HearthStone

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
За дековите тоа го сфатив дека ке треба здравје да остаам за да нафармам пари за да ги купувам. А на странициве баш ке побарам некој тип на дек (нормално фул) и после ке ги крафтам тие карти или ке ги собирам од истансите т.е.авантурите (ВОВ маана)
Изиграј со секоја класа до десети левел за да ги отклучиш сите бејсик карти и после барај basic decks што се прават само со тие карти. Јас така играв, и со такви со мејџ си стигав негде до 15ти ранк.

Имаш и скриени квестови со кои ќе ти дава голд. Собирај за авантурите и отклучувај ги.
http://hearthstone.blizzpro.com/2013/10/22/hidden-hearthstone-quest-list/
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
22.609
Изиграј со секоја класа до десети левел за да ги отклучиш сите бејсик карти и после барај basic decks што се прават само со тие карти. Јас така играв, и со такви со мејџ си стигав негде до 15ти ранк.

Имаш и скриени квестови со кои ќе ти дава голд. Собирај за авантурите и отклучувај ги.
http://hearthstone.blizzpro.com/2013/10/22/hidden-hearthstone-quest-list/
Знам за скриените квестови зашто (ко што пишав)завчера ја прочитав темава и сфатив дека само со тактика и некое комбо од памет неможе многу да се напредува. Затоа на тие форумите ке разгледам дали има некој водич за еволуција на некој дек од бејзик до фул.
Сега собирам 700 за Молтенкор .

П.С. Кај мене ова се дешава само или и кај други противникот на ранкед да нема име и лвл
Hearthstone Screenshot 01-16-16 03.26.50.png
 
B

beaverknight

Гостин
Знам за скриените квестови зашто (ко што пишав)завчера ја прочитав темава и сфатив дека само со тактика и некое комбо од памет неможе многу да се напредува. Затоа на тие форумите ке разгледам дали има некој водич за еволуција на некој дек од бејзик до фул.
Сега собирам 700 за Молтенкор .

П.С. Кај мене ова се дешава само или и кај други противникот на ранкед да нема име и лвл
Прегледај го приврзокот 136949
Не ти треба Black Rock Mountain, собирај за Naxxramas и League of Explorers прво.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Знам за скриените квестови зашто (ко што пишав)завчера ја прочитав темава и сфатив дека само со тактика и некое комбо од памет неможе многу да се напредува. Затоа на тие форумите ке разгледам дали има некој водич за еволуција на некој дек од бејзик до фул.
Сега собирам 700 за Молтенкор .

П.С. Кај мене ова се дешава само или и кај други противникот на ранкед да нема име и лвл
Прегледај го приврзокот 136949
При проблеми со конекција знае вака да се случува, па партијата да треба да ја рестартираш играта. И да, купувај Naxx прво.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
22.609
Не ти треба Black Rock Mountain, собирај за Naxxramas и League of Explorers прво.
Зашто не ми треба ?? тешка е за почетници или картите се безвезе !?!
Баш таму го има то блек дворфот што се дели на 2 а гледам сите го имаат него у дек.[DOUBLEPOST=1452965966][/DOUBLEPOST]
При проблеми со конекција знае вака да се случува, па партијата да треба да ја рестартираш играта. И да, купувај Naxx прво.
А што е па сега срањево , од пред два саата сум он-лајн ,одиграв 10 партии и уште тоа џуџето инкипер не ми го дава дејли квестот !?!?
 
B

beaverknight

Гостин
Зашто не ми треба ?? тешка е за почетници или картите се безвезе !?!
Баш таму го има то блек дворфот што се дели на 2 а гледам сите го имаат него у дек.[DOUBLEPOST=1452965966][/DOUBLEPOST]
А што е па сега срањево , од пред два саата сум он-лајн ,одиграв 10 партии и уште тоа џуџето инкипер не ми го дава дејли квестот !?!?
Grim Patron-от или Дворфот :D се игра само у еден дек, Grim Patron Warrior, поише вреди да дадеш голд на овие другиве чисто ради тоа што од нив се користат поише карти у дековиве. Едина карта што се користи во повеќе декови од таа авантура ти е Emperor Thaurissan. другите и не толку. Иначе квестовите се апдејтираат таму после 24 саат недге, али у суштина имаш еден квес на ден. [DOUBLEPOST=1452973580][/DOUBLEPOST]
lele ama se napnuem na co-op brawlov :mad:
Првите неколку партии у средата ми се дешаваше друидот/меиџот да ме убиваат мене место тоа роботчето. :mad:
That aside, co-op brawl - овите се најинтересни, и би била одлична работа доколку Близард би стаил actual co-op mode.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
22.609
Grim Patron-от или Дворфот :D се игра само у еден дек, Grim Patron Warrior, поише вреди да дадеш голд на овие другиве чисто ради тоа што од нив се користат поише карти у дековиве. Едина карта што се користи во повеќе декови од таа авантура ти е Emperor Thaurissan. другите и не толку. Иначе квестовите се апдејтираат таму после 24 саат недге, али у суштина имаш еден квес на ден. [DOUBLEPOST=1452973580][/DOUBLEPOST]
Првите неколку партии у средата ми се дешаваше друидот/меиџот да ме убиваат мене место тоа роботчето. :mad:
That aside, co-op brawl - овите се најинтересни, и би била одлична работа доколку Близард би стаил actual co-op mode.
Еден прееска ме заеба убаво и тоа со мејџ а ја со друидот и тоа после 4-5 партии изиграни (само со шо фати 10 лвл со ботот). Него секоја втора карта му беше реар (а да не зборам за другите) а незнам како у 7-8 куг бев на 30 животи и 8 армор а он беше само на 12 животи. И у тој момен напрај пресвртница со тоа шо ми го извади џуџето и ме дупна.

А за квестов могуче да е затоа шо викаш, зашто ја прееска пробував од 16 до 18 а вчера у 22-23 го завршив квестот. ;)

п.с. добро ме потсети да фатам уште пола лвл со паладинот па да ја отворам таверната :icon_mrgr:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
22.609
Како се активираат магиите со комбо кај роукот и магиите ос оверлоуд кај шаманот ??
 
B

beaverknight

Гостин
Комбото се активира ако претходно имаш изиграно некоја карта, а кај оуврлоудот немаш активирање, она што се дешава е тоа дека следниот потег ќе ти бидат заклучени онолку мана кристали колку што е оуврлоудот (колку што бил оуверлоудот на картата што ја имаш изиграно претходниот трн).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
22.609
@beaverknight
OK за шаманов со оверлоудов сфатив. А комбово се активира истиот потег магија ако имаш пуштено или може да се активира и со самониран јунит ?
И уште едно прашање. На сајленснат јунит ако му пуштиш после сајленсот баф му фаќа или не ??
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
На мене веќе еден месец ми е златен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom