HaxBall ТУРНИР

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
ај на кој му се игра нека влага кај мене.
име : forum.kajgana.com
пасс.kajgana
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Абе работата е сите кајганаџии на едно место да сме и да си ја праиме интересна,али ако нејкете,а како што гледам тешка работа да се собереме игрете си ја ко расцепкани.
Ај ќе се потрудам да организирам...

Правилата се:
1.Се игра по 10 минути без лимит на голови.
2. Секое коло почнува во Петок, Недела и Среда, а завршува во Понеделник ( 21 часот ), Четврток ( 21 часот ) и Сабота ( 21 часот ). Ако е премногу густ распоредот ќе биде смален.
3.Натпреварот почнува кога ќе се договорат двата тима. Доколку на некој од тимовите му фали играч може да го одложи натпреварот ( секое коло е дозволено само по еднаш ) или да стартува со 3 играчи ( или 2. Со 1 неможе да стартува )
4. Ќе се играат по два наптревари ( сини и црвени ), но во различно коло *
* Доколку се договорат екипите можат да играат и во едно коло два натпревара ( и како сини и како црвени )
5. На крај на сезоната има турнир за прво место во кој ќе учествуваат првите 2/4/8 екипи во зависност од бројот на учесници.
6. Во секој тим ќе има по еден одговорен кој мора да направи Print Screen на натпреварот за да биде важечки.
7. Доколку натпреварот не е изигран до 21 часот завршува со нерешен резултат. Исто така доколку некоја екипа не успеала да собере 2 играчи за да се одржи натпреварот губи 3-0.
8.Aко играте 4в4 се игра на биг. А ако се игра на помалку црвените бираат на кој терен.

До сега пријавени се:
Тим : Strongman
Играчи: Факе,Niklac Aerodrom,Light Brigner,InterPerSempre.

За да се пријавите цитирајте го делот со пријавени и додајте го вашиот тим. Секој тим мора да има најмалку 2, а најмногу 4 играчи.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Не се лоши бе...
 
P

Princ

Гостин
Овој лигхт брингер врска нема од фудбал, не го зимајте у тим.
 
М

Мартин`

Гостин
Ако му се игра на некој сега пишете, уствари креирајте и цитирајте ме со линк до собата!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Рачунајте ме, шо како кога каде?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Дај стајте повеќе народ да може да влезе, ако треба ќе гледаме само :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
најјак сум барајте друга игра
Guard <3 ѕвер, mvp
џоа J. Zanetti играше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom