Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 Премиера кај нас

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Почитувани,
со многу радост би сакал да ве известам дека прикажувањето на филмот "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1" ќе започне во петок (19.11.2010) во кино Рамстор.
Секој ден ќе има по 7 проекции на филмот за да можат сите да присуствуваат и да го гледаат филмот што порано.
Термините и цените на проекциите се следниве:

Сала 1:
13:00 / 120 ден.
16:00 / 150 ден
19:00 / 180 ден.
22:00 / 180 ден

Сала 2:
16:00 / 150 ден.
19:00 / 180 ден
22:00 / 180 ден.

Картите не се резервираат туку може да ги добиете дирекно во кино Рамстор.
После проекцијата во 19 часот (значи околу 10 часот) повеќе фанови планираме да си направиме своја Хари Потер after party за која ве молам исконтатирајте ме доколку сте заинтересирани за да се договориме каде би можела да се одржи таа наша средба (секако предлози за место се добредојдени.)

Друга работа која е интересна е дека во сабота во дом на АРМ Македонска филхармонија ќе одржи концерт на филмска музика (меѓу која и музика од Хари Потер филмовите)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ова последниот седмиот дел ли е?
Леле многу го сакам овој филм со Хари Потер,ги имам изгледано сите шест дела и со нетрпение го очекувам седмиот.
Штета што не сум од Скопје инаку ке го гледав.
И дали можат да се најдат торенти за филмов...
Ах бе како се во Скопје има премиера :(
 
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Да последниот дел поделен на два дела има уште еден дел следната година.Ќе го има на торент после 2-3 недели по премиерата во САД.Па со мини бус дојди де:)Сигурно и твоите другар/ки го сакаат филмот.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.095
Поени од реакции
5.741
Опаа. 180 денари во вечерни термини :) А за Inception беше 150. Хммм....
Многу сакам да го гледам филмов во кино, али некако многу пари се ова. Ќе видиме што ќе се прави...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Трејлерите добро изгледаат. Книгата е одлична. Ќе одам почеток на декември во Бугарија, па ќе го гледам таму во IMAX. Мислам дека ќе вреди да се погледне во 3D.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Имаш во 13 00 ти е 120 ден а во 16 00 ти е 150 ден:)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Да последниот дел поделен на два дела има уште еден дел следната година.Ќе го има на торент после 2-3 недели по премиерата во САД.Па со мини бус дојди де:)Сигурно и твоите другар/ки го сакаат филмот.
Верувај дека не се луди по тој филм а и плус тоа филмот и не е баш за нааш возраст малку постари сме така да...:icon_lol:
Ke си почекам торент за филмот.
А и уште едно прашање.Кога е премиерата во САД?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Трејлерите добро изгледаат. Книгата е одлична. Ќе одам почеток на декември во Бугарија, па ќе го гледам таму во IMAX. Мислам дека ќе вреди да се погледне во 3D.
Од каде сега во 3D???
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
У Софиjа имаат 3D кино т.е кино каj што пуштаат 3D проекции, имам идено во едно мислам Арена се викаше. Го гледав Аватар и ептен беше jако.
Од каде тоа дека Хари Потер е сниман во 3D.
Колку што знам јас не е.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Од каде тоа дека Хари Потер е сниман во 3D.
Колку што знам јас не е.
http://harrypotter.warnerbros.com/harrypotterandthedeathlyhallows/mainsite/index.html

Еве прочитај што пишува под HP7 Part 1. Experience it in IMAX. Јас бев и за Аватар. Киното е лудница. Платното е огромно.

едит: Сега прочитав, првиов дел нема да биде во 3D. Било планирано за 3D, ама на крај откажале.

It said it had hoped to be able to transform the film into 3D format, which has taken off this year as an ever-growing number of blockbusters are produced using the eye-popping technology.


But it will now only release it in in 2D, in both conventional and IMAX theaters, as they would not have a completed 3D version of the film within the release date window.


A statement said that 'despite everyone's best efforts, we were unable to convert the film in its entirety and meet the highest standards of quality'

 
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Па ајде да се организираме да идеме во Бугарија.:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
137
Поени од реакции
15
Колку што знам и во кино милениум има можност за 3D проекција (имаше порано некој филмови во 3D) но незнам дали ќе го имаат и Harry Potter and the Deathly Hallows...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom