HIM

Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Шо бе ја ? Вие почнавте да ми го спомнувате Мет, ја само реков дека гласот од Виле не ми се свиѓа и Брн одма почна да провоцира..и сеа ја крива сум ви :pos:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ќе дојдат бе мора да дојдат BTW ако треба ние ќе организираме:wink:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Имаш на страна 100тина иљади евра?
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Епа ќе дадеме сите и ќе збереме некако има многу народ во македонија што ќе сакат да дојде Хим во Мкд. BTW ќе побараме помош и од државата белким ќе бидам хуманитарни :>)
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Еден од најужасните „бендови“ на планетава па и пошроко.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Scream' шо идеш толку против ХИМ кој и сама ги слушаш понекогаш??
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Ок ајде.. редно е да кажам :pos:
Бев пред малку кај другарка ми, и ми пушти една песна нивна... не знам како се викаше, важно од новиот албум беше (ќе се јави она ќе каже).. и признавам дека беше добра песната.... музика интересна .. и све ок.. единствено нешто шо не ми се свиѓа е гласот на Виле.. тоа е тоа.. не ме напаѓајте одма.. ама не ми се свиѓа :)
Радмилче, срце.. еве :smir:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе имате некој податоци за некој концерт на балканот што ќе биде одржан од Хим??
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
64
Поени од реакции
0
gi obozavam HIM, gi slusham skoro 10 godini!
ville ima prekrasen glas, pishuva odlichni pesni, romantichni, poetichni, melanholichni stihovi...ne se slichni na nitu eden drug bend.
posledniot album VENUS DOOM im e odlichen, mnogu "potezok" za razlika od prethodnite dva koi bea malku "pomekji". se vratija na stariot stil shto mnogu me izraduva!
pozdrav do site HIM fanovi!:helou:



 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
gi obozavam HIM, gi slusham skoro 10 godini!
ville ima prekrasen glas, pishuva odlichni pesni, romantichni, poetichni, melanholichni stihovi...ne se slichni na nitu eden drug bend.
posledniot album VENUS DOOM im e odlichen, mnogu "potezok" za razlika od prethodnite dva koi bea malku "pomekji". se vratija na stariot stil shto mnogu me izraduva!
pozdrav do site HIM fanovi!:helou:
Секоја чест за Venus Doom, ама претходни два? Пред него имаат уште 5 студиски албуми, од кои едино во првиот имаат не толку меки елементи и во Love Metal (еден од претходните два шо ги спомна ти) кој дефинитивно не би го сместила у "помеките".

Стар стил '95 - '96 - '97 на почетокот од кариерата, и тек после 2003 малце разбрануваа со Love Metal, па го направија Dark Light кој е добар албум, но звучи како премеланхолична и прилично лигава преработка на претходните албуми, ама никогаш го немале Venus Doom стилот за сега да му се вратат.




И не ги лажи луѓето ма, јас сум Ville's darling/dear... и се по ред :pos:
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
64
Поени од реакции
0
kako be mila go nemale, si gi slushala Razorblade Romance i greatest love songs 666? pa tie se mnogu "potvrdi" za razlika od drugite albumi posle ovie dva! zatoa velam deka se vratija na pochetok:)
dark light im e "najmek" i zatao ne mi e bash eden od omilenite:)
pozdrav do tebe Black Rose
 

Kajgana Shop

На врв Bottom