HIM

Litle Man

.::The Rocker::.
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Venus Doom им е последен албум закон се песните.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Ок ајде.. редно е да кажам :pos:
Бев пред малку кај другарка ми, и ми пушти една песна нивна... не знам како се викаше, важно од новиот албум беше (ќе се јави она ќе каже).. и признавам дека беше добра песната.... музика интересна .. и све ок.. единствено нешто шо не ми се свиѓа е гласот на Виле.. тоа е тоа.. не ме напаѓајте одма.. ама не ми се свиѓа :)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ок ајде.. редно е да кажам :pos:
Бев пред малку кај другарка ми, и ми пушти една песна нивна... не знам како се викаше, важно од новиот албум беше (ќе се јави она ќе каже).. и признавам дека беше добра песната.... музика интересна .. и све ок.. единствено нешто шо не ми се свиѓа е гласот на Виле.. тоа е тоа.. не ме напаѓајте одма.. ама не ми се свиѓа :)
Чоек ме пресмеа, ги немаше ни слушнато, а коментираше до сеа.... :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Не ти се свиѓа гласот на Виле ок е :smir: не те колеме :pos2:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Чоек ме пресмеа, ги немаше ни слушнато, а коментираше до сеа.... :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Не ти се свиѓа гласот на Виле ок е :smir: не те колеме :pos2:
Ги имам слушано бе алоооооооооооооооооооооо :pos: Како нее ? :pos: :pos: Сум ги слушала, ама не ми се свиѓале, музиката, пејачот ми е антипатичен :pos:
И повторувам, да не дојде до забуна, сум ги слушала :pos:
Ама оваа песна е ок :)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ги имам слушано бе алоооооооооооооооооооооо :pos: Како нее ? :pos: :pos: Сум ги слушала, ама не ми се свиѓале, музиката, пејачот ми е антипатичен :pos:
И повторувам, да не дојде до забуна, сум ги слушала :pos:
Ама оваа песна е ок :)

убаа беше песната точно .. и гласот ..батали тоа пример види ..авенџед ги сакаш да ? ..памтиш на едната песна Matt кај шо пее ко женско ? ..и сеа треба да не ги сакаш и нив зашо не ја испеал убаво таа песна..абе ајде..хаха ..сакам да кажам..за музиката збориме дека е супер ..а и Виле пее прекрасно не знам шо ти е проблемов :):):):)

и бај д веј песната шо ти ја пуштив беше Love in cold blood !:)
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
убаа беше песната точно .. и гласот ..батали тоа пример види ..авенџед ги сакаш да ? ..памтиш на едната песна Matt кај шо пее ко женско ? ..и сеа треба да не ги сакаш и нив зашо не ја испеал убаво таа песна..абе ајде..хаха ..сакам да кажам..за музиката збориме дека е супер ..а и Виле пее прекрасно не знам шо ти е проблемов :):):):)

и бај д веј песната шо ти ја пуштив беше Love in cold blood !:)
Абе види срце.. песната е ок, реков ја.. а за Avenged е друго.. Мет само таму забега со гласот малку.. инаку општо му го сакам гласот..МНОГУ.. а Виле на сите песни ме нервира.. не само на една.. :toe:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Love in cold blood :smir:
Инаку Блек Роуз..ти си крива што ја слушнав песнава :pos:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Абе види срце.. песната е ок, реков ја.. а за Avenged е друго.. Мет само таму забега со гласот малку.. инаку општо му го сакам гласот..МНОГУ.. а Виле на сите песни ме нервира.. не само на една.. :toe:
види... знаеш дека и ја ги сакам авенџед . па некоаш Matt ме нервира со гласот ..сега не ..се навикнав на него , ама порано знаеш ..ти имам кажано ..музиката е битна:smir:

ај лав HIM:)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не можам веќе вака да читам еден куп работи за бенд што ми се допаѓа. Иако имам повеќе постови на оваа тема овој сега ќе биде малку поголем и покрај тоа што сум на сред пишување семинарски труд:eek:ftopic:

Прво морам да кажам дека некаде до 2004 год(не сум сигурен за ова) и јас бев еден од оние затупени демек полни со тестостерон мажествени идиоти кој што ги негираа хим и нивниот квалитет и чврсто се залагав за аксиомата дека виле е хомосексуалец а ако не е хомосексуалец тогаш во најмала рака е бисексуалец. Затоа што мораше на некој начин да се креира одбивност кон мелодичноста на некој нивни песни. Иако секој просечноифнормиран и наслушан рокер е свесен дека вокалот на џудас прист е хомосексуалец...да да џудас прист бендот во кој сите хедбенгери се крстат и ги нарекуваат богови така да сите сме свесни дека сексуалноста не игра никаква улога во музиката.

Музиката, ок што ви смета во музиката? Исклучувајќи го последниот албум сите други имаат неверојатна мелодиност со поп мотиви или таканаречена рејдиофрендли мјузик. Знаете што и со Arch Enemy е истата ситуација(за мелодичноста зборувам. Гитарата е помека, басот таман колку да не те вади од кожа, тапаните се исто така супер. Нормално на последниот албум малку се пожестоки и морам да кажам дека звучат супер, едноставно ми се допаѓа промената. Секој бенд што не го менува својот стил станува досаден.
Значи според моето мислење музичкиот дел е одличен за музиката што се определиле да ја свират. Не се ни обидуваат да бидат и блек ни дет ни грајнд кор, ни треш ни спид ни ништо од тие погоре. Лав метал хмм ок можеби не е лав метал но што и да е звучи одлично.

Е сега за виле малку, ај кратко ќе пишам. Пишува одлични текстови...пардон феноменални текстови. Тука поаѓам од моја лична проценка дека се што е љубовно клише е срање. Значи текстови од типот теринг ми апарт лав сенд фром ап абов бла бла бла е срање. Виле до пред едно 3 албума пишуваше многу попроѕирни и лесно разбирливи тектсови кои што сепак според мене беа феноменални на свој начин. Типиче пример за ова е join me. Но од Love metal албумот па навака почна да пишува апстрактни работи кој што според мене го втемелија во еден од најдобрите модерни поети. Значи текстовите се неоспорни за дискусија.
Гласот хмм а бе сеа гласот е веќе лична работа за секого. На пример мене оној весли од падл оф мад или пејачот на авенџ ичне ми праат мерак зашо ко да пеат на нос. Ама да бидам комплетно фер виле не ми е омилен пејач но има вокални способности кој што ретко кој ги поседува. За пример еве ви ја оваа песна It' all tears каде што одекстремно бас ноти преминува на тенорски дел. Навистина е реткост да се чуе вакво нешто па посебно во рок музиката. Така да според мене гласот ако не се допаѓа на некого во најмала рака треба да го почитува.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=LfJepWMncXg[/media]
Толку од мене.:pank:

пиес: технички невозможно е да ги споредуваш виле со оној од авенџ. Виле ко прво е школуван вокал а овој пее ко цел живот да пати од неизлечиви синуси.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
види... знаеш дека и ја ги сакам авенџед . па некоаш Matt ме нервира со гласот ..сега не ..се навикнав на него , ама порано знаеш ..ти имам кажано ..музиката е битна:smir:

ај лав HIM:)
Е не е само музиката битна.. битен е и гласот, и тоа многу!! А ја не памтам кога те нервирал гласот од Мет :pos: А ако мислиш дека ја ќе се навикнам на гласот од Виле.. грешиш :smir:
И ај лав AVENGED :pos:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Е не е само музиката битна.. битен е и гласот, и тоа многу!! А ја не памтам кога те нервирал гласот од Мет :pos: А ако мислиш дека ја ќе се навикнам на гласот од Виле.. грешиш :smir:
И ај лав AVENGED :pos:
точно дека е битен гласот , ама немој да речеш дека Виле нема врска од пеење ..убав глас има , ама тебе ако не ти се свиѓа тоа е прашање на вкус , а не затоа што он не знае да пее...:smir:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
точно дека е битен гласот , ама немој да речеш дека Виле нема врска од пеење ..убав глас има , ама тебе ако не ти се свиѓа тоа е прашање на вкус , а не затоа што он не знае да пее...:smir:
Па да де да.. ја не реков дека не знае да пее.. сакав да кажам дека не ми се свиѓа бојата на гласот..тоа е све..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom