Не дека не ми се допаѓа правецот во кој почна да се развива приказната, само не сум навикнат.
П.С Да не знае некој кога ќе се прикажува наредната епизода, на imdb не пишува датум?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.123
Поени од реакции
789
Едно пријатно изненадување од продуцентите и сценаристите на Д.Р. Хаус.
Интересна, трогателна, (помалку шаблонски холивудска) и несекојдневна приказна барем што се однесува до оваа серија.
Одличен филмски почеток на сезона 6 кој е направен за да може да го погледнат и гледачи кои не следат или не се запознати со со оваа серија.
Интересна промена која колку-толку ја освежува серијата (и која секако привлекува нови следбеници на Хаус пред ТВ екраните, што впрочем е и поентата на оваа дупла-епизода) и дава едно поинакво светло за брилијантниот доктор и не толку внимателната личност на Хаус. Кога и не би постоела серијата, ова би бил еден над-просечен холивудски филм кој ќе ве насмее, растажи, ќе ве натера да преиспитате некои постапки и кој ќе ви покаже дека секој може да се промени ако добие добар мотив за тоа.
Добра глума, интересни ликови, доволно хаус-изми и вовед на нова и по се изгледа возбудлива сезона во која со нетрпение ќе го чекаме секој нов пациент во Принстон Плеинсбороу болницата.
Нормално дека "ваквиот" Хаус е чуден и помалку енигматичен, но тоа е тој вистински Хаус- надвор од неговиот дијагностички центар, каде што е ранлив и каде што ги нема сите асови во ракавот. Сигурен сум дека Хаус нема да се промени кога ќе се врати на медицината и својот тим, но во секој случај научи нова лекција во животот, и најпосле се откажа од Викодин-от.
Морам да кажам дека срцето ми застана кога детето со "супер-моќ" скокна од зградата... и иако се потоа беше по "холивудскиот шаблон" во кое се добро завршува, некако... ми се допадна:toe:.
Исто така слатко се смеев на рапувањето на Хаус...
Уште еден прекрасен soundtrack со микс помеѓу класичната музика и рок-от која допринесе многу за топлата атмосфера која ја имаше оваа серија... Браво.
Сега со нетрпение го чекаме неговото соочување со медицинскиот тим во кое, сигурен сум, ќе има добри Хаус-моменти на кои добро ќе се забавуваме.

П.С. На оние на кои им се допаѓаше оваа епизода-филм им препорачувам да го погледнат (ако не го гледале) феноменалниот оскаровец one flew over the cuckoo's nest на Милош Форман со Џек Николсон во главната улога на кој оваа епизода неодоливо ме потсети.


П.С Да не знае некој кога ќе се прикажува наредната епизода, на imdb не пишува датум?
Следната епизода е на 28 септември
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Нов аспект доби серијата, Хаус се просветли, само ќе видиме до кога (А). Инаку ќе ми недостигаат фацките од психијатријата (во случај да не се појават пак), јаки карактери. :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Маицата на крајот му беше закон :)

И се разбира рапувањето Brooklyn Finnes'!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom