Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 Премиера кај нас

Статус
Затворена за нови мислења.
G

_Ghost_

Гостин
Едно нешто не ми е баш разјаснето.
Пред да иде да се соочи со Волдеморт, Хари го отвора тоа златното Квидич летало и вади мал камен кој што го става во џеб.
Нели е тоа resurrection stone и причината зошто Хари се враќа во живот?
Тоа е каменот на мудрецот (од првиот дел), што му го остави Дамблдор во наследство.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
еве, да се потсетиш

коментар од видеово:

Voldermort - the eldest brother who died for power
Snape - the second brother who died for love
Harry - the youngest brother who greeted death like an old friend.
Интересно е ова. Хари, Снејп и Волдеморт се далечни потомци на тројцата праќа Певерел, затоа и наметката стигна до Хари, се предаваше од татко на дете. Ова значи дека Хари, Снејп и Волдеморт се даааааалечни братучеди :D

Тоа е каменот на мудрецот (од првиот дел), што му го остави Дамблдор во наследство.
НЕ, НЕ, НЕ.... philosopher's stone и ressurection stone не се едно исто!
И не си во право, никаде во книгата не пишува дека Хари преживеал затоа што ги собрал сите три Hallows и станал Господар на Смртта, тој не ни ги имаше во тој момент, нели го испушти каменот во шумата. Во книгата, кога Волдеморт ќе му ја фрли клетвата на Хари и кога Хари ќе отиде во Лимбо состојба, Дамблдор убаво му објаснува зошто и како преживеал...
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Си правам ХП маратон и само што го изгледав Order of Phoenix.
Едноставно никако не можам да ја преболам смртта на Сириус. :( Секогаш плачам на сценава.
Моментот е кога ќе му каже на Хари: Nice one James!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Потеровци, Даниел Редклиф ќе биде водител следнава Сабота на Saturday Night Live.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Си правам ХП маратон и само што го изгледав Order of Phoenix.
Едноставно никако не можам да ја преболам смртта на Сириус. :( Секогаш плачам на сценава.
Моментот е кога ќе му каже на Хари: Nice one James!
И јас вчера го гледав .. истото си го правам.. :(
сега кога ги гледам многу потешко ми е.. затоа што ми се враќаат многу спомени..
али е идеален период за да си читкам од книгите или да погледам некој од филмовите..
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Последниот дел дефинитивно најемотивен... Не знам само колку пати се расплакав и колку пати ме полазија морници.

Сценава мислам дека е најемотивна сцена воопшто. Колку само лоша среќа и тежок живот имаше Снејп. :(
Кога ќе слушнам дека некои го мразат, а имаат гледано дел од филмовите и ниту една прочитано книга, ми иде една Авада кедавра да им бапнам!

After all this time?!
ALWAYS!
Ај, плачете и вие малце.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Снејп е дефинитивно најдобриот лик во книгава. Мене ми е омилен.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Снејп:cuc:
А кога ќе ми текне колку го мразев кога мислев дека он му ги прави магиите на Хари додека играше Квидич.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Па не смее ние криви, они така не натераа да мислиме :)
А сега е сеедно дали ми се допаѓа или не, како глумец да одлично глуми,а како лик и не ми е толку битно, нема веќе Хари Потер и то е то (n)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Едно мало потсетување.. какви беа :) ... сега пробајте да се сетите какви сте биле вие кога сте го гледале првиот дел... ако сте биле со хп од првиот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom