HaxBall ТУРНИР

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.545
Не бива 5 на 5, ко обезглавени кокошки трчаме наоколу.
Да се собереме 9 души, ќче направиме рандом 3 тима по тројца и кој губи испаѓа.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.908
Без ткави постов и,сметајте на мене,сметајте бла бла....Ќе си видите убаво низ темава кој бара тим,или ќе прашаш некој по ПП и ќе се пријавете тука :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Ај ќе се потрудам да организирам...

Правилата се:
1.Се игра по 10 минути без лимит на голови.
2. Секое коло почнува во Петок, Недела и Среда, а завршува во Понеделник ( 21 часот ), Четврток ( 21 часот ) и Сабота ( 21 часот ). Ако е премногу густ распоредот ќе биде смален.
3.Натпреварот почнува кога ќе се договорат двата тима. Доколку на некој од тимовите му фали играч може да го одложи натпреварот ( секое коло е дозволено само по еднаш ) или да стартува со 3 играчи ( или 2. Со 1 неможе да стартува )
4. Ќе се играат по два наптревари ( сини и црвени ), но во различно коло *
* Доколку се договорат екипите можат да играат и во едно коло два натпревара ( и како сини и како црвени )
5. На крај на сезоната има турнир за прво место во кој ќе учествуваат првите 2/4/8 екипи во зависност од бројот на учесници.
6. Во секој тим ќе има по еден одговорен кој мора да направи Print Screen на натпреварот за да биде важечки.
7. Доколку натпреварот не е изигран до 21 часот завршува со нерешен резултат. Исто така доколку некоја екипа не успеала да собере 2 играчи за да се одржи натпреварот губи 3-0.
8.Aко играте 4в4 се игра на биг. А ако се игра на помалку црвените бираат на кој терен.

До сега пријавени се:
Тим : Strongman
Играчи: Факе,Niklac Aerodrom,Light Brigner,InterPerSempre.

За да се пријавите цитирајте го делот со пријавени и додајте го вашиот тим. Секој тим мора да има најмалку 2, а најмногу 4 играчи.
До 1 јуни собриајте се во тимови. Значи немора да чекате само да ви се напраи тимот. Гледаш тројца што викаат ,,Сметајте и на мене' и им пишуваш ПП.
У мегу време да направиме некое турнирче 1v1 ??
Ако сакате пријавувајте се:
1.InterPerSempre ( во играта сум IPS )
 
М

Мартин`

Гостин
1. InterPerSempre (ингејм IPS)
2. Мартин` (ингејм Martin`)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
1. InterPerSempre (ингејм IPS)
2. Мартин` (ингејм Martin`)
3.Никола_Аеродром исто сум и во играта
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.468
Поени од реакции
6.113
вака,ќе се пријавам 1 на 1
1. InterPerSempre (ингејм IPS)
2. Мартин` (ингејм Martin`)
3.Никола_Аеродром исто сум и во играта
4.Guardmkd (во играта сум Guard <3)
но ќе пријавам и тим
Тим: faiL (играчи:Guard,Javier,Vidic)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
До утре до 10 часот може да се пријавувате за 1вс1. Ќе се игра со елиминации. По два натпревара ( црвен/син ) црвениот бира на кој терен. По 5 минути натпревар без лимит на голови. Двојките ќе бидат извлечени утре во 10.05 во живо на еуроспорт. Ќе се влече преку random.org.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.814
Поени од реакции
3.855
Ај и ја за 1в1.
Туку,на некој му се игра да правам соба?
соба:Kajgana
пасс:kajgana
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.225
Ај ако има место ќе поиграм и јас.. Без разлика шо неам играно веќе многу време и слаб сум :):)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Сега ќе почнаам со ивлекувањето.
1.Јас ( ingame IPS )
2.Martin ( ingame Matrin )
3.Nikac_Aerodrom ( ingame Nikola_Aerodrom )
4.Guardmkd ( ingame Guard <3 )
5.Light Bringer ( ingame Pvuc?? не ми текнува како му беше )
6.ManUtdChampions ( ingame ?? )

влечено е на рандом.орг . Првите извлечени играат прво како црвени па како сини. Предност имаат постигнатите голови како син. ЛШ стил. Договарајте се кога ќе изиграте до утре вечер завршете ако можете.
Бидејќи во полуфинале ќе има три натпреварувачи од поразените ќе се формира грума која ќе игра секој со секого и првиот ќе оди во полу финале.
4-против-6
3-против-2
5-против-1
--- надополнето: Jun 17, 2011 12:39 PM ---
Ај ако има место ќе поиграм и јас.. Без разлика шо неам играно веќе многу време и слаб сум :):)
Ај и ја за 1в1.
Туку,на некој му се игра да правам соба?
соба:Kajgana
пасс:kajgana
вака,ќе се пријавам 1 на 1
1. InterPerSempre (ингејм IPS)
2. Мартин` (ингејм Martin`)
3.Никола_Аеродром исто сум и во играта
4.Guardmkd (во играта сум Guard <3)
но ќе пријавам и тим
Тим: faiL (играчи:Guard,Javier,Vidic)
1. InterPerSempre (ингејм IPS)
2. Мартин` (ингејм Martin`)
3.Никола_Аеродром исто сум и во играта
1. InterPerSempre (ингејм IPS)
2. Мартин` (ингејм Martin`)
Ве цитирав сите за да ви стигне нотификација и да видите со кој сте се паднале да играте.

Еве ги правилата:
До утре до 10 часот може да се пријавувате за 1вс1. Ќе се игра со елиминации. По два натпревара ( црвен/син ) црвениот бира на кој терен. По 5 минути натпревар без лимит на голови. Двојките ќе бидат извлечени утре во 10.05 во живо на еуроспорт. Ќе се влече преку random.org.
 
М

Мартин`

Гостин
Само пишете до колку се игра на време или пак на голови како ?
И Никац пиши кога ќе можеш да ги изиграме ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom