HaxBall ТУРНИР

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.225
Јас на играта сум "Танчев".. Guard пиши ми на профил да се договориме.. :)
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.814
Поени од реакции
3.855
Сега ќе почнаам со ивлекувањето.
1.Јас ( ingame IPS )
2.Martin ( ingame Matrin )
3.Nikac_Aerodrom ( ingame Nikola_Aerodrom )
4.Guardmkd ( ingame Guard <3 )
5.Light Bringer ( ingame Twuc?? не ми текнува како му беше )
6.ManUtdChampions ( ingame ?? )

влечено е на рандом.орг . Првите извлечени играат прво како црвени па како сини. Предност имаат постигнатите голови како син. ЛШ стил. Договарајте се кога ќе изиграте до утре вечер завршете ако можете.
Бидејќи во полуфинале ќе има три натпреварувачи од поразените ќе се формира грума која ќе игра секој со секого и првиот ќе оди во полу финале.
4-против-6
3-против-2
5-против-1
--- надополнето: Jun 17, 2011 12:39 PM ---

Ве цитирав сите за да ви стигне нотификација и да видите со кој сте се паднале да играте.

Еве ги правилата:
Те поправив во цитатот :)
И да,од колку саат се игра?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Само пишете до колку се игра на време или пак на голови како ?
И Никац пиши кога ќе можеш да ги изиграме ..
ајде ако си онлајн прај соба и линкче,а Интер пер сиемпре рачунај 10-0 за него :)
 
М

Мартин`

Гостин
ајде ако си онлајн прај соба и линкче,а Интер пер сиемпре рачунај 10-0 за него :)
http://www.haxball.com/?roomid=1592285ac04fac5bfac11037a13fe7d7010e1b5a694149c634131a822d556cad&pass=1

Лозинка е кајгана на латиница..
Инаку на време се игра или голови ? подобро е 2x утакмици на 10 минути или 5!!

Едит.. сега видов на 5 минути треба ок е, само нека се игра на класик терен .. ;)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
http://www.haxball.com/?roomid=1592285ac04fac5bfac11037a13fe7d7010e1b5a694149c634131a822d556cad&pass=1

Лозинка е кајгана на латиница..
Инаку на време се игра или голови ? подобро е 2x утакмици на 10 минути или 5!!

Едит.. сега видов на 5 минути треба ок е, само нека се игра на класик терен .. ;)
ме тепаше 30 разлика така да треба да сватите дека на мене ќе праите скор :)
 
М

Мартин`

Гостин
Мартин` - Никац Аеродром (14-1) - (21-4) тоа е тоа се гледаме следен круг :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Mене ми излезе нешто нема да бидам у градов некое време и нема да можам да играм :( . Кој има слободно време нека го доврши турнирот со организирање...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.468
Поени од реакции
6.113
ако смеам да предложам нешто во врска со правилата
да се играат 2 полувремиња(1 полувреме син и 1 црвен) по 5мин без лимит на голови
и друго,првата рунда еден да хоста а вторава рунда другиот за да биде фер,па што би рекле на ова?
значи 2 по 5 мин,тоа се 10мин вкупно играње меч и се зема вкупниот резултат од 2те полувремиња
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.814
Поени од реакции
3.855
Се откажувам од 1 вс 1 турнирот,поради проблем со лагот :(
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Ако се ослободи место, влегувам. Никот ми е Бобо.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.908
http://www.haxball.com/index.html

Влегувајте овде.Ако има де некој кој сака да игра во ова време.Во роомот на насри.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.908
На кој му се игра нека влезе во собата на насри,
За оние со помалку кока,вака
nasri's room ;)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
599
Игра некој активно и редовно тука од кајгана? Кажете како сте потпишани за да ве најдам.Јас сум No Name !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom