HaxBall ТУРНИР

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.909
Оваа игра - http://www.haxball.com/index.html -(нешто како фудбал) ја играм веќе два три дена,па си викам зошто да не си се собериме ние кајганаџиите и да си направиме еден така дообар турнир,па да си плешеме,занимација до бескрај.
Пријавувањето да се врши овде и ќе напраиме повеќе тимови коишто ќе се борат меѓусебно за кој да дојди до тронот :)
Еден-4ца играчи.Па ајде.И задолжително да има име на тимот :) И што е најбитно кога ќе си ставате nickname да го ставате името на тимот со 1,2,3,4 (бројките за играчите кој колку ) ;)
Па ајде може да се пријавувате :)
ПС:Ја немам тим,така да кој сака да биде со мене у тим нека пише по ПП :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
И јас се пријавувам ама немам ти :( кој сака со мене ??
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.909
Па собери тим,или па ако сакаш иди кај мене. ;)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
И јас сум за само кажете со кој во тим,не ми е проблем со било кој би играл :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.909
Ајде вие првите тројца што се пријавивте сакате со мене ?
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
ај и јас ке играм
само ај малце поубаво да се организире
 
М

Мартин`

Гостин
Мора тимот да биде составен со играч/и од форумов ? Имам тим јас од една игра, и ги знам добро играат.
Вака не ми се ризикува тука .. не ги знам како играат.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.909
Работата е само од кајгана. ;)
Можеби и мене ми стои ризик,али вјерујем у дечките :)
--- надополнето: Jun 15, 2011 4:26 PM ---
Тим : Strongman
Играчи: Факе,Niklac Aerodrom,Light Brigner,InterPerSempre. :)
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.814
Поени од реакции
3.855
Мој ник:
Twuc (ако може тој ако не овој од кајгана ;) )
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.342
Отворете една соба со име Kajgana! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom